Lietvamzdžių ir vandens latakų valymo ypatybės

Lietaus nuvedimo sistema yra skirta surinkti lietaus vandenį ir jį nukreipti reikalinga kryptimi. Tačiau šiai sistemai užsikimšus, ištirpusio sniego ar lietaus vanduo pradeda bėgti tiesiai per sienas, darydamas žalą namo konstrukcijai, medinėms bei metalinėms jos dalims. Taip pat dėl užsikimšusio lietvamzdžio gali būti užtvindytas rūsys. Kad to galima būtų išvengti, lietaus nuvedimo sistemą reikia tinkamai prižiūrėti ir valyti.
© Shutterstock

Kad lietvamzdis atliktų savo darbą – apsaugotų namo konstrukciją bei jos pamatus, reikia pasirūpinti, kad vandens latakai būtų švarūs ir neužsikimšę. Su užsikimšusiais latakais dažniau susiduria žmonės, kurių namai stovi šalia medžių. Nukritę lapai, nulūžusios smulkios šakelės – dažniausia užsikimšimo priežastis.

Latakus valyti rekomenduojama du kartus metuose, o jeigu šalia auga daug medžių, tai daryti reiktų dar dažniau. Šiam darbui rekomenduojama pasisamdyti specialistus, kurie šį darbą atliks už jus, arba, jeigu namas yra vieno aukšto ir yra galimybė saugiai dirbti nuo kopėčių arba stogo, tada, laikantis visų atsargumo priemonių, galima valyti ir patiems.

Be valymo taip pat reikia neužmiršti ir kelių kitų lietaus nuvedimo sistemos priežiūros etapų. Rudenį bei pavasarį reikia patikrinti ar yra nepasikeitęs vandens lietvamzdžių nuolydis ir ar vanduo gali laisvai nutekėti. Patikrinti galima paprastu būdu: reikia papilti vandens ir stebėti kaip vanduo teka, ar jis nuteka pakankamu atstumu nuo namo pamatų.

Tie, kurių nams stovi šalia medžių, gali pasirūpinti ir prevencinėmis priemonėmis – į latakus galima įdėti specialias plastikines groteles, kurios neleis lapams ir kitoms nuokritoms kauptis latakuose.

Lietvamzdžių ir vandens latakų valymo ypatybės
© Shutterstock

Atsargumo priemonės

Valydami latakus naudokite stabilias, tvirtas kopėčias pastatytas ant lygaus paviršiaus. Kad kopėčios nepažeistų vandens latako, patogiau yra naudoti skečiamąsias kopėčias nei pristatomas. Dirbdami nuo kopėčių niekada nestovėkite aukščiau dviejų paskutinių laiptelių. Jeigu dirbama tiesiai nuo stogo, labai svarbu, kad stogas darbo dieną nebūtų šlapias ar apledėjęs, taip pat negalima dirbti esant vėjuotai dienai. Dirbant nuo stogo būtinai reikia dėvėti tinkamą avalynė su neslystančiu padu. Rekomenduojama dirbti su storomis darbinėmis pirštinėmis, nes valant galima susižeisti į aštrius metalinius kampus ar išlindusiu vinis.

Lietvamzdžių ir vandens latakų valymo ypatybės
© Shutterstock

Valymo darbai

Prieš valant latakus, reikia pašalinti kuo daugiau lapų bei kitų nuokritų nuo stogo. Tam galima pasitelkti lapų pūstuvą (naudodami šį prietaisą dėvėkite apsauginius akinius ir respiratorių). Jeigu šio prietaiso neturite, galite lapus nušluoti šluota arba tam pasitelkti grėblį.

Pradėkite valyti lataką nuo žemiausio taško. Darbuokitės rankomis bei mentele ar kitu panašiu įrankiu. Šiukšles meskite į kibirą. Geriausia darbuotis, kai nuokritos latake yra kiek drėgnos, nes pridžiuvusias išvalyti yra kur kas sunkiau. Tada likusį purvą rekomenduojama išplauti vandens srove. Lietvamzdžio valymui pasitelkite santechninę vielą.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Išorės apdaila

Granito stalviršiai: kokie yra jų privalumai bei trūkumai?

Granito stalviršiai be jokios abejonės yra išvaizdūs stalviršiai. Taip pat labai patrauklus yra ir jų pasirinkimas – galima rinktis iš įvairių granito atspalvių bei raštų. Tačiau bet koks natūralus akmuo interjere turi ir pliusų, ir minusų. Šiame tekste aptarsime svarbiausius granito stalviršių privalumus bei trūkumus.

