Klinkerio plytelių fasadas: pliusai ir minusai

 (2)
Renkantis lauko sienų apdailą, svarbu atsižvelgti tiek į medžiagos funkcines savybes (atsparumą, tvirtumą), tiek į estetines, juk norime, kad namo išvaizda bylotų apie gerą savininkų skonį. Klinkerinės plytelės – pasižymi ilgaamžiškumu bei išskirtine išvaizda, tačiau, kaip ir bet kuri kita sienų apdailos medžiaga, šios plytelės turi savų trūkumų. Tad kokie yra klinkerio plytelių pliusai bei minusai?
© Shutterstock

Klinkeris

Klinkeris – keraminė medžiaga, kuri yra gaminama iš specialaus molio su lauko špato ir malto šamoto priemaišomis. Deja, ne viskas kas rinkoje vadinama klinkeriu yra tikras klinkeris. Renkantis šią medžiagą labai svarbu atkreipti dėmesį į drėgmės įgeriamumo rodiklį. Geru ir tikrai kokybišku variantu yra laikomas toks, kurio įgeriamumas yra iki 2 %. Šių plytelių maksimali riba yra apie 5-6%.

Ekspertai sako, kad ši apdailos medžiaga paprastai yra pasirenkama dėl dviejų priežasčių. Pirmiausia – jų išvaizda asocijuojasi su tradicinio, mūrinio namo išvaizda, kuri yra patraukli akiai. Mūrinis namas atrodo solidžiai ir tvirtai. Tačiau ne visi turi galimybę džiaugtis mūriniu fasadu, tad tuo atveju, kai norima sukurti mūrinio namo estetiką, galima rinktis klinkerio plyteles. Antroji priežastis – nenuginčijamas šios medžiagos ilgaamžiškumas ir atsparumas aplinkos veiksniams.

Kilnkerio plytelių pliusai

Kaip jau buvo minėta anksčiau, klinkerio plytelės išsiskiria drėgmės įgeriamumo rodikliu (geriausios kokybės klinkeris gali įgerti iki 2 %), o tai reiškia, kad ši medžiaga yra itin atspari drėgmei. Šis rodiklis tikrai įspūdingas, nes, pavyzdžiui, keraminės plytos pasižymi iki 20-25 % įgeriamumu. Rinkoje galima rasti skirtingos kokybės klinkerio plytelių, reikalavimai jų sistemai priklauso nuo to, ant kokio paviršiaus jos bus klijuojamos (ant polistirolo plokščių jis gali būti didesnis, ant mineralinės vatos mažesnis – iki 3 %).

Kita išskirtinė klinkerio savybė – atsparumas šalčiui, o tai be galo svarbu, nes kitos sudrėkusios medžiagos yra nesunkiai suardomos šalčio (įmirkusi bei sušalusi medžiaga plečiasi ir taip ardo sieną). Be to, ši medžiaga pasižymi dar ir geru garų pralaidumu.

Klinkerio plytelės taip pat yra atsparios UV spinduliams, todėl ši medžiaga praktiškai nekeičia spalvos.

Jos yra itin tvirtos ir ilgaamžės, šio tipo plytelės gali atlaikyti dideles apkrovas, todėl jos naudojamos ir grindinio trinkelių gamybai.

Galų gale, klinkerio plytelių įrengimas yra ganėtinai paprastas, o tokio fasado priežiūra itin lengva – kas keliolika metų jį galima atnaujinti nuplaunant.

Klinkerio plytelių minusai

Pagrindinis klinkerio plytelių minusas – aukšta kaina, o tai visgi yra vienas iš pagrindinių kriterijų renkantis apdailos medžiagas. Ši medžiaga yra neabejotinai viena brangiausių fasado dengimo rūšių.

Keramika yra šiek tiek ribota atspalvių prasme. Nors klinkeris pasižymi nemaža spalvine ir paviršių įvairove, visgi variantų nėra tiek daug kaip, tarkime, renkantis iš dažų įvairovės.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Išorės apdaila

Plastikinės fasado dailylentės: pliusai bei minusai

Namo fasado dengimo būdų yra iš tiesų nemažai. Dailylentės – vienas iš jų. Individualių namų savininkai gali rinktis iš medinių bei plastikinių dailylenčių. Apie medinių dailylenčių privalumus bei trūkumus rašėme visai neseniai, tad šioje publikacijoje aptarsime plastikinių dailylenčių ypatumus.

