Krūmapjovė: ką reikia žinoti apie šį įrankį?

 (3)
Krūmapjovė – būtinas gražiai įrengtos sodybos priežiūros įrankis. Pristatome kelis praktiškus patarimus, kaip išsirinkti ir kaip dirbti šiuo įrankiu.
© Shutterstock

Kaip dirbti krūmapjove

Krūmapjove bandyti pjauti stambias storas augalų šakas draudžiama. Jeigu įrenginio instrukcijoje nurodyta, kad maksimalus pjovimui leidžiamas šakų skersmuo yra 10 mm, pjauti 30 mm skersmens šakos pjauti nebandykite. Tuomet pernelyg didelės apkrovos rizikuojate sugadinti variklį ir atšipinti peilius.

Būtina bent tris kartus per valandą darbą nutraukti ir leisti varikliui 5-10 min. pailsėti, atvėsti. Poilsio metu krūmapjovę reikia išjungti. Labai svarbu stebėti, kad variklis neperkaistų: man nevisi varikliai turi savaiminio aušinimo sistemą. Plastikas nuo perkaitimo gali išsilydyti, todėl metalinės ir plastikinės detalės turi gerai atvėsti. Poilsio metu krūmapjovę reikia laikyti pavėsyje, ne saulėkaitoje.

Kol krūmapjovė vėsta, korpuse esančias vėdinimo angas išvalykite nuo jas užkimšusių lapų likučių ir dulkių. Pro išvalytas angas variklis galės kvėpuoti ir neperkais.

Kirpdami krūmą neskubėkite. Saikingas greitis garantuoja lygius krūmų paviršius ir tikslias briaunas.

Kirpdami krūmą iš šono, krūmapjovę judinkite tik iš apačios į viršų, bet niekada iš viršaus į apačią. Leisdami įrankį žemyn rizikuojate peiliais paliesti žemę, akmenis, betoninį barjerą, drėgną žolę. Žemei patekus tarp peilių, tarp jų esančios ertmės užsikemša, o tvirti svetimkūniai ir smulkūs akmenukai pažeidžia metalo dangą. Tuomet peiliai gali užsikirsti ir labai greitai atšipti.

Rankos ir kojos pjovimo, ypač krūmapjovės paleidimo metu, nuo pjaunančiųjų peilių turi būti saugiu atstumu. Peilius visada reikia nukreipti nuo savęs, bet niekada – į save.

Pajutę padidėjusią krūmapjovės vibraciją, ją skubiai išjunkite. Krūmapjovės vibracija – pavojaus ženklas, pranešantis apie traumos arba elektros smūgio riziką. Įrankis pradeda vibruoti į variklį per peilius patekus svetimkūniui ar kokiam kitam kietam daiktui. Padidėjusi vibracija gali pranešti ir apie variklio gedimą.

Baigę darbą ir išjungę variklį, nuo krūmapjovės darbinių paviršių pašalinkite visas šiukšles. Ypač kruopščiai ir sausai išvalykite visus peilius ir tarp jų esančias ertmes. Valyti galima tik sausuoju būdu – šepečiu arba audiniu. Plauti peilių negalima, gali įsimesti rūdys ir korozija. Nuo lapų likučių išvalykite ir oro filtrus. Jei žinote, kad po darbo krūmapjove ilgai nesinaudosite, visas jos metalines dalis sutepkite.

Krūmapjovė: ką reikia žinoti apie šį įrankį?
© Shutterstock

Kokią krūmapjovę išsirinkti

Skiriamos trys krūmapjovių rūšys: akumuliatorinė, elektrinė, benzininė.

Akumuliatorinių krūmapjovių pranašumas – mažas jų svoris ir ekologiškumas (nereikia benzino). Jos tinka nedidelių krūmų, kurių šakų storis iki 12-14 mm, pjovimui. Patogios mažame sklypelyje, prie vasarnamio. Net jei akumuliatorius išsikrovė, dirbti nebegalėsite, kol jis nebus pilnai pakrautas.

Elektrinės krūmapjovės pasižymi tuo, kad pjauna labai tyliai, be triukšmo. Krūmus galima pjauti vet vakare ar ankstyvą rytą – kaimynams tai netrukdo. Elektrinės krūmapjovės įveikia didesniu krūmus ir storesnes, iki 2-2,5 cm skersmens siekiančias šakas. Tokie įrankiai gali būti nepatogūs, dėl priklausomybės nuo elektros šaltinio, riboto laido ilgio, laidų padėties. Be to, drėgnu ir lietingu oru elektrine krūmapjove dirbti yra pavojinga.

Benzininės krūmapjovės yra pačios galingiausios. Jos pjauna ir storas krūmų šakas, ir lietingu oru, ir toli nuo namų. Šie įrankiai priskiriami profesionaliai klasei, tad mažam vasarnamiui nėra aktualūs. Tokių įrankių trūkumas – didelis jų svoris, triukšmingumas ir aukšta kaina.

