Ko nesuteikia sandarusis šiltinimas?

Tie, kas perskaitė ar perklausė mano straipsnius ir reportažus, greičiausiai jau įsitikino, kad pastato šiltinimo esmė yra sandarumas, suderintas su racionalia varža.
© Shutterstock

Iki šiol aš šnekėjau apie sandarųjį šiltinimą, kaip apie pagrindinį šilumos išsaugojimo būste laidą. Bet mano ekspertizių praktika rodo, kad vien sandarusis šiltinimas dažnai pilnai neišsprendžia visų problemų, t.y. dažnai neužtikrina pilnai pakankamo būsto sandarumo.

Kur yra pabėgančio šilto oro ir įsiurbiamo šalto oro „greitkeliai“?

Tyrimai parodė, kad šiltas oras veržiasi iš pastato ne tik per atitvarinių konstrukcijų lygius plotus, bet ir per įvairias jų sandūras, kurios ir sudaro viso nesandarumo pagrindą. Dažniausiai šias sandūras pavyksta uždengti ir užsandarinti sandaraus šiltinimo technologijos pagalba, bet būste visada yra tokių vietų, kurios reikalauja ne šiltinimo, o ypač kruopštaus sandarinimo.

Štai pagrindinių oro „greitkelių“ sąrašas:

1. Židiniai ir krosnys, neturinčios specialaus kapsulės sandarinimo ir leidžiančios patalpose esančiam orui patekti į dūmtraukį.

2. Sandūra tarp pamatų ir sienų. Ant betoninio pamato dažniausiai paklojama hidroizoliacija ir statoma siena. Šią sandūrą būtina atskirai sandarinti.

3. Nesureguliuoti ir prastai pagaminti langai. Oras cirkuliuoja per nesandarumus, esančius tarp rėmo ir varčios bei tarp stiklajuosčių ir stiklo paketų.

4. Nesandariai sumontuoti langai. Tai pasėkmė to, kad lango rėmą įtvirtinančios montažinės putos prieš apdailą iš lauko ir iš vidaus neapklijuojamos specialiomis lipniomis sandarinimo juostomis.

5. Medinių stogo gegnių sandūros. Dažniausiai šiltinami ir sandarinami tik tarpai tarp gegnių. To nepakanka. Pati mediena oro praleidžia nedaug, bet sandūras ir plyšius gegnėse būtina atskirai sandarinti.

6. Iš pradžių, esant naujai apdailai, sandarumą gali duoti ir gipskartonio vidinė apkala, net jeigu atitvarinių konstrukcijų šiltinimas nesandarus. Bet po vieno – antro kūrenimo sezono dėl temperatųrų skirtumo ir pamatų sėdimo deformacijų gipskartonyje atsiradę plyšiai išleidžia labai didelius oro kiekius ir nepalieka vilčių būsto ekonomiškumui.

Ką daryti?

* Į namo sandarinimą žiūrėkite kompleksiškai, panaudodami visas būtinas priemones pilnam sandarumui užtikrinti.

* Panaudokite sandarųjį šiltinimą, užsandarinkite visus oro „greitkelius“, o tada atlikite orinę termoviziją.

* Šis tyrimas akivaizdžiai parodys, ar oras dar randa nesandarumų, ir leis Jums užsitikrinti geriausią šilumos išsaugojimo rezultatą.

* Tada galite imtis vidinės apdailos.

Šaltinis: www.sandarusnamas.lt

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Išorės apdaila

Ko nesuteikia sandarusis šiltinimas?

Tie, kas perskaitė ar perklausė mano straipsnius ir reportažus, greičiausiai jau įsitikino, kad pastato šiltinimo esmė yra sandarumas, suderintas su racionalia varža.

Granito stalviršiai: kokie yra jų privalumai bei trūkumai?

Granito stalviršiai be jokios abejonės yra išvaizdūs stalviršiai. Taip pat labai patrauklus yra ir jų pasirinkimas – galima rinktis iš įvairių granito atspalvių bei raštų. Tačiau bet koks natūralus akmuo interjere turi ir pliusų, ir minusų. Šiame tekste aptarsime svarbiausius granito stalviršių privalumus bei trūkumus.

