Krūmapjovė: ką reikia žinoti apie šį įrankį?

 (3)
Krūmapjovė – būtinas gražiai įrengtos sodybos priežiūros įrankis. Pristatome kelis praktiškus patarimus, kaip išsirinkti ir kaip dirbti šiuo įrankiu.
© Shutterstock

Kaip dirbti krūmapjove

Krūmapjove bandyti pjauti stambias storas augalų šakas draudžiama. Jeigu įrenginio instrukcijoje nurodyta, kad maksimalus pjovimui leidžiamas šakų skersmuo yra 10 mm, pjauti 30 mm skersmens šakos pjauti nebandykite. Tuomet pernelyg didelės apkrovos rizikuojate sugadinti variklį ir atšipinti peilius.

Būtina bent tris kartus per valandą darbą nutraukti ir leisti varikliui 5-10 min. pailsėti, atvėsti. Poilsio metu krūmapjovę reikia išjungti. Labai svarbu stebėti, kad variklis neperkaistų: man nevisi varikliai turi savaiminio aušinimo sistemą. Plastikas nuo perkaitimo gali išsilydyti, todėl metalinės ir plastikinės detalės turi gerai atvėsti. Poilsio metu krūmapjovę reikia laikyti pavėsyje, ne saulėkaitoje.

Kol krūmapjovė vėsta, korpuse esančias vėdinimo angas išvalykite nuo jas užkimšusių lapų likučių ir dulkių. Pro išvalytas angas variklis galės kvėpuoti ir neperkais.

Kirpdami krūmą neskubėkite. Saikingas greitis garantuoja lygius krūmų paviršius ir tikslias briaunas.

Kirpdami krūmą iš šono, krūmapjovę judinkite tik iš apačios į viršų, bet niekada iš viršaus į apačią. Leisdami įrankį žemyn rizikuojate peiliais paliesti žemę, akmenis, betoninį barjerą, drėgną žolę. Žemei patekus tarp peilių, tarp jų esančios ertmės užsikemša, o tvirti svetimkūniai ir smulkūs akmenukai pažeidžia metalo dangą. Tuomet peiliai gali užsikirsti ir labai greitai atšipti.

Rankos ir kojos pjovimo, ypač krūmapjovės paleidimo metu, nuo pjaunančiųjų peilių turi būti saugiu atstumu. Peilius visada reikia nukreipti nuo savęs, bet niekada – į save.

Pajutę padidėjusią krūmapjovės vibraciją, ją skubiai išjunkite. Krūmapjovės vibracija – pavojaus ženklas, pranešantis apie traumos arba elektros smūgio riziką. Įrankis pradeda vibruoti į variklį per peilius patekus svetimkūniui ar kokiam kitam kietam daiktui. Padidėjusi vibracija gali pranešti ir apie variklio gedimą.

Baigę darbą ir išjungę variklį, nuo krūmapjovės darbinių paviršių pašalinkite visas šiukšles. Ypač kruopščiai ir sausai išvalykite visus peilius ir tarp jų esančias ertmes. Valyti galima tik sausuoju būdu – šepečiu arba audiniu. Plauti peilių negalima, gali įsimesti rūdys ir korozija. Nuo lapų likučių išvalykite ir oro filtrus. Jei žinote, kad po darbo krūmapjove ilgai nesinaudosite, visas jos metalines dalis sutepkite.

Krūmapjovė: ką reikia žinoti apie šį įrankį?
© Shutterstock

Kokią krūmapjovę išsirinkti

Skiriamos trys krūmapjovių rūšys: akumuliatorinė, elektrinė, benzininė.

Akumuliatorinių krūmapjovių pranašumas – mažas jų svoris ir ekologiškumas (nereikia benzino). Jos tinka nedidelių krūmų, kurių šakų storis iki 12-14 mm, pjovimui. Patogios mažame sklypelyje, prie vasarnamio. Net jei akumuliatorius išsikrovė, dirbti nebegalėsite, kol jis nebus pilnai pakrautas.

Elektrinės krūmapjovės pasižymi tuo, kad pjauna labai tyliai, be triukšmo. Krūmus galima pjauti vet vakare ar ankstyvą rytą – kaimynams tai netrukdo. Elektrinės krūmapjovės įveikia didesniu krūmus ir storesnes, iki 2-2,5 cm skersmens siekiančias šakas. Tokie įrankiai gali būti nepatogūs, dėl priklausomybės nuo elektros šaltinio, riboto laido ilgio, laidų padėties. Be to, drėgnu ir lietingu oru elektrine krūmapjove dirbti yra pavojinga.

Benzininės krūmapjovės yra pačios galingiausios. Jos pjauna ir storas krūmų šakas, ir lietingu oru, ir toli nuo namų. Šie įrankiai priskiriami profesionaliai klasei, tad mažam vasarnamiui nėra aktualūs. Tokių įrankių trūkumas – didelis jų svoris, triukšmingumas ir aukšta kaina.