Šyna

Svarbus gero darbo faktorius – krūmapjovės šynos ilgis. Šyna – tai darbinė pjovimo dalis su peiliais. Šynos ilgis lemia darbo greitį ir galimybę apipjauti stambius krūmus. Mažiems krūmams pakanka akumuliatorinės krūmapjovės su 30-40 cm ilgio šyna. Dideliems ir aukštiems krūmams reikėtų benzininės krūmapjovės su metro ilgio šyna.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Išorės apdaila

Kokią tvorą rinktis – medinę ar vinilo?

Natūrali mediena ilgą laiką buvo viena mėgstamiausių tvorų medžiagų, norint sukurti privačią nuosavą aplinką. Tačiau rinkoje paskutiniu metu joms intensyviai tenka kovoti su PVC (polivinilchlorido) tvoromis, kurios, anot prekybininkų, niekada neblunka, nepūva ir jų niekada nereikia keisti. Tad šiame tekste palyginsime medinių ir vinilo tvorų pliusus bei minusus.

Kur dėti statybines atliekas?

Seni trobesiai ar pamatai nugriauti, o kieme pilna nuolaužų ir statybinių atliekų. Galbūt dalį jų galima panaudoti dekoruojant aplinką prie namų – pavyzdžiui, iš didelių lauko akmenų sukurti akmenų sodą. Tačiau kur dėti likusias atliekas ir šiukšles?

5 dažnai pasitaikančios trinkelių klojimo klaidos

Pati pirma klaida, kuri yra susijusi su trinkelių klojimu, dažnai pasitaiko dar pasiruošimo etape, kai yra nepagalvojama apie ilgalaikį planą. Kiekvienas grindinys gali atrodyti gražiai pirmuosius kelis mėnesius ar netgi metus, tačiau trinkelių klojimo klaidos paprastai išryškėja gerokai vėliau. Kad išvaizdžia ir kokybiška danga galima būtų džiaugtis dešimtmečius, reikia vengti šių 5 klaidų.

Medienos puvimas: ką apie jį reikėtų žinoti?

Mediena – natūrali, šilta ir jauki statybinė medžiaga. Nors natūralumas šiais laikais yra ypač vertinamas, tačiau būtent ši savybė lemia, kad tokia medžiaga yra neatspari biologiniams kenkėjams. Puvinys – medžiagos irimas sukeltas grybelių-parazitų. Tad kaip galima būtų jo išvengti?

Keletas patarimų, kaip paruošti medinį fasadą dažymui

Nuosavas medinis namas arba vasarnamis turi ir pliusų, ir minusų. Mediena – natūrali, šilta bei jauki statybinė medžiaga, tačiau kartu ji – neatspari aplinkos veiksniams (UV spinduliams, drėgmei, temperatūros šuoliams), tad tokiam namo fasadui yra reikalinga papildoma priežiūra. Tiems, kurie nusprendė atnaujinti medines savo namo dailylentes, pateikiame keletą patarimų.

Drenažo sistema: svarbiausi įsirengimo aspektai

Namui, kuris yra aukštai esančio gruntinio vandens zonoje, drenažas yra būtinas, nes toks vanduo gali sukelti ne vieną problemą. Jis ne tik po kiekvieno lietaus užtvindo nuosavo sklypo takelius, sukelia vejos ligas, bet ir daro neigiamą poveikį namo rūsiui bei gadina jo pamatus. Šiame tekste aptarsime kelis svarbius drenažo įsirengimo aspektus.

Ko nesuteikia sandarusis šiltinimas?

Tie, kas perskaitė ar perklausė mano straipsnius ir reportažus, greičiausiai jau įsitikino, kad pastato šiltinimo esmė yra sandarumas, suderintas su racionalia varža.

Granito stalviršiai: kokie yra jų privalumai bei trūkumai?

Granito stalviršiai be jokios abejonės yra išvaizdūs stalviršiai. Taip pat labai patrauklus yra ir jų pasirinkimas – galima rinktis iš įvairių granito atspalvių bei raštų. Tačiau bet koks natūralus akmuo interjere turi ir pliusų, ir minusų. Šiame tekste aptarsime svarbiausius granito stalviršių privalumus bei trūkumus.

Medinės terasos priežiūra žiemą: kaip tinkamai ją valyti

Nors pagrindiniais terasos priežiūros bei atnaujinimo darbais yra užsiimama pavasarį, tačiau kartais iškritęs didesnis sniego sluoksnis ar ryškesni temperatūros svyravimai ima neraminti. Kyla klausimas: ar sniegas nepakenks terasos grindims? Kad pavasario laukti būti ramiau – galima imtis kelių terasos priežiūros būdų.

Būsto dalis, kuri pirmoji pasitiks svečius ne tik per Kalėdas

„Mano namai – mano tvirtovė“ – toks požiūris į būstą būdingas daugeliui lietuvių. Dėl to daugiau savininkų turintis pastatas dažnai primena kelių skirtingų tvirtovių lipdinį. Tačiau šis požiūris kinta, mat vis dažniau pradedame galvoti ne tik apie nuosavybės atsitvėrimą, bet ir estetiką, architektūros vientisumą, kurį ryškiausiai reprezentuoja pastato įėjimas.