Lietvamzdžių ir vandens latakų valymo ypatybės

Lietaus nuvedimo sistema yra skirta surinkti lietaus vandenį ir jį nukreipti reikalinga kryptimi. Tačiau šiai sistemai užsikimšus, ištirpusio sniego ar lietaus vanduo pradeda bėgti tiesiai per sienas, darydamas žalą namo konstrukcijai, medinėms bei metalinėms jos dalims. Taip pat dėl užsikimšusio lietvamzdžio gali būti užtvindytas rūsys. Kad to galima būtų išvengti, lietaus nuvedimo sistemą reikia tinkamai prižiūrėti ir valyti.
© Shutterstock

Kad lietvamzdis atliktų savo darbą – apsaugotų namo konstrukciją bei jos pamatus, reikia pasirūpinti, kad vandens latakai būtų švarūs ir neužsikimšę. Su užsikimšusiais latakais dažniau susiduria žmonės, kurių namai stovi šalia medžių. Nukritę lapai, nulūžusios smulkios šakelės – dažniausia užsikimšimo priežastis.

Latakus valyti rekomenduojama du kartus metuose, o jeigu šalia auga daug medžių, tai daryti reiktų dar dažniau. Šiam darbui rekomenduojama pasisamdyti specialistus, kurie šį darbą atliks už jus, arba, jeigu namas yra vieno aukšto ir yra galimybė saugiai dirbti nuo kopėčių arba stogo, tada, laikantis visų atsargumo priemonių, galima valyti ir patiems.

Be valymo taip pat reikia neužmiršti ir kelių kitų lietaus nuvedimo sistemos priežiūros etapų. Rudenį bei pavasarį reikia patikrinti ar yra nepasikeitęs vandens lietvamzdžių nuolydis ir ar vanduo gali laisvai nutekėti. Patikrinti galima paprastu būdu: reikia papilti vandens ir stebėti kaip vanduo teka, ar jis nuteka pakankamu atstumu nuo namo pamatų.

Tie, kurių nams stovi šalia medžių, gali pasirūpinti ir prevencinėmis priemonėmis – į latakus galima įdėti specialias plastikines groteles, kurios neleis lapams ir kitoms nuokritoms kauptis latakuose.

Lietvamzdžių ir vandens latakų valymo ypatybės
© Shutterstock

Atsargumo priemonės

Valydami latakus naudokite stabilias, tvirtas kopėčias pastatytas ant lygaus paviršiaus. Kad kopėčios nepažeistų vandens latako, patogiau yra naudoti skečiamąsias kopėčias nei pristatomas. Dirbdami nuo kopėčių niekada nestovėkite aukščiau dviejų paskutinių laiptelių. Jeigu dirbama tiesiai nuo stogo, labai svarbu, kad stogas darbo dieną nebūtų šlapias ar apledėjęs, taip pat negalima dirbti esant vėjuotai dienai. Dirbant nuo stogo būtinai reikia dėvėti tinkamą avalynė su neslystančiu padu. Rekomenduojama dirbti su storomis darbinėmis pirštinėmis, nes valant galima susižeisti į aštrius metalinius kampus ar išlindusiu vinis.

Lietvamzdžių ir vandens latakų valymo ypatybės
© Shutterstock

Valymo darbai

Prieš valant latakus, reikia pašalinti kuo daugiau lapų bei kitų nuokritų nuo stogo. Tam galima pasitelkti lapų pūstuvą (naudodami šį prietaisą dėvėkite apsauginius akinius ir respiratorių). Jeigu šio prietaiso neturite, galite lapus nušluoti šluota arba tam pasitelkti grėblį.

Pradėkite valyti lataką nuo žemiausio taško. Darbuokitės rankomis bei mentele ar kitu panašiu įrankiu. Šiukšles meskite į kibirą. Geriausia darbuotis, kai nuokritos latake yra kiek drėgnos, nes pridžiuvusias išvalyti yra kur kas sunkiau. Tada likusį purvą rekomenduojama išplauti vandens srove. Lietvamzdžio valymui pasitelkite santechninę vielą.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Išorės apdaila

Lietvamzdžių ir vandens latakų valymo ypatybės

Lietaus nuvedimo sistema yra skirta surinkti lietaus vandenį ir jį nukreipti reikalinga kryptimi. Tačiau šiai sistemai užsikimšus, ištirpusio sniego ar lietaus vanduo pradeda bėgti tiesiai per sienas, darydamas žalą namo konstrukcijai, medinėms bei metalinėms jos dalims. Taip pat dėl užsikimšusio lietvamzdžio gali būti užtvindytas rūsys. Kad to galima būtų išvengti, lietaus nuvedimo sistemą reikia tinkamai prižiūrėti ir valyti.