Medinės terasos priežiūra žiemą: kaip tinkamai ją valyti

Nors pagrindiniais terasos priežiūros bei atnaujinimo darbais yra užsiimama pavasarį, tačiau kartais iškritęs didesnis sniego sluoksnis ar ryškesni temperatūros svyravimai ima neraminti. Kyla klausimas: ar sniegas nepakenks terasos grindims? Kad pavasario laukti būti ramiau – galima imtis kelių terasos priežiūros būdų.

Būsto dalis, kuri pirmoji pasitiks svečius ne tik per Kalėdas

„Mano namai – mano tvirtovė“ – toks požiūris į būstą būdingas daugeliui lietuvių. Dėl to daugiau savininkų turintis pastatas dažnai primena kelių skirtingų tvirtovių lipdinį. Tačiau šis požiūris kinta, mat vis dažniau pradedame galvoti ne tik apie nuosavybės atsitvėrimą, bet ir estetiką, architektūros vientisumą, kurį ryškiausiai reprezentuoja pastato įėjimas.

Betono plyšiai: kaip su jais susidoroti

Plyšių remontas yra itin svarbus, siekiant atkurti įtrūkusio betono konstrukcijos funkcionalumą ir veiksmingumą eksploatacijos metu. Planuojant ir vykdant tokius remonto darbus ypač svarbu parinkti tinkamas medžiagas. Tačiau šiuo klausimu inžinieriams trūksta išsamių gairių. Straipsnyje apžvelgiamos skirtingos betono plyšių remonto medžiagos ir paaiškinami remonto medžiagų pasirinkimą lemiantys veiksniai.

Reikšmingas pastato aksesuaras – balkonas

Balkonas visuomet buvo vienas svarbiausių architektūrinių elementų, suteikiančių pastatui išskirtinumo ir kuriančių savitą atmosferą, kartais net būdingą ne tik pačiam objektui, bet ir rajonui ar net visam miestui. Balkonas turi galią pakeisti namo ar buto nuotaiką – suteikti autentikos arba, priešingai, sugadinti puikų estetinį vaizdą. Šis pastato aksesuaras yra toks reikšmingas, kad geba formuoti objekto veidą, o šis – daryti įtaką visuomenei.

Lietvamzdžių ir vandens latakų valymo ypatybės

Lietaus nuvedimo sistema yra skirta surinkti lietaus vandenį ir jį nukreipti reikalinga kryptimi. Tačiau šiai sistemai užsikimšus, ištirpusio sniego ar lietaus vanduo pradeda bėgti tiesiai per sienas, darydamas žalą namo konstrukcijai, medinėms bei metalinėms jos dalims. Taip pat dėl užsikimšusio lietvamzdžio gali būti užtvindytas rūsys. Kad to galima būtų išvengti, lietaus nuvedimo sistemą reikia tinkamai prižiūrėti ir valyti.

Pagrindiniai žingsniai, kaip paruošti vasarnamį žiemai (1)

Pasibaigus šiltajam sezonui vasarnamių durys ir langai yra sandariai uždaromi ir paprastai taip paliekami iki kito sezono. Tačiau, kad pavasarį namelyje nerastumėte nemalonių staigmenų (trūkusių vandentiekio vamzdžių, užlietų patalpų, nemalonaus priplėkusio oro), reikia jį tinkamai paruošti žiemai.

Plastikinės fasado dailylentės: pliusai bei minusai

Namo fasado dengimo būdų yra iš tiesų nemažai. Dailylentės – vienas iš jų. Individualių namų savininkai gali rinktis iš medinių bei plastikinių dailylenčių. Apie medinių dailylenčių privalumus bei trūkumus rašėme visai neseniai, tad šioje publikacijoje aptarsime plastikinių dailylenčių ypatumus.

Kokie yra medinių lauko dailylenčių privalumai bei trūkumai? (1)

Medinės dailylentės yra seniausia dailylenčių rūšis, kuri ir šiandien yra populiarus pasirinkimas namo fasado apdailai. Dailylenčių populiarumas yra siejamas su natūralia ir ekologiška jų išvaizda. Jos daugiausiai yra naudojamos privačių namų pilnam arba daliniam apkalimui. Paklausėm specialistų, ką reikėtų žinoti apie šią fasado apdailos rūšį.