Lietvamzdžių ir vandens latakų valymo ypatybės

Lietaus nuvedimo sistema yra skirta surinkti lietaus vandenį ir jį nukreipti reikalinga kryptimi. Tačiau šiai sistemai užsikimšus, ištirpusio sniego ar lietaus vanduo pradeda bėgti tiesiai per sienas, darydamas žalą namo konstrukcijai, medinėms bei metalinėms jos dalims. Taip pat dėl užsikimšusio lietvamzdžio gali būti užtvindytas rūsys. Kad to galima būtų išvengti, lietaus nuvedimo sistemą reikia tinkamai prižiūrėti ir valyti.
© Shutterstock

Kad lietvamzdis atliktų savo darbą – apsaugotų namo konstrukciją bei jos pamatus, reikia pasirūpinti, kad vandens latakai būtų švarūs ir neužsikimšę. Su užsikimšusiais latakais dažniau susiduria žmonės, kurių namai stovi šalia medžių. Nukritę lapai, nulūžusios smulkios šakelės – dažniausia užsikimšimo priežastis.

Latakus valyti rekomenduojama du kartus metuose, o jeigu šalia auga daug medžių, tai daryti reiktų dar dažniau. Šiam darbui rekomenduojama pasisamdyti specialistus, kurie šį darbą atliks už jus, arba, jeigu namas yra vieno aukšto ir yra galimybė saugiai dirbti nuo kopėčių arba stogo, tada, laikantis visų atsargumo priemonių, galima valyti ir patiems.

Be valymo taip pat reikia neužmiršti ir kelių kitų lietaus nuvedimo sistemos priežiūros etapų. Rudenį bei pavasarį reikia patikrinti ar yra nepasikeitęs vandens lietvamzdžių nuolydis ir ar vanduo gali laisvai nutekėti. Patikrinti galima paprastu būdu: reikia papilti vandens ir stebėti kaip vanduo teka, ar jis nuteka pakankamu atstumu nuo namo pamatų.

Tie, kurių nams stovi šalia medžių, gali pasirūpinti ir prevencinėmis priemonėmis – į latakus galima įdėti specialias plastikines groteles, kurios neleis lapams ir kitoms nuokritoms kauptis latakuose.

Lietvamzdžių ir vandens latakų valymo ypatybės
© Shutterstock

Atsargumo priemonės

Valydami latakus naudokite stabilias, tvirtas kopėčias pastatytas ant lygaus paviršiaus. Kad kopėčios nepažeistų vandens latako, patogiau yra naudoti skečiamąsias kopėčias nei pristatomas. Dirbdami nuo kopėčių niekada nestovėkite aukščiau dviejų paskutinių laiptelių. Jeigu dirbama tiesiai nuo stogo, labai svarbu, kad stogas darbo dieną nebūtų šlapias ar apledėjęs, taip pat negalima dirbti esant vėjuotai dienai. Dirbant nuo stogo būtinai reikia dėvėti tinkamą avalynė su neslystančiu padu. Rekomenduojama dirbti su storomis darbinėmis pirštinėmis, nes valant galima susižeisti į aštrius metalinius kampus ar išlindusiu vinis.

Lietvamzdžių ir vandens latakų valymo ypatybės
© Shutterstock

Valymo darbai

Prieš valant latakus, reikia pašalinti kuo daugiau lapų bei kitų nuokritų nuo stogo. Tam galima pasitelkti lapų pūstuvą (naudodami šį prietaisą dėvėkite apsauginius akinius ir respiratorių). Jeigu šio prietaiso neturite, galite lapus nušluoti šluota arba tam pasitelkti grėblį.

Pradėkite valyti lataką nuo žemiausio taško. Darbuokitės rankomis bei mentele ar kitu panašiu įrankiu. Šiukšles meskite į kibirą. Geriausia darbuotis, kai nuokritos latake yra kiek drėgnos, nes pridžiuvusias išvalyti yra kur kas sunkiau. Tada likusį purvą rekomenduojama išplauti vandens srove. Lietvamzdžio valymui pasitelkite santechninę vielą.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Išorės apdaila

Kur dėti statybines atliekas?

Seni trobesiai ar pamatai nugriauti, o kieme pilna nuolaužų ir statybinių atliekų. Galbūt dalį jų galima panaudoti dekoruojant aplinką prie namų – pavyzdžiui, iš didelių lauko akmenų sukurti akmenų sodą. Tačiau kur dėti likusias atliekas ir šiukšles?

