Klinkerio plytelių fasadas: pliusai ir minusai

 (2)
Renkantis lauko sienų apdailą, svarbu atsižvelgti tiek į medžiagos funkcines savybes (atsparumą, tvirtumą), tiek į estetines, juk norime, kad namo išvaizda bylotų apie gerą savininkų skonį. Klinkerinės plytelės – pasižymi ilgaamžiškumu bei išskirtine išvaizda, tačiau, kaip ir bet kuri kita sienų apdailos medžiaga, šios plytelės turi savų trūkumų. Tad kokie yra klinkerio plytelių pliusai bei minusai?
© Shutterstock

Klinkeris

Klinkeris – keraminė medžiaga, kuri yra gaminama iš specialaus molio su lauko špato ir malto šamoto priemaišomis. Deja, ne viskas kas rinkoje vadinama klinkeriu yra tikras klinkeris. Renkantis šią medžiagą labai svarbu atkreipti dėmesį į drėgmės įgeriamumo rodiklį. Geru ir tikrai kokybišku variantu yra laikomas toks, kurio įgeriamumas yra iki 2 %. Šių plytelių maksimali riba yra apie 5-6%.

Ekspertai sako, kad ši apdailos medžiaga paprastai yra pasirenkama dėl dviejų priežasčių. Pirmiausia – jų išvaizda asocijuojasi su tradicinio, mūrinio namo išvaizda, kuri yra patraukli akiai. Mūrinis namas atrodo solidžiai ir tvirtai. Tačiau ne visi turi galimybę džiaugtis mūriniu fasadu, tad tuo atveju, kai norima sukurti mūrinio namo estetiką, galima rinktis klinkerio plyteles. Antroji priežastis – nenuginčijamas šios medžiagos ilgaamžiškumas ir atsparumas aplinkos veiksniams.

Kilnkerio plytelių pliusai

Kaip jau buvo minėta anksčiau, klinkerio plytelės išsiskiria drėgmės įgeriamumo rodikliu (geriausios kokybės klinkeris gali įgerti iki 2 %), o tai reiškia, kad ši medžiaga yra itin atspari drėgmei. Šis rodiklis tikrai įspūdingas, nes, pavyzdžiui, keraminės plytos pasižymi iki 20-25 % įgeriamumu. Rinkoje galima rasti skirtingos kokybės klinkerio plytelių, reikalavimai jų sistemai priklauso nuo to, ant kokio paviršiaus jos bus klijuojamos (ant polistirolo plokščių jis gali būti didesnis, ant mineralinės vatos mažesnis – iki 3 %).

Kita išskirtinė klinkerio savybė – atsparumas šalčiui, o tai be galo svarbu, nes kitos sudrėkusios medžiagos yra nesunkiai suardomos šalčio (įmirkusi bei sušalusi medžiaga plečiasi ir taip ardo sieną). Be to, ši medžiaga pasižymi dar ir geru garų pralaidumu.

Klinkerio plytelės taip pat yra atsparios UV spinduliams, todėl ši medžiaga praktiškai nekeičia spalvos.

Jos yra itin tvirtos ir ilgaamžės, šio tipo plytelės gali atlaikyti dideles apkrovas, todėl jos naudojamos ir grindinio trinkelių gamybai.

Galų gale, klinkerio plytelių įrengimas yra ganėtinai paprastas, o tokio fasado priežiūra itin lengva – kas keliolika metų jį galima atnaujinti nuplaunant.

Klinkerio plytelių minusai

Pagrindinis klinkerio plytelių minusas – aukšta kaina, o tai visgi yra vienas iš pagrindinių kriterijų renkantis apdailos medžiagas. Ši medžiaga yra neabejotinai viena brangiausių fasado dengimo rūšių.

Keramika yra šiek tiek ribota atspalvių prasme. Nors klinkeris pasižymi nemaža spalvine ir paviršių įvairove, visgi variantų nėra tiek daug kaip, tarkime, renkantis iš dažų įvairovės.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Išorės apdaila

Betono plyšiai: kaip su jais susidoroti

Plyšių remontas yra itin svarbus, siekiant atkurti įtrūkusio betono konstrukcijos funkcionalumą ir veiksmingumą eksploatacijos metu. Planuojant ir vykdant tokius remonto darbus ypač svarbu parinkti tinkamas medžiagas. Tačiau šiuo klausimu inžinieriams trūksta išsamių gairių. Straipsnyje apžvelgiamos skirtingos betono plyšių remonto medžiagos ir paaiškinami remonto medžiagų pasirinkimą lemiantys veiksniai.

