Krūmapjovė: ką reikia žinoti apie šį įrankį?

 (3)
Krūmapjovė – būtinas gražiai įrengtos sodybos priežiūros įrankis. Pristatome kelis praktiškus patarimus, kaip išsirinkti ir kaip dirbti šiuo įrankiu.
© Shutterstock

Kaip dirbti krūmapjove

Krūmapjove bandyti pjauti stambias storas augalų šakas draudžiama. Jeigu įrenginio instrukcijoje nurodyta, kad maksimalus pjovimui leidžiamas šakų skersmuo yra 10 mm, pjauti 30 mm skersmens šakos pjauti nebandykite. Tuomet pernelyg didelės apkrovos rizikuojate sugadinti variklį ir atšipinti peilius.

Būtina bent tris kartus per valandą darbą nutraukti ir leisti varikliui 5-10 min. pailsėti, atvėsti. Poilsio metu krūmapjovę reikia išjungti. Labai svarbu stebėti, kad variklis neperkaistų: man nevisi varikliai turi savaiminio aušinimo sistemą. Plastikas nuo perkaitimo gali išsilydyti, todėl metalinės ir plastikinės detalės turi gerai atvėsti. Poilsio metu krūmapjovę reikia laikyti pavėsyje, ne saulėkaitoje.

Kol krūmapjovė vėsta, korpuse esančias vėdinimo angas išvalykite nuo jas užkimšusių lapų likučių ir dulkių. Pro išvalytas angas variklis galės kvėpuoti ir neperkais.

Kirpdami krūmą neskubėkite. Saikingas greitis garantuoja lygius krūmų paviršius ir tikslias briaunas.

Kirpdami krūmą iš šono, krūmapjovę judinkite tik iš apačios į viršų, bet niekada iš viršaus į apačią. Leisdami įrankį žemyn rizikuojate peiliais paliesti žemę, akmenis, betoninį barjerą, drėgną žolę. Žemei patekus tarp peilių, tarp jų esančios ertmės užsikemša, o tvirti svetimkūniai ir smulkūs akmenukai pažeidžia metalo dangą. Tuomet peiliai gali užsikirsti ir labai greitai atšipti.

Rankos ir kojos pjovimo, ypač krūmapjovės paleidimo metu, nuo pjaunančiųjų peilių turi būti saugiu atstumu. Peilius visada reikia nukreipti nuo savęs, bet niekada – į save.

Pajutę padidėjusią krūmapjovės vibraciją, ją skubiai išjunkite. Krūmapjovės vibracija – pavojaus ženklas, pranešantis apie traumos arba elektros smūgio riziką. Įrankis pradeda vibruoti į variklį per peilius patekus svetimkūniui ar kokiam kitam kietam daiktui. Padidėjusi vibracija gali pranešti ir apie variklio gedimą.

Baigę darbą ir išjungę variklį, nuo krūmapjovės darbinių paviršių pašalinkite visas šiukšles. Ypač kruopščiai ir sausai išvalykite visus peilius ir tarp jų esančias ertmes. Valyti galima tik sausuoju būdu – šepečiu arba audiniu. Plauti peilių negalima, gali įsimesti rūdys ir korozija. Nuo lapų likučių išvalykite ir oro filtrus. Jei žinote, kad po darbo krūmapjove ilgai nesinaudosite, visas jos metalines dalis sutepkite.

Krūmapjovė: ką reikia žinoti apie šį įrankį?
© Shutterstock

Kokią krūmapjovę išsirinkti

Skiriamos trys krūmapjovių rūšys: akumuliatorinė, elektrinė, benzininė.

Akumuliatorinių krūmapjovių pranašumas – mažas jų svoris ir ekologiškumas (nereikia benzino). Jos tinka nedidelių krūmų, kurių šakų storis iki 12-14 mm, pjovimui. Patogios mažame sklypelyje, prie vasarnamio. Net jei akumuliatorius išsikrovė, dirbti nebegalėsite, kol jis nebus pilnai pakrautas.

Elektrinės krūmapjovės pasižymi tuo, kad pjauna labai tyliai, be triukšmo. Krūmus galima pjauti vet vakare ar ankstyvą rytą – kaimynams tai netrukdo. Elektrinės krūmapjovės įveikia didesniu krūmus ir storesnes, iki 2-2,5 cm skersmens siekiančias šakas. Tokie įrankiai gali būti nepatogūs, dėl priklausomybės nuo elektros šaltinio, riboto laido ilgio, laidų padėties. Be to, drėgnu ir lietingu oru elektrine krūmapjove dirbti yra pavojinga.

Benzininės krūmapjovės yra pačios galingiausios. Jos pjauna ir storas krūmų šakas, ir lietingu oru, ir toli nuo namų. Šie įrankiai priskiriami profesionaliai klasei, tad mažam vasarnamiui nėra aktualūs. Tokių įrankių trūkumas – didelis jų svoris, triukšmingumas ir aukšta kaina.

Šyna

Svarbus gero darbo faktorius – krūmapjovės šynos ilgis. Šyna – tai darbinė pjovimo dalis su peiliais. Šynos ilgis lemia darbo greitį ir galimybę apipjauti stambius krūmus. Mažiems krūmams pakanka akumuliatorinės krūmapjovės su 30-40 cm ilgio šyna. Dideliems ir aukštiems krūmams reikėtų benzininės krūmapjovės su metro ilgio šyna.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Išorės apdaila

Granito stalviršiai: kokie yra jų privalumai bei trūkumai?

