Klinkerio plytelių fasadas: pliusai ir minusai

 (2)
Renkantis lauko sienų apdailą, svarbu atsižvelgti tiek į medžiagos funkcines savybes (atsparumą, tvirtumą), tiek į estetines, juk norime, kad namo išvaizda bylotų apie gerą savininkų skonį. Klinkerinės plytelės – pasižymi ilgaamžiškumu bei išskirtine išvaizda, tačiau, kaip ir bet kuri kita sienų apdailos medžiaga, šios plytelės turi savų trūkumų. Tad kokie yra klinkerio plytelių pliusai bei minusai?
© Shutterstock

Klinkeris

Klinkeris – keraminė medžiaga, kuri yra gaminama iš specialaus molio su lauko špato ir malto šamoto priemaišomis. Deja, ne viskas kas rinkoje vadinama klinkeriu yra tikras klinkeris. Renkantis šią medžiagą labai svarbu atkreipti dėmesį į drėgmės įgeriamumo rodiklį. Geru ir tikrai kokybišku variantu yra laikomas toks, kurio įgeriamumas yra iki 2 %. Šių plytelių maksimali riba yra apie 5-6%.

Ekspertai sako, kad ši apdailos medžiaga paprastai yra pasirenkama dėl dviejų priežasčių. Pirmiausia – jų išvaizda asocijuojasi su tradicinio, mūrinio namo išvaizda, kuri yra patraukli akiai. Mūrinis namas atrodo solidžiai ir tvirtai. Tačiau ne visi turi galimybę džiaugtis mūriniu fasadu, tad tuo atveju, kai norima sukurti mūrinio namo estetiką, galima rinktis klinkerio plyteles. Antroji priežastis – nenuginčijamas šios medžiagos ilgaamžiškumas ir atsparumas aplinkos veiksniams.

Kilnkerio plytelių pliusai

Kaip jau buvo minėta anksčiau, klinkerio plytelės išsiskiria drėgmės įgeriamumo rodikliu (geriausios kokybės klinkeris gali įgerti iki 2 %), o tai reiškia, kad ši medžiaga yra itin atspari drėgmei. Šis rodiklis tikrai įspūdingas, nes, pavyzdžiui, keraminės plytos pasižymi iki 20-25 % įgeriamumu. Rinkoje galima rasti skirtingos kokybės klinkerio plytelių, reikalavimai jų sistemai priklauso nuo to, ant kokio paviršiaus jos bus klijuojamos (ant polistirolo plokščių jis gali būti didesnis, ant mineralinės vatos mažesnis – iki 3 %).

Kita išskirtinė klinkerio savybė – atsparumas šalčiui, o tai be galo svarbu, nes kitos sudrėkusios medžiagos yra nesunkiai suardomos šalčio (įmirkusi bei sušalusi medžiaga plečiasi ir taip ardo sieną). Be to, ši medžiaga pasižymi dar ir geru garų pralaidumu.

Klinkerio plytelės taip pat yra atsparios UV spinduliams, todėl ši medžiaga praktiškai nekeičia spalvos.

Jos yra itin tvirtos ir ilgaamžės, šio tipo plytelės gali atlaikyti dideles apkrovas, todėl jos naudojamos ir grindinio trinkelių gamybai.

Galų gale, klinkerio plytelių įrengimas yra ganėtinai paprastas, o tokio fasado priežiūra itin lengva – kas keliolika metų jį galima atnaujinti nuplaunant.

Klinkerio plytelių minusai

Pagrindinis klinkerio plytelių minusas – aukšta kaina, o tai visgi yra vienas iš pagrindinių kriterijų renkantis apdailos medžiagas. Ši medžiaga yra neabejotinai viena brangiausių fasado dengimo rūšių.

Keramika yra šiek tiek ribota atspalvių prasme. Nors klinkeris pasižymi nemaža spalvine ir paviršių įvairove, visgi variantų nėra tiek daug kaip, tarkime, renkantis iš dažų įvairovės.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Išorės apdaila

Kokią tvorą rinktis – medinę ar vinilo?

Natūrali mediena ilgą laiką buvo viena mėgstamiausių tvorų medžiagų, norint sukurti privačią nuosavą aplinką. Tačiau rinkoje paskutiniu metu joms intensyviai tenka kovoti su PVC (polivinilchlorido) tvoromis, kurios, anot prekybininkų, niekada neblunka, nepūva ir jų niekada nereikia keisti. Tad šiame tekste palyginsime medinių ir vinilo tvorų pliusus bei minusus.