Medinės terasos priežiūra žiemą: kaip tinkamai ją valyti

Nors pagrindiniais terasos priežiūros bei atnaujinimo darbais yra užsiimama pavasarį, tačiau kartais iškritęs didesnis sniego sluoksnis ar ryškesni temperatūros svyravimai ima neraminti. Kyla klausimas: ar sniegas nepakenks terasos grindims? Kad pavasario laukti būti ramiau – galima imtis kelių terasos priežiūros būdų.

Būsto dalis, kuri pirmoji pasitiks svečius ne tik per Kalėdas

„Mano namai – mano tvirtovė“ – toks požiūris į būstą būdingas daugeliui lietuvių. Dėl to daugiau savininkų turintis pastatas dažnai primena kelių skirtingų tvirtovių lipdinį. Tačiau šis požiūris kinta, mat vis dažniau pradedame galvoti ne tik apie nuosavybės atsitvėrimą, bet ir estetiką, architektūros vientisumą, kurį ryškiausiai reprezentuoja pastato įėjimas.

Betono plyšiai: kaip su jais susidoroti

Plyšių remontas yra itin svarbus, siekiant atkurti įtrūkusio betono konstrukcijos funkcionalumą ir veiksmingumą eksploatacijos metu. Planuojant ir vykdant tokius remonto darbus ypač svarbu parinkti tinkamas medžiagas. Tačiau šiuo klausimu inžinieriams trūksta išsamių gairių. Straipsnyje apžvelgiamos skirtingos betono plyšių remonto medžiagos ir paaiškinami remonto medžiagų pasirinkimą lemiantys veiksniai.

Reikšmingas pastato aksesuaras – balkonas

Balkonas visuomet buvo vienas svarbiausių architektūrinių elementų, suteikiančių pastatui išskirtinumo ir kuriančių savitą atmosferą, kartais net būdingą ne tik pačiam objektui, bet ir rajonui ar net visam miestui. Balkonas turi galią pakeisti namo ar buto nuotaiką – suteikti autentikos arba, priešingai, sugadinti puikų estetinį vaizdą. Šis pastato aksesuaras yra toks reikšmingas, kad geba formuoti objekto veidą, o šis – daryti įtaką visuomenei.

Lietvamzdžių ir vandens latakų valymo ypatybės

Lietaus nuvedimo sistema yra skirta surinkti lietaus vandenį ir jį nukreipti reikalinga kryptimi. Tačiau šiai sistemai užsikimšus, ištirpusio sniego ar lietaus vanduo pradeda bėgti tiesiai per sienas, darydamas žalą namo konstrukcijai, medinėms bei metalinėms jos dalims. Taip pat dėl užsikimšusio lietvamzdžio gali būti užtvindytas rūsys. Kad to galima būtų išvengti, lietaus nuvedimo sistemą reikia tinkamai prižiūrėti ir valyti.

Pagrindiniai žingsniai, kaip paruošti vasarnamį žiemai (1)

Pasibaigus šiltajam sezonui vasarnamių durys ir langai yra sandariai uždaromi ir paprastai taip paliekami iki kito sezono. Tačiau, kad pavasarį namelyje nerastumėte nemalonių staigmenų (trūkusių vandentiekio vamzdžių, užlietų patalpų, nemalonaus priplėkusio oro), reikia jį tinkamai paruošti žiemai.

Plastikinės fasado dailylentės: pliusai bei minusai

Namo fasado dengimo būdų yra iš tiesų nemažai. Dailylentės – vienas iš jų. Individualių namų savininkai gali rinktis iš medinių bei plastikinių dailylenčių. Apie medinių dailylenčių privalumus bei trūkumus rašėme visai neseniai, tad šioje publikacijoje aptarsime plastikinių dailylenčių ypatumus.

Kokie yra medinių lauko dailylenčių privalumai bei trūkumai? (1)

Medinės dailylentės yra seniausia dailylenčių rūšis, kuri ir šiandien yra populiarus pasirinkimas namo fasado apdailai. Dailylenčių populiarumas yra siejamas su natūralia ir ekologiška jų išvaizda. Jos daugiausiai yra naudojamos privačių namų pilnam arba daliniam apkalimui. Paklausėm specialistų, ką reikėtų žinoti apie šią fasado apdailos rūšį.

Klinkerio plytelių fasadas: pliusai ir minusai (2)

Renkantis lauko sienų apdailą, svarbu atsižvelgti tiek į medžiagos funkcines savybes (atsparumą, tvirtumą), tiek į estetines, juk norime, kad namo išvaizda bylotų apie gerą savininkų skonį. Klinkerinės plytelės – pasižymi ilgaamžiškumu bei išskirtine išvaizda, tačiau, kaip ir bet kuri kita sienų apdailos medžiaga, šios plytelės turi savų trūkumų. Tad kokie yra klinkerio plytelių pliusai bei minusai?