5 dažnai pasitaikančios trinkelių klojimo klaidos

Pati pirma klaida, kuri yra susijusi su trinkelių klojimu, dažnai pasitaiko dar pasiruošimo etape, kai yra nepagalvojama apie ilgalaikį planą. Kiekvienas grindinys gali atrodyti gražiai pirmuosius kelis mėnesius ar netgi metus, tačiau trinkelių klojimo klaidos paprastai išryškėja gerokai vėliau. Kad išvaizdžia ir kokybiška danga galima būtų džiaugtis dešimtmečius, reikia vengti šių 5 klaidų.

Medienos puvimas: ką apie jį reikėtų žinoti?

Mediena – natūrali, šilta ir jauki statybinė medžiaga. Nors natūralumas šiais laikais yra ypač vertinamas, tačiau būtent ši savybė lemia, kad tokia medžiaga yra neatspari biologiniams kenkėjams. Puvinys – medžiagos irimas sukeltas grybelių-parazitų. Tad kaip galima būtų jo išvengti?

Keletas patarimų, kaip paruošti medinį fasadą dažymui

Nuosavas medinis namas arba vasarnamis turi ir pliusų, ir minusų. Mediena – natūrali, šilta bei jauki statybinė medžiaga, tačiau kartu ji – neatspari aplinkos veiksniams (UV spinduliams, drėgmei, temperatūros šuoliams), tad tokiam namo fasadui yra reikalinga papildoma priežiūra. Tiems, kurie nusprendė atnaujinti medines savo namo dailylentes, pateikiame keletą patarimų.

Drenažo sistema: svarbiausi įsirengimo aspektai

Namui, kuris yra aukštai esančio gruntinio vandens zonoje, drenažas yra būtinas, nes toks vanduo gali sukelti ne vieną problemą. Jis ne tik po kiekvieno lietaus užtvindo nuosavo sklypo takelius, sukelia vejos ligas, bet ir daro neigiamą poveikį namo rūsiui bei gadina jo pamatus. Šiame tekste aptarsime kelis svarbius drenažo įsirengimo aspektus.

Ko nesuteikia sandarusis šiltinimas?

Tie, kas perskaitė ar perklausė mano straipsnius ir reportažus, greičiausiai jau įsitikino, kad pastato šiltinimo esmė yra sandarumas, suderintas su racionalia varža.

Granito stalviršiai: kokie yra jų privalumai bei trūkumai?

Granito stalviršiai be jokios abejonės yra išvaizdūs stalviršiai. Taip pat labai patrauklus yra ir jų pasirinkimas – galima rinktis iš įvairių granito atspalvių bei raštų. Tačiau bet koks natūralus akmuo interjere turi ir pliusų, ir minusų. Šiame tekste aptarsime svarbiausius granito stalviršių privalumus bei trūkumus.

Medinės terasos priežiūra žiemą: kaip tinkamai ją valyti

Nors pagrindiniais terasos priežiūros bei atnaujinimo darbais yra užsiimama pavasarį, tačiau kartais iškritęs didesnis sniego sluoksnis ar ryškesni temperatūros svyravimai ima neraminti. Kyla klausimas: ar sniegas nepakenks terasos grindims? Kad pavasario laukti būti ramiau – galima imtis kelių terasos priežiūros būdų.

Būsto dalis, kuri pirmoji pasitiks svečius ne tik per Kalėdas

„Mano namai – mano tvirtovė“ – toks požiūris į būstą būdingas daugeliui lietuvių. Dėl to daugiau savininkų turintis pastatas dažnai primena kelių skirtingų tvirtovių lipdinį. Tačiau šis požiūris kinta, mat vis dažniau pradedame galvoti ne tik apie nuosavybės atsitvėrimą, bet ir estetiką, architektūros vientisumą, kurį ryškiausiai reprezentuoja pastato įėjimas.

Betono plyšiai: kaip su jais susidoroti

Plyšių remontas yra itin svarbus, siekiant atkurti įtrūkusio betono konstrukcijos funkcionalumą ir veiksmingumą eksploatacijos metu. Planuojant ir vykdant tokius remonto darbus ypač svarbu parinkti tinkamas medžiagas. Tačiau šiuo klausimu inžinieriams trūksta išsamių gairių. Straipsnyje apžvelgiamos skirtingos betono plyšių remonto medžiagos ir paaiškinami remonto medžiagų pasirinkimą lemiantys veiksniai.