Kur dėti statybines atliekas?

Seni trobesiai ar pamatai nugriauti, o kieme pilna nuolaužų ir statybinių atliekų. Galbūt dalį jų galima panaudoti dekoruojant aplinką prie namų – pavyzdžiui, iš didelių lauko akmenų sukurti akmenų sodą. Tačiau kur dėti likusias atliekas ir šiukšles?

5 dažnai pasitaikančios trinkelių klojimo klaidos

Pati pirma klaida, kuri yra susijusi su trinkelių klojimu, dažnai pasitaiko dar pasiruošimo etape, kai yra nepagalvojama apie ilgalaikį planą. Kiekvienas grindinys gali atrodyti gražiai pirmuosius kelis mėnesius ar netgi metus, tačiau trinkelių klojimo klaidos paprastai išryškėja gerokai vėliau. Kad išvaizdžia ir kokybiška danga galima būtų džiaugtis dešimtmečius, reikia vengti šių 5 klaidų.

Medienos puvimas: ką apie jį reikėtų žinoti?

Mediena – natūrali, šilta ir jauki statybinė medžiaga. Nors natūralumas šiais laikais yra ypač vertinamas, tačiau būtent ši savybė lemia, kad tokia medžiaga yra neatspari biologiniams kenkėjams. Puvinys – medžiagos irimas sukeltas grybelių-parazitų. Tad kaip galima būtų jo išvengti?

Keletas patarimų, kaip paruošti medinį fasadą dažymui

Nuosavas medinis namas arba vasarnamis turi ir pliusų, ir minusų. Mediena – natūrali, šilta bei jauki statybinė medžiaga, tačiau kartu ji – neatspari aplinkos veiksniams (UV spinduliams, drėgmei, temperatūros šuoliams), tad tokiam namo fasadui yra reikalinga papildoma priežiūra. Tiems, kurie nusprendė atnaujinti medines savo namo dailylentes, pateikiame keletą patarimų.

Drenažo sistema: svarbiausi įsirengimo aspektai

Namui, kuris yra aukštai esančio gruntinio vandens zonoje, drenažas yra būtinas, nes toks vanduo gali sukelti ne vieną problemą. Jis ne tik po kiekvieno lietaus užtvindo nuosavo sklypo takelius, sukelia vejos ligas, bet ir daro neigiamą poveikį namo rūsiui bei gadina jo pamatus. Šiame tekste aptarsime kelis svarbius drenažo įsirengimo aspektus.

Ko nesuteikia sandarusis šiltinimas?

Tie, kas perskaitė ar perklausė mano straipsnius ir reportažus, greičiausiai jau įsitikino, kad pastato šiltinimo esmė yra sandarumas, suderintas su racionalia varža.

Granito stalviršiai: kokie yra jų privalumai bei trūkumai?

Granito stalviršiai be jokios abejonės yra išvaizdūs stalviršiai. Taip pat labai patrauklus yra ir jų pasirinkimas – galima rinktis iš įvairių granito atspalvių bei raštų. Tačiau bet koks natūralus akmuo interjere turi ir pliusų, ir minusų. Šiame tekste aptarsime svarbiausius granito stalviršių privalumus bei trūkumus.

Medinės terasos priežiūra žiemą: kaip tinkamai ją valyti

Nors pagrindiniais terasos priežiūros bei atnaujinimo darbais yra užsiimama pavasarį, tačiau kartais iškritęs didesnis sniego sluoksnis ar ryškesni temperatūros svyravimai ima neraminti. Kyla klausimas: ar sniegas nepakenks terasos grindims? Kad pavasario laukti būti ramiau – galima imtis kelių terasos priežiūros būdų.

Būsto dalis, kuri pirmoji pasitiks svečius ne tik per Kalėdas

„Mano namai – mano tvirtovė“ – toks požiūris į būstą būdingas daugeliui lietuvių. Dėl to daugiau savininkų turintis pastatas dažnai primena kelių skirtingų tvirtovių lipdinį. Tačiau šis požiūris kinta, mat vis dažniau pradedame galvoti ne tik apie nuosavybės atsitvėrimą, bet ir estetiką, architektūros vientisumą, kurį ryškiausiai reprezentuoja pastato įėjimas.