Reikšmingas pastato aksesuaras – balkonas

Balkonas visuomet buvo vienas svarbiausių architektūrinių elementų, suteikiančių pastatui išskirtinumo ir kuriančių savitą atmosferą, kartais net būdingą ne tik pačiam objektui, bet ir rajonui ar net visam miestui. Balkonas turi galią pakeisti namo ar buto nuotaiką – suteikti autentikos arba, priešingai, sugadinti puikų estetinį vaizdą. Šis pastato aksesuaras yra toks reikšmingas, kad geba formuoti objekto veidą, o šis – daryti įtaką visuomenei.

Lietvamzdžių ir vandens latakų valymo ypatybės

Lietaus nuvedimo sistema yra skirta surinkti lietaus vandenį ir jį nukreipti reikalinga kryptimi. Tačiau šiai sistemai užsikimšus, ištirpusio sniego ar lietaus vanduo pradeda bėgti tiesiai per sienas, darydamas žalą namo konstrukcijai, medinėms bei metalinėms jos dalims. Taip pat dėl užsikimšusio lietvamzdžio gali būti užtvindytas rūsys. Kad to galima būtų išvengti, lietaus nuvedimo sistemą reikia tinkamai prižiūrėti ir valyti.

Pagrindiniai žingsniai, kaip paruošti vasarnamį žiemai (1)

Pasibaigus šiltajam sezonui vasarnamių durys ir langai yra sandariai uždaromi ir paprastai taip paliekami iki kito sezono. Tačiau, kad pavasarį namelyje nerastumėte nemalonių staigmenų (trūkusių vandentiekio vamzdžių, užlietų patalpų, nemalonaus priplėkusio oro), reikia jį tinkamai paruošti žiemai.

Plastikinės fasado dailylentės: pliusai bei minusai

Namo fasado dengimo būdų yra iš tiesų nemažai. Dailylentės – vienas iš jų. Individualių namų savininkai gali rinktis iš medinių bei plastikinių dailylenčių. Apie medinių dailylenčių privalumus bei trūkumus rašėme visai neseniai, tad šioje publikacijoje aptarsime plastikinių dailylenčių ypatumus.

Kokie yra medinių lauko dailylenčių privalumai bei trūkumai? (1)

Medinės dailylentės yra seniausia dailylenčių rūšis, kuri ir šiandien yra populiarus pasirinkimas namo fasado apdailai. Dailylenčių populiarumas yra siejamas su natūralia ir ekologiška jų išvaizda. Jos daugiausiai yra naudojamos privačių namų pilnam arba daliniam apkalimui. Paklausėm specialistų, ką reikėtų žinoti apie šią fasado apdailos rūšį.

Klinkerio plytelių fasadas: pliusai ir minusai (2)

Renkantis lauko sienų apdailą, svarbu atsižvelgti tiek į medžiagos funkcines savybes (atsparumą, tvirtumą), tiek į estetines, juk norime, kad namo išvaizda bylotų apie gerą savininkų skonį. Klinkerinės plytelės – pasižymi ilgaamžiškumu bei išskirtine išvaizda, tačiau, kaip ir bet kuri kita sienų apdailos medžiaga, šios plytelės turi savų trūkumų. Tad kokie yra klinkerio plytelių pliusai bei minusai?

Kaip įveikti sergančio pastato sindromą?

Įvairių tyrimų duomenimis, dauguma žmonių apie 80 proc. paros laiko praleidžia uždarose patalpose – pastatuose, kuriuose gyvena ir dirba. Šis skaičius dar labiau padidėja atvėsus orams. Šaltuoju sezonu žmogus kone visą parą gyvena veikiamas patalpų mikroklimato, kuris, deja, ne visuomet palankus sveikatai.

Karšto vandens kubilai: kaip išsirinkti? (3)

Karšto vandens kubilo teikiamais malonumais smagu džiaugtis tiek vasarą, tiek žiemą. Šie kubilai ilgą laiką buvo laikomi daugiau kaimo turizmo sodybų atributu, bet šiandien jie vis dažniau atranda sau vietą ir individualių namų bei sodybų kiemuose. Tiems, kuriuos domina karšto vandens kubilo pirkimas, pristatome pagrindines kubilų rūšis.

Populiariausios tvoros: privalumai ir trūkumai (20)

Paprastai rinkdamiesi tvorą žmonės ieško varianto, kuris vienu metu atliktų kelias funkcijas ir nereikalautų daug priežiūros. Optimaliausia tvora turėtų atlikti tiek praktinę – apsauginę funkciją, tiek estetinę – darniai derėti su aplinka bei architektūra. Šiandien populiariausiomis yra laikomos šios tvoros: medinės, segmentinės, metalinės ir tvoralenčių. Paklausėme specialistų, kokie yra didžiausi populiarių tvorų privalumai bei trūkumai.