Kokius kiemo vartus pirkti, kad nereikėtų bijoti sniego?

 (3)
Nelauktai iškritęs sniegas dažną vairuotoją nustebina dar net neišvažiavus iš kiemo. Skubantys į darbą ar tiesiog tingintys ryte nusivalyti kieme gausiai iškritusį sniegą siurprizo gali sulaukti jau prie kiemo vartų. Specialistų teigimu, ne visų rūšių vartai vienodai patogūs žiemos sezonu.
© Shutterstock nuotr.

Dilemos dėl sniego

Kiemo vartai skirstomi į dvi pagrindines grupes: stumdomus ir varstomus kiemo vartus. Pirmųjų veikimo principas panašus į stumdomų durų – jie važinėja palei tvorą, o pastarieji – varstomi tarsi durys. Dėl tokio judėjimo, specialistų teigimu, stumdomi vartai esą praktiškesni už varstomus. Ypač žiemą.

„Stumdomi kiemo vartai yra praktiškesni. Ypač žiemos sezono metu, kai gausiai prisnigus tenka atkasinėti kiemą tam, kad atsidarytų varstomi kiemo vartai. Su stumdomais kiemo vartais tokios problemos nekyla, mat stumdamiesi jie tiesiog perskrodžia sniegą“, - tvirtina bendrovės „Ometa“ atstovas Nerijus Kazlauskas.

Tiesa, bendrovės „Tvora“ atstovas Haroldas Bacius pastebi, kad varstomi kiemo vartai tikrai nėra tokie praktiški žiemą, tačiau pastebi, jog vis tiek dažniausiai iškritusį sniegą nusivalome. Be to, varstomi vartai nemontuojami prie pat grindinio – dažniausiai paliekamas bent 5 centimetrų tarpas, todėl nedideli krituliai neturėtų sukelti daug problemų.

„Montuojant stumdomus kiemo vartus tarp jų ir grindinio dažniausiai paliekamas 8 centimetrų aukščio tarpas. Dažnu atveju tai daugiau nei varstomiems kiemo vartams, nors minėtas 5 centimetrų rekomenduojamas tarpas yra tik minimumas – vartai pagal poreikį gali būti ir aukščiau“, - pastebi jis.

Tiesa, įsirengus stumdomus vartus derėtų atsisakyti dažno individualaus gyvenamojo namo savininko pomėgio nukastą sniegą pilti prie tvoros, mat palei tvorą, kuria važiuoja stumdomi kiemo vartai neturėtų būti jokių trukdžių.

Brangesni trečdaliu

Visgi už patogumą žiemą tektų ir sumokėti daugiau. Skaičiuojama, kad stumdomi kiemo vartai už varstomus kainuoja vidutiniškai bent trečdaliu daugiau. Be to, sąlygų norint įsirengti stumdomus kiemo vartus yra daugiau nei varstomiems.

„Stumdomiems vartams reikia pakankamai daug lygios tvoros. Stumdomų vartų ilgis paprastai skaičiuojamas pagal formulę „pravažiavimo plotis + 2 metrai“. Taigi tiek metrų palei tvorą važinėja kiemo vartai, tiek vietos jiems ir reikėtų skirti, neužstatant patvorio“, - teigia N. Kazlauskas.

Tiesa, varstomiems kiemo vartams prastos oro sąlygos gali pridaryti dar daugiau žalos. Jei varstomų vartų profilis yra uždaras, didelės audros tokius vartus gali išlaužyti. Tokių problemų su stumdomais vartais nebūna.

„Matant, kad artėja stipresnė pūga ar audra, varstomų kiemo vartų savininkams rekomenduotina išeiti į kiemą ir kokiu nors diržu surišti abi vartų dalis tam, kad vėliau netektų tvarkytis su pasekmėmis“, - tvirtina H. Bacius.

Pasak jo, dažna klaida įrengiant varstomus vartus yra ir aplaidumas betonuojant laikančiuosius stulpus. Esą prastai užbetonavus stulpus pamažu pastebima kaip jie svyra į vieną pusę ir po kurio laiko vartai nesueina, tampa nelygūs.

Estetiniu požiūriu stumdomi ir varstomi kiemo vartai iš esmės nesiskiria. Ir vienų, ir kitų profilis gali būti gaminamas ir iš metalo, ir iš medienos. Tai priklauso nuo užsakovo įgeidžių ir skonio.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Išorės apdaila

Kur dėti statybines atliekas?