Pagrindiniai žingsniai, kaip paruošti vasarnamį žiemai (1)

Pasibaigus šiltajam sezonui vasarnamių durys ir langai yra sandariai uždaromi ir paprastai taip paliekami iki kito sezono. Tačiau, kad pavasarį namelyje nerastumėte nemalonių staigmenų (trūkusių vandentiekio vamzdžių, užlietų patalpų, nemalonaus priplėkusio oro), reikia jį tinkamai paruošti žiemai.

Plastikinės fasado dailylentės: pliusai bei minusai

Namo fasado dengimo būdų yra iš tiesų nemažai. Dailylentės – vienas iš jų. Individualių namų savininkai gali rinktis iš medinių bei plastikinių dailylenčių. Apie medinių dailylenčių privalumus bei trūkumus rašėme visai neseniai, tad šioje publikacijoje aptarsime plastikinių dailylenčių ypatumus.

Kokie yra medinių lauko dailylenčių privalumai bei trūkumai? (1)

Medinės dailylentės yra seniausia dailylenčių rūšis, kuri ir šiandien yra populiarus pasirinkimas namo fasado apdailai. Dailylenčių populiarumas yra siejamas su natūralia ir ekologiška jų išvaizda. Jos daugiausiai yra naudojamos privačių namų pilnam arba daliniam apkalimui. Paklausėm specialistų, ką reikėtų žinoti apie šią fasado apdailos rūšį.

Klinkerio plytelių fasadas: pliusai ir minusai (2)

Renkantis lauko sienų apdailą, svarbu atsižvelgti tiek į medžiagos funkcines savybes (atsparumą, tvirtumą), tiek į estetines, juk norime, kad namo išvaizda bylotų apie gerą savininkų skonį. Klinkerinės plytelės – pasižymi ilgaamžiškumu bei išskirtine išvaizda, tačiau, kaip ir bet kuri kita sienų apdailos medžiaga, šios plytelės turi savų trūkumų. Tad kokie yra klinkerio plytelių pliusai bei minusai?

Kaip įveikti sergančio pastato sindromą?

Įvairių tyrimų duomenimis, dauguma žmonių apie 80 proc. paros laiko praleidžia uždarose patalpose – pastatuose, kuriuose gyvena ir dirba. Šis skaičius dar labiau padidėja atvėsus orams. Šaltuoju sezonu žmogus kone visą parą gyvena veikiamas patalpų mikroklimato, kuris, deja, ne visuomet palankus sveikatai.

Karšto vandens kubilai: kaip išsirinkti? (3)

Karšto vandens kubilo teikiamais malonumais smagu džiaugtis tiek vasarą, tiek žiemą. Šie kubilai ilgą laiką buvo laikomi daugiau kaimo turizmo sodybų atributu, bet šiandien jie vis dažniau atranda sau vietą ir individualių namų bei sodybų kiemuose. Tiems, kuriuos domina karšto vandens kubilo pirkimas, pristatome pagrindines kubilų rūšis.

Populiariausios tvoros: privalumai ir trūkumai (20)

Paprastai rinkdamiesi tvorą žmonės ieško varianto, kuris vienu metu atliktų kelias funkcijas ir nereikalautų daug priežiūros. Optimaliausia tvora turėtų atlikti tiek praktinę – apsauginę funkciją, tiek estetinę – darniai derėti su aplinka bei architektūra. Šiandien populiariausiomis yra laikomos šios tvoros: medinės, segmentinės, metalinės ir tvoralenčių. Paklausėme specialistų, kokie yra didžiausi populiarių tvorų privalumai bei trūkumai.

Krūmapjovė: ką reikia žinoti apie šį įrankį? (3)

Krūmapjovė – būtinas gražiai įrengtos sodybos priežiūros įrankis. Pristatome kelis praktiškus patarimus, kaip išsirinkti ir kaip dirbti šiuo įrankiu.

Medienos puvimas: kaip jį sustabdyti? (2)

Puvimas – parazituojančio grybelio keliama grėsmė medienos kokybei. Pūvanti mediena keičia spalvą, jos masė ir tūris mažėja, o mechaninės savybės silpnėja. Galų gale mediena visiškai suyra.Tad ką reikia žinoti apie puvimą bei kaip medieną apsaugoti nuo jo?