Kokius kiemo vartus pirkti, kad nereikėtų bijoti sniego?

 (3)
Nelauktai iškritęs sniegas dažną vairuotoją nustebina dar net neišvažiavus iš kiemo. Skubantys į darbą ar tiesiog tingintys ryte nusivalyti kieme gausiai iškritusį sniegą siurprizo gali sulaukti jau prie kiemo vartų. Specialistų teigimu, ne visų rūšių vartai vienodai patogūs žiemos sezonu.
© Shutterstock nuotr.

Dilemos dėl sniego

Kiemo vartai skirstomi į dvi pagrindines grupes: stumdomus ir varstomus kiemo vartus. Pirmųjų veikimo principas panašus į stumdomų durų – jie važinėja palei tvorą, o pastarieji – varstomi tarsi durys. Dėl tokio judėjimo, specialistų teigimu, stumdomi vartai esą praktiškesni už varstomus. Ypač žiemą.

„Stumdomi kiemo vartai yra praktiškesni. Ypač žiemos sezono metu, kai gausiai prisnigus tenka atkasinėti kiemą tam, kad atsidarytų varstomi kiemo vartai. Su stumdomais kiemo vartais tokios problemos nekyla, mat stumdamiesi jie tiesiog perskrodžia sniegą“, - tvirtina bendrovės „Ometa“ atstovas Nerijus Kazlauskas.

Tiesa, bendrovės „Tvora“ atstovas Haroldas Bacius pastebi, kad varstomi kiemo vartai tikrai nėra tokie praktiški žiemą, tačiau pastebi, jog vis tiek dažniausiai iškritusį sniegą nusivalome. Be to, varstomi vartai nemontuojami prie pat grindinio – dažniausiai paliekamas bent 5 centimetrų tarpas, todėl nedideli krituliai neturėtų sukelti daug problemų.

„Montuojant stumdomus kiemo vartus tarp jų ir grindinio dažniausiai paliekamas 8 centimetrų aukščio tarpas. Dažnu atveju tai daugiau nei varstomiems kiemo vartams, nors minėtas 5 centimetrų rekomenduojamas tarpas yra tik minimumas – vartai pagal poreikį gali būti ir aukščiau“, - pastebi jis.

Tiesa, įsirengus stumdomus vartus derėtų atsisakyti dažno individualaus gyvenamojo namo savininko pomėgio nukastą sniegą pilti prie tvoros, mat palei tvorą, kuria važiuoja stumdomi kiemo vartai neturėtų būti jokių trukdžių.

Brangesni trečdaliu

Visgi už patogumą žiemą tektų ir sumokėti daugiau. Skaičiuojama, kad stumdomi kiemo vartai už varstomus kainuoja vidutiniškai bent trečdaliu daugiau. Be to, sąlygų norint įsirengti stumdomus kiemo vartus yra daugiau nei varstomiems.

„Stumdomiems vartams reikia pakankamai daug lygios tvoros. Stumdomų vartų ilgis paprastai skaičiuojamas pagal formulę „pravažiavimo plotis + 2 metrai“. Taigi tiek metrų palei tvorą važinėja kiemo vartai, tiek vietos jiems ir reikėtų skirti, neužstatant patvorio“, - teigia N. Kazlauskas.

Tiesa, varstomiems kiemo vartams prastos oro sąlygos gali pridaryti dar daugiau žalos. Jei varstomų vartų profilis yra uždaras, didelės audros tokius vartus gali išlaužyti. Tokių problemų su stumdomais vartais nebūna.

„Matant, kad artėja stipresnė pūga ar audra, varstomų kiemo vartų savininkams rekomenduotina išeiti į kiemą ir kokiu nors diržu surišti abi vartų dalis tam, kad vėliau netektų tvarkytis su pasekmėmis“, - tvirtina H. Bacius.

Pasak jo, dažna klaida įrengiant varstomus vartus yra ir aplaidumas betonuojant laikančiuosius stulpus. Esą prastai užbetonavus stulpus pamažu pastebima kaip jie svyra į vieną pusę ir po kurio laiko vartai nesueina, tampa nelygūs.

Estetiniu požiūriu stumdomi ir varstomi kiemo vartai iš esmės nesiskiria. Ir vienų, ir kitų profilis gali būti gaminamas ir iš metalo, ir iš medienos. Tai priklauso nuo užsakovo įgeidžių ir skonio.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Išorės apdaila

Granito stalviršiai: kokie yra jų privalumai bei trūkumai?

Granito stalviršiai be jokios abejonės yra išvaizdūs stalviršiai. Taip pat labai patrauklus yra ir jų pasirinkimas – galima rinktis iš įvairių granito atspalvių bei raštų. Tačiau bet koks natūralus akmuo interjere turi ir pliusų, ir minusų. Šiame tekste aptarsime svarbiausius granito stalviršių privalumus bei trūkumus.

