Keramzitbetonio blokeliai – kas tai ir kuo jie pasižymi

 (7)
Jau seniai užmarštyje tie laikai, kai statantis mūrinį namą viskas buvo aišku - paimsiu keraminę ar silikatinę plytą, mūrysiu ją ant kitos, kol susimūrysiu sienas. Žinoma, taip galima daryti ir šiandien, tačiau atsiradus įvairių rūšių blokeliams, namų savininkai pradėjo skaičiuoti ne kur pigiau įsigyti statybinės medžiagos, tačiau ir žiūrėti į jos savybes. Viena tokių medžiagų - keramzitbetonis.
© Shutterstock nuotr.

Kas yra betonas visi gerai žinome, tačiau kas yra keramzitbetonis? Visų pirma reikėtų išsiaiškinti kas yra keramzitas. Keramzitu vadinamos degto molio granulės, turinčios savotišką struktūrą – iš išorės jas supa kietas lukštas, o viduje - porėta struktūra. Gaminant keramzitą, molis degamas 1150°C temperatūroje.

Keramzito granulės naudojamos buityje daugelyje sričių - gali būti naudojamas apšiltinimui, garso izoliacijos pagerinimui tarp namo perdangų, pagrindas ant grunto įrengiamoms grindims, kaip užpildas gali pakeisti žvyrą ar smėlį. Jis beveik nėra veikiamas ne tik išorinių atmosferinių veiksnių, tačiau ir kenkėjų.

Štai kaip atrodo grynas keramzitas:

Keramzitbetonio blokeliai – kas tai ir kuo jie pasižymi
© Shutterstock nuotr.

Gaminant blokelius naudojamos būtent šios keramzito granulės, kurios cemento pagalba yra surišamos ir supresuojamas statybinis keramzitbetonio blokelis, tad naudingąsias medžiagos savybes išlaiko ir jūsų būsto sienos.

Naudingos keramzitbetonio blokelių savybės

* Dėl savo atsparumo degumui keramzitbetonio blokeliai itin tinka mūryti atsparumu karščiui pasižyminčius objektus - tokius kaip kaminai, sienos šalia židinių ir panašios vietos.

* Keramzitbetonis yra atsparus ir šalčiui bei drėgmei, tačiau gerai praleidžia vandens garus (“kvėpuoja”), dėl ko nepūva ir nepelija. Tad gerai tinka vėlyvai statybai - net jeigu nespėjote apdailinti namo iki žiemos keramzitbetonio siena išlaikys žieminius išbandymus. Nepaisant to, kad keramzitas, kaip minėta, yra porėta medžiaga, daugelis jo porų yra uždaros, todėl praktiškai nesugeria skysčių.

* Tokie blokeliai yra gana lengvi, tad su jais lengva dirbti ir juos apdirbti, ką padaryti yra sunkiau nei, pavyzdžiui, pasirinkus keraminius blokelius. Taip pat tokia savybė praverčia, kai sumūrytoje sienoje prireikia ką nors nutiesti, tarkime, įrengti elektros instaliaciją.

* Jei paimtumėte keramzito blokelį, pastebėtumėte jo ypatingą faktūrą. Sumūrijus sieną iš tokių blokelių, jų nereikia gruntuoti, jei sienų apdailai pasirenkate tinką, kadangi šis gerai sukimba su ruplėtu keramzitbetonio blokelio paviršiumi.

Kas atbaido nuo keramzitbetonio blokelių naudojimo

Savaime šie blokeliai pasižymi geromis savybėmis, tačiau dažniausiai medžiagą renkamės ne vien todėl, kad ji gera, tačiau lyginame, ar nėra patrauklesnių alternatyvų. Ir iš tiesų, keramzitbetonis dalijasi rinką su įvairių rūšių blokeliais, tačiau joje nėra vienvaldis lyderis.

Tai lemia dvi sąlygos - kaina bei kai kurių kitų rūšių laidumas šilumai. Tokių blokelių kaina yra aukštesnė nei akytojo betono (silikatinių), šilumos varža keramzitiniai blokeliai jiems taip pat kiek nusileidžia.

Taip pat šie blokeliai nėra patys atspariausi - jų atsparumas gniuždymui vidutinis, 3 ir 5 MPa, priklausomai nuo pasirinktų blokelių. Dėl šios savybės sienas gali tekti papildomai armuoti bei stiprinti.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Išorės apdaila

Granito stalviršiai: kokie yra jų privalumai bei trūkumai?

Granito stalviršiai be jokios abejonės yra išvaizdūs stalviršiai. Taip pat labai patrauklus yra ir jų pasirinkimas – galima rinktis iš įvairių granito atspalvių bei raštų. Tačiau bet koks natūralus akmuo interjere turi ir pliusų, ir minusų. Šiame tekste aptarsime svarbiausius granito stalviršių privalumus bei trūkumus.