Šyna

Svarbus gero darbo faktorius – krūmapjovės šynos ilgis. Šyna – tai darbinė pjovimo dalis su peiliais. Šynos ilgis lemia darbo greitį ir galimybę apipjauti stambius krūmus. Mažiems krūmams pakanka akumuliatorinės krūmapjovės su 30-40 cm ilgio šyna. Dideliems ir aukštiems krūmams reikėtų benzininės krūmapjovės su metro ilgio šyna.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Išorės apdaila

Karšto vandens kubilai: kaip išsirinkti? (3)

Karšto vandens kubilo teikiamais malonumais smagu džiaugtis tiek vasarą, tiek žiemą. Šie kubilai ilgą laiką buvo laikomi daugiau kaimo turizmo sodybų atributu, bet šiandien jie vis dažniau atranda sau vietą ir individualių namų bei sodybų kiemuose. Tiems, kuriuos domina karšto vandens kubilo pirkimas, pristatome pagrindines kubilų rūšis.

Populiariausios tvoros: privalumai ir trūkumai (20)

Paprastai rinkdamiesi tvorą žmonės ieško varianto, kuris vienu metu atliktų kelias funkcijas ir nereikalautų daug priežiūros. Optimaliausia tvora turėtų atlikti tiek praktinę – apsauginę funkciją, tiek estetinę – darniai derėti su aplinka bei architektūra. Šiandien populiariausiomis yra laikomos šios tvoros: medinės, segmentinės, metalinės ir tvoralenčių. Paklausėme specialistų, kokie yra didžiausi populiarių tvorų privalumai bei trūkumai.

Krūmapjovė: ką reikia žinoti apie šį įrankį? (3)

Krūmapjovė – būtinas gražiai įrengtos sodybos priežiūros įrankis. Pristatome kelis praktiškus patarimus, kaip išsirinkti ir kaip dirbti šiuo įrankiu.

Medienos puvimas: kaip jį sustabdyti? (2)

Puvimas – parazituojančio grybelio keliama grėsmė medienos kokybei. Pūvanti mediena keičia spalvą, jos masė ir tūris mažėja, o mechaninės savybės silpnėja. Galų gale mediena visiškai suyra.Tad ką reikia žinoti apie puvimą bei kaip medieną apsaugoti nuo jo?

Medinės terasos atnaujinimas: ką reikia žinoti? (1)

Vasarai įsibėgėjus, terasų savininkai jau gali džiaugtis jaukiais pasisėdėjimais šiose medinėse konstrukcijose. Terasos pagamintos iš medienos, paprastai džiugina savo natūralia bei šilta išvaizda, tačiau saulei ryškiau pašvietus, kartais išryškėja jų nublukusios, dėmėtos arba pilką atspalvį įgavusios lentos, kurios tikrai nedžiugina. Kad galima būtų ilgai džiaugtis patrauklia bei funkcionalia medine terasa, būtina ją prižiūrėti ir atnaujinti.

Medinė terasa: kaip ją atnaujinti? (5)

Medinė terasa – natūrali, šilta bei jauki laisvalaikio leidimui skirta vieta. Nors medinė danga tokiose poilsio konstrukcijose dažniausiais yra apdorota bei impregnuota, tačiau visiškai nuo aplinkos sąlygų ji nėra apsaugota. Tai reiškia, kad laikui bėgant ji gali pradėti tamsėti, trupėti ir net pūti. Kad medinė terasa tarnautų ilgiau ir išliktų estetiškai patraukli, rekomenduojama ją atnaujinti kas keletą metų.

Svajonių terasa: kokias statybines medžiagas pasirinkti? (2)

Atsišliejusi į individualų namą ar sodybos namelį, lauko terasa yra ne tik mėgstama pasibuvimų vieta, bet ir objektas, suteikiantis nuosavybei papildomos vertės. Nusprendusiems įsirengti terasą, svarbiausia yra apsispręsti dėl statybinių medžiagų. Pristatome terasoms skirtų medžiagų pliusus bei minusus.

Terasa: nuo ko pradėti? (14)

Prasidėjus pavasariui vis dažniau imama galvoti apie savo sodo, kiemo gražinimą. Pradedama užsiimti įvairiais pavasariniais aplinkos tvarkymo darbais. Kasdien vis šviesesnės ir šiltesnės dienos priverčia pagalvoti ir apie vasaros pradžią, kai ypatingai gera laisvą laiką leisti lauke, kvėpuojant grynu oru. Terasa – funkcionali konstrukcija, kuri namo eksterjerui suteikia papildomo žavesio. Tad nuo ko derėtų pradėti, pradedant užsiimti terasos įrengimo darbais?

5 klaidos, kurių reikia vengti įrenginėjant namo fasado apdailą (8)

Namo fasadas – labiausiai atmosferos ir jos pokyčių veikiama namo dalis, kuri ne tik estetiškai yra labai svarbi, bet ir atliekanti apsauginę funkciją. Ruošiantis įsirengti arba tvarkyti namo fasadą, patariama vengti 5 dažnai pasitaikančių klaidų.

Trinkelės: ką reikia žinoti apie šią dangą (15)

Trinkelės - populiari danga, kuri pasižymi ilgaamžiškumu ir patvarumu. Ši danga yra skirta takų, aikštelių, įvažiavimų, gatvių, šaligatvių, laiptų, gyvenamųjų namų kiemų ir sodų takelių, transporto stovėjimo aikštelių grindimui. Sušilus orams vis daugiau individualių namų savininkų pradeda galvoti apie reikalingus kiemo aplinkos darbus, pavasaris - geras metas pradėti užsiimti grindinio klojimu. Tad ką reikia žinoti apie trinkeles?