Medinės terasos priežiūra žiemą: kaip tinkamai ją valyti

Nors pagrindiniais terasos priežiūros bei atnaujinimo darbais yra užsiimama pavasarį, tačiau kartais iškritęs didesnis sniego sluoksnis ar ryškesni temperatūros svyravimai ima neraminti. Kyla klausimas: ar sniegas nepakenks terasos grindims? Kad pavasario laukti būti ramiau – galima imtis kelių terasos priežiūros būdų.

Būsto dalis, kuri pirmoji pasitiks svečius ne tik per Kalėdas

„Mano namai – mano tvirtovė“ – toks požiūris į būstą būdingas daugeliui lietuvių. Dėl to daugiau savininkų turintis pastatas dažnai primena kelių skirtingų tvirtovių lipdinį. Tačiau šis požiūris kinta, mat vis dažniau pradedame galvoti ne tik apie nuosavybės atsitvėrimą, bet ir estetiką, architektūros vientisumą, kurį ryškiausiai reprezentuoja pastato įėjimas.

Betono plyšiai: kaip su jais susidoroti

Plyšių remontas yra itin svarbus, siekiant atkurti įtrūkusio betono konstrukcijos funkcionalumą ir veiksmingumą eksploatacijos metu. Planuojant ir vykdant tokius remonto darbus ypač svarbu parinkti tinkamas medžiagas. Tačiau šiuo klausimu inžinieriams trūksta išsamių gairių. Straipsnyje apžvelgiamos skirtingos betono plyšių remonto medžiagos ir paaiškinami remonto medžiagų pasirinkimą lemiantys veiksniai.

Reikšmingas pastato aksesuaras – balkonas

Balkonas visuomet buvo vienas svarbiausių architektūrinių elementų, suteikiančių pastatui išskirtinumo ir kuriančių savitą atmosferą, kartais net būdingą ne tik pačiam objektui, bet ir rajonui ar net visam miestui. Balkonas turi galią pakeisti namo ar buto nuotaiką – suteikti autentikos arba, priešingai, sugadinti puikų estetinį vaizdą. Šis pastato aksesuaras yra toks reikšmingas, kad geba formuoti objekto veidą, o šis – daryti įtaką visuomenei.

Lietvamzdžių ir vandens latakų valymo ypatybės

Lietaus nuvedimo sistema yra skirta surinkti lietaus vandenį ir jį nukreipti reikalinga kryptimi. Tačiau šiai sistemai užsikimšus, ištirpusio sniego ar lietaus vanduo pradeda bėgti tiesiai per sienas, darydamas žalą namo konstrukcijai, medinėms bei metalinėms jos dalims. Taip pat dėl užsikimšusio lietvamzdžio gali būti užtvindytas rūsys. Kad to galima būtų išvengti, lietaus nuvedimo sistemą reikia tinkamai prižiūrėti ir valyti.

Pagrindiniai žingsniai, kaip paruošti vasarnamį žiemai (1)

Pasibaigus šiltajam sezonui vasarnamių durys ir langai yra sandariai uždaromi ir paprastai taip paliekami iki kito sezono. Tačiau, kad pavasarį namelyje nerastumėte nemalonių staigmenų (trūkusių vandentiekio vamzdžių, užlietų patalpų, nemalonaus priplėkusio oro), reikia jį tinkamai paruošti žiemai.

Plastikinės fasado dailylentės: pliusai bei minusai

Namo fasado dengimo būdų yra iš tiesų nemažai. Dailylentės – vienas iš jų. Individualių namų savininkai gali rinktis iš medinių bei plastikinių dailylenčių. Apie medinių dailylenčių privalumus bei trūkumus rašėme visai neseniai, tad šioje publikacijoje aptarsime plastikinių dailylenčių ypatumus.

Kokie yra medinių lauko dailylenčių privalumai bei trūkumai? (1)

Medinės dailylentės yra seniausia dailylenčių rūšis, kuri ir šiandien yra populiarus pasirinkimas namo fasado apdailai. Dailylenčių populiarumas yra siejamas su natūralia ir ekologiška jų išvaizda. Jos daugiausiai yra naudojamos privačių namų pilnam arba daliniam apkalimui. Paklausėm specialistų, ką reikėtų žinoti apie šią fasado apdailos rūšį.

Klinkerio plytelių fasadas: pliusai ir minusai (2)

Renkantis lauko sienų apdailą, svarbu atsižvelgti tiek į medžiagos funkcines savybes (atsparumą, tvirtumą), tiek į estetines, juk norime, kad namo išvaizda bylotų apie gerą savininkų skonį. Klinkerinės plytelės – pasižymi ilgaamžiškumu bei išskirtine išvaizda, tačiau, kaip ir bet kuri kita sienų apdailos medžiaga, šios plytelės turi savų trūkumų. Tad kokie yra klinkerio plytelių pliusai bei minusai?