Granito stalviršiai be jokios abejonės yra išvaizdūs stalviršiai. Taip pat labai patrauklus yra ir jų pasirinkimas – galima rinktis iš įvairių granito atspalvių bei raštų. Tačiau bet koks natūralus akmuo interjere turi ir pliusų, ir minusų. Šiame tekste aptarsime svarbiausius granito stalviršių privalumus bei trūkumus.

Medinės terasos priežiūra žiemą: kaip tinkamai ją valyti

Nors pagrindiniais terasos priežiūros bei atnaujinimo darbais yra užsiimama pavasarį, tačiau kartais iškritęs didesnis sniego sluoksnis ar ryškesni temperatūros svyravimai ima neraminti. Kyla klausimas: ar sniegas nepakenks terasos grindims? Kad pavasario laukti būti ramiau – galima imtis kelių terasos priežiūros būdų.

Būsto dalis, kuri pirmoji pasitiks svečius ne tik per Kalėdas

„Mano namai – mano tvirtovė“ – toks požiūris į būstą būdingas daugeliui lietuvių. Dėl to daugiau savininkų turintis pastatas dažnai primena kelių skirtingų tvirtovių lipdinį. Tačiau šis požiūris kinta, mat vis dažniau pradedame galvoti ne tik apie nuosavybės atsitvėrimą, bet ir estetiką, architektūros vientisumą, kurį ryškiausiai reprezentuoja pastato įėjimas.

Betono plyšiai: kaip su jais susidoroti

Plyšių remontas yra itin svarbus, siekiant atkurti įtrūkusio betono konstrukcijos funkcionalumą ir veiksmingumą eksploatacijos metu. Planuojant ir vykdant tokius remonto darbus ypač svarbu parinkti tinkamas medžiagas. Tačiau šiuo klausimu inžinieriams trūksta išsamių gairių. Straipsnyje apžvelgiamos skirtingos betono plyšių remonto medžiagos ir paaiškinami remonto medžiagų pasirinkimą lemiantys veiksniai.

Reikšmingas pastato aksesuaras – balkonas

Balkonas visuomet buvo vienas svarbiausių architektūrinių elementų, suteikiančių pastatui išskirtinumo ir kuriančių savitą atmosferą, kartais net būdingą ne tik pačiam objektui, bet ir rajonui ar net visam miestui. Balkonas turi galią pakeisti namo ar buto nuotaiką – suteikti autentikos arba, priešingai, sugadinti puikų estetinį vaizdą. Šis pastato aksesuaras yra toks reikšmingas, kad geba formuoti objekto veidą, o šis – daryti įtaką visuomenei.

Lietvamzdžių ir vandens latakų valymo ypatybės

Lietaus nuvedimo sistema yra skirta surinkti lietaus vandenį ir jį nukreipti reikalinga kryptimi. Tačiau šiai sistemai užsikimšus, ištirpusio sniego ar lietaus vanduo pradeda bėgti tiesiai per sienas, darydamas žalą namo konstrukcijai, medinėms bei metalinėms jos dalims. Taip pat dėl užsikimšusio lietvamzdžio gali būti užtvindytas rūsys. Kad to galima būtų išvengti, lietaus nuvedimo sistemą reikia tinkamai prižiūrėti ir valyti.

Pagrindiniai žingsniai, kaip paruošti vasarnamį žiemai (1)

Pasibaigus šiltajam sezonui vasarnamių durys ir langai yra sandariai uždaromi ir paprastai taip paliekami iki kito sezono. Tačiau, kad pavasarį namelyje nerastumėte nemalonių staigmenų (trūkusių vandentiekio vamzdžių, užlietų patalpų, nemalonaus priplėkusio oro), reikia jį tinkamai paruošti žiemai.

Plastikinės fasado dailylentės: pliusai bei minusai

Namo fasado dengimo būdų yra iš tiesų nemažai. Dailylentės – vienas iš jų. Individualių namų savininkai gali rinktis iš medinių bei plastikinių dailylenčių. Apie medinių dailylenčių privalumus bei trūkumus rašėme visai neseniai, tad šioje publikacijoje aptarsime plastikinių dailylenčių ypatumus.

Kokie yra medinių lauko dailylenčių privalumai bei trūkumai? (1)

Medinės dailylentės yra seniausia dailylenčių rūšis, kuri ir šiandien yra populiarus pasirinkimas namo fasado apdailai. Dailylenčių populiarumas yra siejamas su natūralia ir ekologiška jų išvaizda. Jos daugiausiai yra naudojamos privačių namų pilnam arba daliniam apkalimui. Paklausėm specialistų, ką reikėtų žinoti apie šią fasado apdailos rūšį.

Klinkerio plytelių fasadas: pliusai ir minusai (2)

Renkantis lauko sienų apdailą, svarbu atsižvelgti tiek į medžiagos funkcines savybes (atsparumą, tvirtumą), tiek į estetines, juk norime, kad namo išvaizda bylotų apie gerą savininkų skonį. Klinkerinės plytelės – pasižymi ilgaamžiškumu bei išskirtine išvaizda, tačiau, kaip ir bet kuri kita sienų apdailos medžiaga, šios plytelės turi savų trūkumų. Tad kokie yra klinkerio plytelių pliusai bei minusai?