Kokią tvorą rinktis – medinę ar vinilo?

Natūrali mediena ilgą laiką buvo viena mėgstamiausių tvorų medžiagų, norint sukurti privačią nuosavą aplinką. Tačiau rinkoje paskutiniu metu joms intensyviai tenka kovoti su PVC (polivinilchlorido) tvoromis, kurios, anot prekybininkų, niekada neblunka, nepūva ir jų niekada nereikia keisti. Tad šiame tekste palyginsime medinių ir vinilo tvorų pliusus bei minusus.
© Shutterstock

Išvaizda. Šioje kategorijoje mediena yra nenuginčijama nugalėtoja. Medinės tvoros asocijuojasi su jaukumu ir šiluma. Mediena, išvaizdos prasme, yra gana lanksti medžiaga – galima rinktis iš įvairių jos natūralių atspalvių arba vientisa spalva dažytų variantų. Taip pat mediena išsiskiria savo ypatinga tekstūra, kuri aplinkai suteikia papildomo vizualinio gylio. Medinės tvoros gražiai atrodo ir su modernia, ir su tradicine architektūra.

PVC tvora už medinę tvorą gali pasirodyti patrauklesnė tuo atveju, jei ieškomas tradicinės baltos tvoros variantas. Tokia tvora visą laiką išliks balta. Jos nereikės perdažyti, užteks tik nuvalyti susikaupusius nešvarumus.

Kokią tvorą rinktis – medinę ar vinilo?
© Shutterstock

Užbaigimas. Dauguma vinilo tvorų turi blizgų paviršių. Medines tvoras galima rinktis iš skirtingų užbaigimų, tačiau dažniausiai jie yra šiurkštesni ir tekstūriškesni, palyginus juos su PVC tvoros užbaigimais.

Įrengimas. Tvorų ekspertai paprastai tiek vinilo, tiek medienos tvorų įrengimą rekomenduoja atiduoti į specialistų rankas, nes žinių, kruopštumo ir jėgos reikia tikrai nemažai. Tikriausiai sunkiausia užduotis yra stulpų įbetonavimas, kuris yra reikalingas abiejų tvoros rūšių įrengimui.

Kokią tvorą rinktis – medinę ar vinilo?
© Shutterstock

Visgi dažnai sklypų savininkai nusprendžią tvorą įsirengti savo jėgomis. Tuo atveju, jei tvora yra montuojama savo jėgomis, PVC tvorą yra kiek lengviau įsirengti, nes ši medžiaga yra lengvesnė už medieną.

Priežiūra. Vinilo tvoros yra ilgaamžės ir nepūvančios – dažnai tai yra pagrindinis privalumas, dėl kurio būna nusprendžiama pasirinkti šio tipo tvorą. PVC tvoros iš tiesų nepūva ir neblunka, jų nereikia perdažyti. Kita vertus, kadangi medines tvoras reikia perdažyti, galima eksperimentuoti ir keisti jų išvaizdą, o vinilo tvora visada liks tokia pati.

Kalbant apie valymą, ant PVC tvorų purvas yra labiau matomas nei ant medinių tvorų. Vinilo tvorų savininkai sako, kad turint tokią tvorą be aukšto slėgio plovimo įrenginio sunku apsieiti.

Medines tvoras, kad ir iš kokios atsparios medienos jos būtų pagamintos, kas kiek laiko reikės padengti sandarinančiomis medžiagomis, kurios apsaugos medieną nuo aplinkos veiksnių (drėgmės, UV spindulių ir t.t.).

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Išorės apdaila

Kokią tvorą rinktis – medinę ar vinilo?

Natūrali mediena ilgą laiką buvo viena mėgstamiausių tvorų medžiagų, norint sukurti privačią nuosavą aplinką. Tačiau rinkoje paskutiniu metu joms intensyviai tenka kovoti su PVC (polivinilchlorido) tvoromis, kurios, anot prekybininkų, niekada neblunka, nepūva ir jų niekada nereikia keisti. Tad šiame tekste palyginsime medinių ir vinilo tvorų pliusus bei minusus.

Kur dėti statybines atliekas?