Seni trobesiai ar pamatai nugriauti, o kieme pilna nuolaužų ir statybinių atliekų. Galbūt dalį jų galima panaudoti dekoruojant aplinką prie namų – pavyzdžiui, iš didelių lauko akmenų sukurti akmenų sodą. Tačiau kur dėti likusias atliekas ir šiukšles?

5 dažnai pasitaikančios trinkelių klojimo klaidos

Pati pirma klaida, kuri yra susijusi su trinkelių klojimu, dažnai pasitaiko dar pasiruošimo etape, kai yra nepagalvojama apie ilgalaikį planą. Kiekvienas grindinys gali atrodyti gražiai pirmuosius kelis mėnesius ar netgi metus, tačiau trinkelių klojimo klaidos paprastai išryškėja gerokai vėliau. Kad išvaizdžia ir kokybiška danga galima būtų džiaugtis dešimtmečius, reikia vengti šių 5 klaidų.

Medienos puvimas: ką apie jį reikėtų žinoti?

Mediena – natūrali, šilta ir jauki statybinė medžiaga. Nors natūralumas šiais laikais yra ypač vertinamas, tačiau būtent ši savybė lemia, kad tokia medžiaga yra neatspari biologiniams kenkėjams. Puvinys – medžiagos irimas sukeltas grybelių-parazitų. Tad kaip galima būtų jo išvengti?

Keletas patarimų, kaip paruošti medinį fasadą dažymui

Nuosavas medinis namas arba vasarnamis turi ir pliusų, ir minusų. Mediena – natūrali, šilta bei jauki statybinė medžiaga, tačiau kartu ji – neatspari aplinkos veiksniams (UV spinduliams, drėgmei, temperatūros šuoliams), tad tokiam namo fasadui yra reikalinga papildoma priežiūra. Tiems, kurie nusprendė atnaujinti medines savo namo dailylentes, pateikiame keletą patarimų.

Drenažo sistema: svarbiausi įsirengimo aspektai

Namui, kuris yra aukštai esančio gruntinio vandens zonoje, drenažas yra būtinas, nes toks vanduo gali sukelti ne vieną problemą. Jis ne tik po kiekvieno lietaus užtvindo nuosavo sklypo takelius, sukelia vejos ligas, bet ir daro neigiamą poveikį namo rūsiui bei gadina jo pamatus. Šiame tekste aptarsime kelis svarbius drenažo įsirengimo aspektus.

Ko nesuteikia sandarusis šiltinimas?

Tie, kas perskaitė ar perklausė mano straipsnius ir reportažus, greičiausiai jau įsitikino, kad pastato šiltinimo esmė yra sandarumas, suderintas su racionalia varža.

Granito stalviršiai: kokie yra jų privalumai bei trūkumai?

Granito stalviršiai be jokios abejonės yra išvaizdūs stalviršiai. Taip pat labai patrauklus yra ir jų pasirinkimas – galima rinktis iš įvairių granito atspalvių bei raštų. Tačiau bet koks natūralus akmuo interjere turi ir pliusų, ir minusų. Šiame tekste aptarsime svarbiausius granito stalviršių privalumus bei trūkumus.

Medinės terasos priežiūra žiemą: kaip tinkamai ją valyti

Nors pagrindiniais terasos priežiūros bei atnaujinimo darbais yra užsiimama pavasarį, tačiau kartais iškritęs didesnis sniego sluoksnis ar ryškesni temperatūros svyravimai ima neraminti. Kyla klausimas: ar sniegas nepakenks terasos grindims? Kad pavasario laukti būti ramiau – galima imtis kelių terasos priežiūros būdų.

Būsto dalis, kuri pirmoji pasitiks svečius ne tik per Kalėdas

„Mano namai – mano tvirtovė“ – toks požiūris į būstą būdingas daugeliui lietuvių. Dėl to daugiau savininkų turintis pastatas dažnai primena kelių skirtingų tvirtovių lipdinį. Tačiau šis požiūris kinta, mat vis dažniau pradedame galvoti ne tik apie nuosavybės atsitvėrimą, bet ir estetiką, architektūros vientisumą, kurį ryškiausiai reprezentuoja pastato įėjimas.

Betono plyšiai: kaip su jais susidoroti

Plyšių remontas yra itin svarbus, siekiant atkurti įtrūkusio betono konstrukcijos funkcionalumą ir veiksmingumą eksploatacijos metu. Planuojant ir vykdant tokius remonto darbus ypač svarbu parinkti tinkamas medžiagas. Tačiau šiuo klausimu inžinieriams trūksta išsamių gairių. Straipsnyje apžvelgiamos skirtingos betono plyšių remonto medžiagos ir paaiškinami remonto medžiagų pasirinkimą lemiantys veiksniai.