Kokie yra medinių lauko dailylenčių privalumai bei trūkumai? (1)

Medinės dailylentės yra seniausia dailylenčių rūšis, kuri ir šiandien yra populiarus pasirinkimas namo fasado apdailai. Dailylenčių populiarumas yra siejamas su natūralia ir ekologiška jų išvaizda. Jos daugiausiai yra naudojamos privačių namų pilnam arba daliniam apkalimui. Paklausėm specialistų, ką reikėtų žinoti apie šią fasado apdailos rūšį.

Klinkerio plytelių fasadas: pliusai ir minusai (2)

Renkantis lauko sienų apdailą, svarbu atsižvelgti tiek į medžiagos funkcines savybes (atsparumą, tvirtumą), tiek į estetines, juk norime, kad namo išvaizda bylotų apie gerą savininkų skonį. Klinkerinės plytelės – pasižymi ilgaamžiškumu bei išskirtine išvaizda, tačiau, kaip ir bet kuri kita sienų apdailos medžiaga, šios plytelės turi savų trūkumų. Tad kokie yra klinkerio plytelių pliusai bei minusai?

Kaip įveikti sergančio pastato sindromą?

Įvairių tyrimų duomenimis, dauguma žmonių apie 80 proc. paros laiko praleidžia uždarose patalpose – pastatuose, kuriuose gyvena ir dirba. Šis skaičius dar labiau padidėja atvėsus orams. Šaltuoju sezonu žmogus kone visą parą gyvena veikiamas patalpų mikroklimato, kuris, deja, ne visuomet palankus sveikatai.

Karšto vandens kubilai: kaip išsirinkti? (3)

Karšto vandens kubilo teikiamais malonumais smagu džiaugtis tiek vasarą, tiek žiemą. Šie kubilai ilgą laiką buvo laikomi daugiau kaimo turizmo sodybų atributu, bet šiandien jie vis dažniau atranda sau vietą ir individualių namų bei sodybų kiemuose. Tiems, kuriuos domina karšto vandens kubilo pirkimas, pristatome pagrindines kubilų rūšis.

Populiariausios tvoros: privalumai ir trūkumai (20)

Paprastai rinkdamiesi tvorą žmonės ieško varianto, kuris vienu metu atliktų kelias funkcijas ir nereikalautų daug priežiūros. Optimaliausia tvora turėtų atlikti tiek praktinę – apsauginę funkciją, tiek estetinę – darniai derėti su aplinka bei architektūra. Šiandien populiariausiomis yra laikomos šios tvoros: medinės, segmentinės, metalinės ir tvoralenčių. Paklausėme specialistų, kokie yra didžiausi populiarių tvorų privalumai bei trūkumai.

Krūmapjovė: ką reikia žinoti apie šį įrankį? (3)

Krūmapjovė – būtinas gražiai įrengtos sodybos priežiūros įrankis. Pristatome kelis praktiškus patarimus, kaip išsirinkti ir kaip dirbti šiuo įrankiu.

Medienos puvimas: kaip jį sustabdyti? (2)

Puvimas – parazituojančio grybelio keliama grėsmė medienos kokybei. Pūvanti mediena keičia spalvą, jos masė ir tūris mažėja, o mechaninės savybės silpnėja. Galų gale mediena visiškai suyra.Tad ką reikia žinoti apie puvimą bei kaip medieną apsaugoti nuo jo?

Medinės terasos atnaujinimas: ką reikia žinoti? (1)

Vasarai įsibėgėjus, terasų savininkai jau gali džiaugtis jaukiais pasisėdėjimais šiose medinėse konstrukcijose. Terasos pagamintos iš medienos, paprastai džiugina savo natūralia bei šilta išvaizda, tačiau saulei ryškiau pašvietus, kartais išryškėja jų nublukusios, dėmėtos arba pilką atspalvį įgavusios lentos, kurios tikrai nedžiugina. Kad galima būtų ilgai džiaugtis patrauklia bei funkcionalia medine terasa, būtina ją prižiūrėti ir atnaujinti.

Medinė terasa: kaip ją atnaujinti? (5)

Medinė terasa – natūrali, šilta bei jauki laisvalaikio leidimui skirta vieta. Nors medinė danga tokiose poilsio konstrukcijose dažniausiais yra apdorota bei impregnuota, tačiau visiškai nuo aplinkos sąlygų ji nėra apsaugota. Tai reiškia, kad laikui bėgant ji gali pradėti tamsėti, trupėti ir net pūti. Kad medinė terasa tarnautų ilgiau ir išliktų estetiškai patraukli, rekomenduojama ją atnaujinti kas keletą metų.