Medinės terasos priežiūra žiemą: kaip tinkamai ją valyti

Nors pagrindiniais terasos priežiūros bei atnaujinimo darbais yra užsiimama pavasarį, tačiau kartais iškritęs didesnis sniego sluoksnis ar ryškesni temperatūros svyravimai ima neraminti. Kyla klausimas: ar sniegas nepakenks terasos grindims? Kad pavasario laukti būti ramiau – galima imtis kelių terasos priežiūros būdų.

Būsto dalis, kuri pirmoji pasitiks svečius ne tik per Kalėdas

„Mano namai – mano tvirtovė“ – toks požiūris į būstą būdingas daugeliui lietuvių. Dėl to daugiau savininkų turintis pastatas dažnai primena kelių skirtingų tvirtovių lipdinį. Tačiau šis požiūris kinta, mat vis dažniau pradedame galvoti ne tik apie nuosavybės atsitvėrimą, bet ir estetiką, architektūros vientisumą, kurį ryškiausiai reprezentuoja pastato įėjimas.

Betono plyšiai: kaip su jais susidoroti

Plyšių remontas yra itin svarbus, siekiant atkurti įtrūkusio betono konstrukcijos funkcionalumą ir veiksmingumą eksploatacijos metu. Planuojant ir vykdant tokius remonto darbus ypač svarbu parinkti tinkamas medžiagas. Tačiau šiuo klausimu inžinieriams trūksta išsamių gairių. Straipsnyje apžvelgiamos skirtingos betono plyšių remonto medžiagos ir paaiškinami remonto medžiagų pasirinkimą lemiantys veiksniai.

Reikšmingas pastato aksesuaras – balkonas

Balkonas visuomet buvo vienas svarbiausių architektūrinių elementų, suteikiančių pastatui išskirtinumo ir kuriančių savitą atmosferą, kartais net būdingą ne tik pačiam objektui, bet ir rajonui ar net visam miestui. Balkonas turi galią pakeisti namo ar buto nuotaiką – suteikti autentikos arba, priešingai, sugadinti puikų estetinį vaizdą. Šis pastato aksesuaras yra toks reikšmingas, kad geba formuoti objekto veidą, o šis – daryti įtaką visuomenei.

Lietvamzdžių ir vandens latakų valymo ypatybės

Lietaus nuvedimo sistema yra skirta surinkti lietaus vandenį ir jį nukreipti reikalinga kryptimi. Tačiau šiai sistemai užsikimšus, ištirpusio sniego ar lietaus vanduo pradeda bėgti tiesiai per sienas, darydamas žalą namo konstrukcijai, medinėms bei metalinėms jos dalims. Taip pat dėl užsikimšusio lietvamzdžio gali būti užtvindytas rūsys. Kad to galima būtų išvengti, lietaus nuvedimo sistemą reikia tinkamai prižiūrėti ir valyti.

Pagrindiniai žingsniai, kaip paruošti vasarnamį žiemai (1)

Pasibaigus šiltajam sezonui vasarnamių durys ir langai yra sandariai uždaromi ir paprastai taip paliekami iki kito sezono. Tačiau, kad pavasarį namelyje nerastumėte nemalonių staigmenų (trūkusių vandentiekio vamzdžių, užlietų patalpų, nemalonaus priplėkusio oro), reikia jį tinkamai paruošti žiemai.

Plastikinės fasado dailylentės: pliusai bei minusai

Namo fasado dengimo būdų yra iš tiesų nemažai. Dailylentės – vienas iš jų. Individualių namų savininkai gali rinktis iš medinių bei plastikinių dailylenčių. Apie medinių dailylenčių privalumus bei trūkumus rašėme visai neseniai, tad šioje publikacijoje aptarsime plastikinių dailylenčių ypatumus.

Kokie yra medinių lauko dailylenčių privalumai bei trūkumai? (1)

Medinės dailylentės yra seniausia dailylenčių rūšis, kuri ir šiandien yra populiarus pasirinkimas namo fasado apdailai. Dailylenčių populiarumas yra siejamas su natūralia ir ekologiška jų išvaizda. Jos daugiausiai yra naudojamos privačių namų pilnam arba daliniam apkalimui. Paklausėm specialistų, ką reikėtų žinoti apie šią fasado apdailos rūšį.

Klinkerio plytelių fasadas: pliusai ir minusai (2)

Renkantis lauko sienų apdailą, svarbu atsižvelgti tiek į medžiagos funkcines savybes (atsparumą, tvirtumą), tiek į estetines, juk norime, kad namo išvaizda bylotų apie gerą savininkų skonį. Klinkerinės plytelės – pasižymi ilgaamžiškumu bei išskirtine išvaizda, tačiau, kaip ir bet kuri kita sienų apdailos medžiaga, šios plytelės turi savų trūkumų. Tad kokie yra klinkerio plytelių pliusai bei minusai?