Kokio tipo lauko dailylentes verta rinktis?

 (4)
Nors lentvpjūvės ir medienos gaminiais prekiaujančios bendrovės rinkai siūlo per keliolika įvairiausių tipo lauko dailylenčių, lietuviai metai iš metų renkasi tokių pačių tipų dailylentes. Kita vertus, miestų ir kaimų gyventojai, atnaujindami arba įrengdami naują medinį fasadą, renkasi skirtingų tipų dailylentes.
© Shutterstock nuotr.

Neužleidžia populiarumo

Medienos gaminiais prekiaujančių bendrovių atstovai pastebi, kad populiariausios dailylentės Lietuvoje nesikeičia metai iš metų. Esą neabejotinomis lyderėmis išlieka vadinamosios „amerikankės“.

„Amerikankės“ vienareikšmiškai populiariausios yra jau ne vienerius metus. Tiesa, pati dailylenčių išvaizda, pjovimas šiek tiek kito, tačiau pagrindiniai principai išliko tie patys. Panašu, kad ir ateityje tokių dailylenčių paklausa išliks“, - teigia bendrovės „Eituma“ atstovas Algirdas Kalasauskas.

Be to, populiarios išlieka ir rąstus imituojančios dailylentės. Esą renkantis tarp „amerikankių“ ir rąstus imituojančių dailylenčių svarbiausi ne praktiniai aspektai, o skirtingas naujakurių ar namus renovuojančių individualių namų savininkų grožio suvokimas.

SKAITYKITE: Kokios lauko dailylentės tarnauja ilgiau nei 20 metų?

Tiesa, kalbant apie dailylenčių populiarumą taip pat reikėtų pabrėžti, kad sparčiai populiarėja vertikalios dailylentės. Bendrovės „Statybų medis“ atstovės Deimantės Marcelienės teigimu, šiuo metu rinkoje esanti situacija verčia dailylentes skirstyti ne tik į smulkesnisu tipus, bet ir į du didžiuosius: klasikinės bei vertikalios.

„Vertikalių dailylenčių fasadas turi savo privalumų. Pavyzdžiui, jis yra ventiliuojamas. Klasikinės horizontalios dailylentės nėra niekuo prastesnės, tačiau nuo jų lietus tiesiog nubėga“, - pastebi D. Marcelienė.

SKAITYKITE: Dailylenčių fasado valymas

Miestų ir kaimų pasirinkimai

Kita vertus, kalbant apie skirtingų tipų lauko dailylenčių populiarumą vertėtų atkreipti dėmesį į tai, kad miestų ir kaimų gyventojai renkasi skirtingų tipų dailylentes. Tai labiausia lemia tradicija ir jos suformuotas estetinis standartas.

„Kaimo vietovėse statant ar renovuojant namus dažniausia renkamasi rąsto imitaciją. O miestų gyventojai vis dažniau renkasi vertikalias dailylentes, kurios pakankamai retai naudojamos įrengiant namo fasadą kaimuose“, - sako D. Marcelienė.

Be to, A. Kalasauskas atkreipia dėmesį, kad lauko fasado dailylenčių tipo pasirinkimas dar priklauso ir nuo rajono. Pavyzdžiui, nors populiariausiomis laikomos „amerikankės“, rąstą imituojančios lauko fasado dailylentės itin populiarios Vilniaus regione.

SKAITYKITE: Medinės dailylentės: ar verta jomis dekoruoti fasadą?

Pataria apsidairyti aplinkui

Nors dažniausiai lauko dailylentes perkantys žmonės jas renkasi pagal grožį, pirmiausia, derėtų apsidairyti aplinkui. Nuo aplinkinių pastatų bei gamtos priklauso ir tai, kokio tipo dailylentės labiausiai tiktų konkrečiu atveju.

Pirmiausia, jei aplinkiniai pastatai yra rąstiniai ar apkalti rąstus imituojančiomis dailylentėmis, ko gero, pats geriausias sprendimas būtų rinktis tokias dailylentes ir naujam pastatui. Tai ypač aktualu, kai renovuojamas senas pastatas ir gerbūvis bei aplinkiniai pastatai jau yra sklype.

Be to, jei statomas naujas pastatas, o aplinkui supa natūrali gamta, „rąstinės dailylentės“ būtų estetiškai skoningesnis pasirinkimas.

SKAITYKITE: Plastikinės dailylentės: ar viską apie jas žinote?

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Išorės apdaila

Medienos puvimas: ką apie jį reikėtų žinoti?

Mediena – natūrali, šilta ir jauki statybinė medžiaga. Nors natūralumas šiais laikais yra ypač vertinamas, tačiau būtent ši savybė lemia, kad tokia medžiaga yra neatspari biologiniams kenkėjams. Puvinys – medžiagos irimas sukeltas grybelių-parazitų. Tad kaip galima būtų jo išvengti?