Seni trobesiai ar pamatai nugriauti, o kieme pilna nuolaužų ir statybinių atliekų. Galbūt dalį jų galima panaudoti dekoruojant aplinką prie namų – pavyzdžiui, iš didelių lauko akmenų sukurti akmenų sodą. Tačiau kur dėti likusias atliekas ir šiukšles?

5 dažnai pasitaikančios trinkelių klojimo klaidos

Pati pirma klaida, kuri yra susijusi su trinkelių klojimu, dažnai pasitaiko dar pasiruošimo etape, kai yra nepagalvojama apie ilgalaikį planą. Kiekvienas grindinys gali atrodyti gražiai pirmuosius kelis mėnesius ar netgi metus, tačiau trinkelių klojimo klaidos paprastai išryškėja gerokai vėliau. Kad išvaizdžia ir kokybiška danga galima būtų džiaugtis dešimtmečius, reikia vengti šių 5 klaidų.

Medienos puvimas: ką apie jį reikėtų žinoti?

Mediena – natūrali, šilta ir jauki statybinė medžiaga. Nors natūralumas šiais laikais yra ypač vertinamas, tačiau būtent ši savybė lemia, kad tokia medžiaga yra neatspari biologiniams kenkėjams. Puvinys – medžiagos irimas sukeltas grybelių-parazitų. Tad kaip galima būtų jo išvengti?

Keletas patarimų, kaip paruošti medinį fasadą dažymui

Nuosavas medinis namas arba vasarnamis turi ir pliusų, ir minusų. Mediena – natūrali, šilta bei jauki statybinė medžiaga, tačiau kartu ji – neatspari aplinkos veiksniams (UV spinduliams, drėgmei, temperatūros šuoliams), tad tokiam namo fasadui yra reikalinga papildoma priežiūra. Tiems, kurie nusprendė atnaujinti medines savo namo dailylentes, pateikiame keletą patarimų.

Drenažo sistema: svarbiausi įsirengimo aspektai

Namui, kuris yra aukštai esančio gruntinio vandens zonoje, drenažas yra būtinas, nes toks vanduo gali sukelti ne vieną problemą. Jis ne tik po kiekvieno lietaus užtvindo nuosavo sklypo takelius, sukelia vejos ligas, bet ir daro neigiamą poveikį namo rūsiui bei gadina jo pamatus. Šiame tekste aptarsime kelis svarbius drenažo įsirengimo aspektus.

Ko nesuteikia sandarusis šiltinimas?

Tie, kas perskaitė ar perklausė mano straipsnius ir reportažus, greičiausiai jau įsitikino, kad pastato šiltinimo esmė yra sandarumas, suderintas su racionalia varža.

Granito stalviršiai: kokie yra jų privalumai bei trūkumai?

Granito stalviršiai be jokios abejonės yra išvaizdūs stalviršiai. Taip pat labai patrauklus yra ir jų pasirinkimas – galima rinktis iš įvairių granito atspalvių bei raštų. Tačiau bet koks natūralus akmuo interjere turi ir pliusų, ir minusų. Šiame tekste aptarsime svarbiausius granito stalviršių privalumus bei trūkumus.

Medinės terasos priežiūra žiemą: kaip tinkamai ją valyti

Nors pagrindiniais terasos priežiūros bei atnaujinimo darbais yra užsiimama pavasarį, tačiau kartais iškritęs didesnis sniego sluoksnis ar ryškesni temperatūros svyravimai ima neraminti. Kyla klausimas: ar sniegas nepakenks terasos grindims? Kad pavasario laukti būti ramiau – galima imtis kelių terasos priežiūros būdų.

Būsto dalis, kuri pirmoji pasitiks svečius ne tik per Kalėdas

„Mano namai – mano tvirtovė“ – toks požiūris į būstą būdingas daugeliui lietuvių. Dėl to daugiau savininkų turintis pastatas dažnai primena kelių skirtingų tvirtovių lipdinį. Tačiau šis požiūris kinta, mat vis dažniau pradedame galvoti ne tik apie nuosavybės atsitvėrimą, bet ir estetiką, architektūros vientisumą, kurį ryškiausiai reprezentuoja pastato įėjimas.