Keletas patarimų, kaip paruošti medinį fasadą dažymui

Nuosavas medinis namas arba vasarnamis turi ir pliusų, ir minusų. Mediena – natūrali, šilta bei jauki statybinė medžiaga, tačiau kartu ji – neatspari aplinkos veiksniams (UV spinduliams, drėgmei, temperatūros šuoliams), tad tokiam namo fasadui yra reikalinga papildoma priežiūra. Tiems, kurie nusprendė atnaujinti medines savo namo dailylentes, pateikiame keletą patarimų.

Drenažo sistema: svarbiausi įsirengimo aspektai

Namui, kuris yra aukštai esančio gruntinio vandens zonoje, drenažas yra būtinas, nes toks vanduo gali sukelti ne vieną problemą. Jis ne tik po kiekvieno lietaus užtvindo nuosavo sklypo takelius, sukelia vejos ligas, bet ir daro neigiamą poveikį namo rūsiui bei gadina jo pamatus. Šiame tekste aptarsime kelis svarbius drenažo įsirengimo aspektus.

Ko nesuteikia sandarusis šiltinimas?

Tie, kas perskaitė ar perklausė mano straipsnius ir reportažus, greičiausiai jau įsitikino, kad pastato šiltinimo esmė yra sandarumas, suderintas su racionalia varža.

Granito stalviršiai: kokie yra jų privalumai bei trūkumai?

Granito stalviršiai be jokios abejonės yra išvaizdūs stalviršiai. Taip pat labai patrauklus yra ir jų pasirinkimas – galima rinktis iš įvairių granito atspalvių bei raštų. Tačiau bet koks natūralus akmuo interjere turi ir pliusų, ir minusų. Šiame tekste aptarsime svarbiausius granito stalviršių privalumus bei trūkumus.

Medinės terasos priežiūra žiemą: kaip tinkamai ją valyti

Nors pagrindiniais terasos priežiūros bei atnaujinimo darbais yra užsiimama pavasarį, tačiau kartais iškritęs didesnis sniego sluoksnis ar ryškesni temperatūros svyravimai ima neraminti. Kyla klausimas: ar sniegas nepakenks terasos grindims? Kad pavasario laukti būti ramiau – galima imtis kelių terasos priežiūros būdų.

Būsto dalis, kuri pirmoji pasitiks svečius ne tik per Kalėdas

„Mano namai – mano tvirtovė“ – toks požiūris į būstą būdingas daugeliui lietuvių. Dėl to daugiau savininkų turintis pastatas dažnai primena kelių skirtingų tvirtovių lipdinį. Tačiau šis požiūris kinta, mat vis dažniau pradedame galvoti ne tik apie nuosavybės atsitvėrimą, bet ir estetiką, architektūros vientisumą, kurį ryškiausiai reprezentuoja pastato įėjimas.

Betono plyšiai: kaip su jais susidoroti

Plyšių remontas yra itin svarbus, siekiant atkurti įtrūkusio betono konstrukcijos funkcionalumą ir veiksmingumą eksploatacijos metu. Planuojant ir vykdant tokius remonto darbus ypač svarbu parinkti tinkamas medžiagas. Tačiau šiuo klausimu inžinieriams trūksta išsamių gairių. Straipsnyje apžvelgiamos skirtingos betono plyšių remonto medžiagos ir paaiškinami remonto medžiagų pasirinkimą lemiantys veiksniai.

Reikšmingas pastato aksesuaras – balkonas

Balkonas visuomet buvo vienas svarbiausių architektūrinių elementų, suteikiančių pastatui išskirtinumo ir kuriančių savitą atmosferą, kartais net būdingą ne tik pačiam objektui, bet ir rajonui ar net visam miestui. Balkonas turi galią pakeisti namo ar buto nuotaiką – suteikti autentikos arba, priešingai, sugadinti puikų estetinį vaizdą. Šis pastato aksesuaras yra toks reikšmingas, kad geba formuoti objekto veidą, o šis – daryti įtaką visuomenei.

Lietvamzdžių ir vandens latakų valymo ypatybės

Lietaus nuvedimo sistema yra skirta surinkti lietaus vandenį ir jį nukreipti reikalinga kryptimi. Tačiau šiai sistemai užsikimšus, ištirpusio sniego ar lietaus vanduo pradeda bėgti tiesiai per sienas, darydamas žalą namo konstrukcijai, medinėms bei metalinėms jos dalims. Taip pat dėl užsikimšusio lietvamzdžio gali būti užtvindytas rūsys. Kad to galima būtų išvengti, lietaus nuvedimo sistemą reikia tinkamai prižiūrėti ir valyti.