Keramzitbetonio blokeliai – kas tai ir kuo jie pasižymi

 (7)
Jau seniai užmarštyje tie laikai, kai statantis mūrinį namą viskas buvo aišku - paimsiu keraminę ar silikatinę plytą, mūrysiu ją ant kitos, kol susimūrysiu sienas. Žinoma, taip galima daryti ir šiandien, tačiau atsiradus įvairių rūšių blokeliams, namų savininkai pradėjo skaičiuoti ne kur pigiau įsigyti statybinės medžiagos, tačiau ir žiūrėti į jos savybes. Viena tokių medžiagų - keramzitbetonis.
© Shutterstock nuotr.

Kas yra betonas visi gerai žinome, tačiau kas yra keramzitbetonis? Visų pirma reikėtų išsiaiškinti kas yra keramzitas. Keramzitu vadinamos degto molio granulės, turinčios savotišką struktūrą – iš išorės jas supa kietas lukštas, o viduje - porėta struktūra. Gaminant keramzitą, molis degamas 1150°C temperatūroje.

Keramzito granulės naudojamos buityje daugelyje sričių - gali būti naudojamas apšiltinimui, garso izoliacijos pagerinimui tarp namo perdangų, pagrindas ant grunto įrengiamoms grindims, kaip užpildas gali pakeisti žvyrą ar smėlį. Jis beveik nėra veikiamas ne tik išorinių atmosferinių veiksnių, tačiau ir kenkėjų.

Štai kaip atrodo grynas keramzitas:

Keramzitbetonio blokeliai – kas tai ir kuo jie pasižymi
© Shutterstock nuotr.

Gaminant blokelius naudojamos būtent šios keramzito granulės, kurios cemento pagalba yra surišamos ir supresuojamas statybinis keramzitbetonio blokelis, tad naudingąsias medžiagos savybes išlaiko ir jūsų būsto sienos.

Naudingos keramzitbetonio blokelių savybės

* Dėl savo atsparumo degumui keramzitbetonio blokeliai itin tinka mūryti atsparumu karščiui pasižyminčius objektus - tokius kaip kaminai, sienos šalia židinių ir panašios vietos.

* Keramzitbetonis yra atsparus ir šalčiui bei drėgmei, tačiau gerai praleidžia vandens garus (“kvėpuoja”), dėl ko nepūva ir nepelija. Tad gerai tinka vėlyvai statybai - net jeigu nespėjote apdailinti namo iki žiemos keramzitbetonio siena išlaikys žieminius išbandymus. Nepaisant to, kad keramzitas, kaip minėta, yra porėta medžiaga, daugelis jo porų yra uždaros, todėl praktiškai nesugeria skysčių.

* Tokie blokeliai yra gana lengvi, tad su jais lengva dirbti ir juos apdirbti, ką padaryti yra sunkiau nei, pavyzdžiui, pasirinkus keraminius blokelius. Taip pat tokia savybė praverčia, kai sumūrytoje sienoje prireikia ką nors nutiesti, tarkime, įrengti elektros instaliaciją.

* Jei paimtumėte keramzito blokelį, pastebėtumėte jo ypatingą faktūrą. Sumūrijus sieną iš tokių blokelių, jų nereikia gruntuoti, jei sienų apdailai pasirenkate tinką, kadangi šis gerai sukimba su ruplėtu keramzitbetonio blokelio paviršiumi.

Kas atbaido nuo keramzitbetonio blokelių naudojimo

Savaime šie blokeliai pasižymi geromis savybėmis, tačiau dažniausiai medžiagą renkamės ne vien todėl, kad ji gera, tačiau lyginame, ar nėra patrauklesnių alternatyvų. Ir iš tiesų, keramzitbetonis dalijasi rinką su įvairių rūšių blokeliais, tačiau joje nėra vienvaldis lyderis.

Tai lemia dvi sąlygos - kaina bei kai kurių kitų rūšių laidumas šilumai. Tokių blokelių kaina yra aukštesnė nei akytojo betono (silikatinių), šilumos varža keramzitiniai blokeliai jiems taip pat kiek nusileidžia.

Taip pat šie blokeliai nėra patys atspariausi - jų atsparumas gniuždymui vidutinis, 3 ir 5 MPa, priklausomai nuo pasirinktų blokelių. Dėl šios savybės sienas gali tekti papildomai armuoti bei stiprinti.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Išorės apdaila

Kur dėti statybines atliekas?

Seni trobesiai ar pamatai nugriauti, o kieme pilna nuolaužų ir statybinių atliekų. Galbūt dalį jų galima panaudoti dekoruojant aplinką prie namų – pavyzdžiui, iš didelių lauko akmenų sukurti akmenų sodą. Tačiau kur dėti likusias atliekas ir šiukšles?

5 dažnai pasitaikančios trinkelių klojimo klaidos

Pati pirma klaida, kuri yra susijusi su trinkelių klojimu, dažnai pasitaiko dar pasiruošimo etape, kai yra nepagalvojama apie ilgalaikį planą. Kiekvienas grindinys gali atrodyti gražiai pirmuosius kelis mėnesius ar netgi metus, tačiau trinkelių klojimo klaidos paprastai išryškėja gerokai vėliau. Kad išvaizdžia ir kokybiška danga galima būtų džiaugtis dešimtmečius, reikia vengti šių 5 klaidų.

Medienos puvimas: ką apie jį reikėtų žinoti?

Mediena – natūrali, šilta ir jauki statybinė medžiaga. Nors natūralumas šiais laikais yra ypač vertinamas, tačiau būtent ši savybė lemia, kad tokia medžiaga yra neatspari biologiniams kenkėjams. Puvinys – medžiagos irimas sukeltas grybelių-parazitų. Tad kaip galima būtų jo išvengti?

Keletas patarimų, kaip paruošti medinį fasadą dažymui

Nuosavas medinis namas arba vasarnamis turi ir pliusų, ir minusų. Mediena – natūrali, šilta bei jauki statybinė medžiaga, tačiau kartu ji – neatspari aplinkos veiksniams (UV spinduliams, drėgmei, temperatūros šuoliams), tad tokiam namo fasadui yra reikalinga papildoma priežiūra. Tiems, kurie nusprendė atnaujinti medines savo namo dailylentes, pateikiame keletą patarimų.

Drenažo sistema: svarbiausi įsirengimo aspektai

Namui, kuris yra aukštai esančio gruntinio vandens zonoje, drenažas yra būtinas, nes toks vanduo gali sukelti ne vieną problemą. Jis ne tik po kiekvieno lietaus užtvindo nuosavo sklypo takelius, sukelia vejos ligas, bet ir daro neigiamą poveikį namo rūsiui bei gadina jo pamatus. Šiame tekste aptarsime kelis svarbius drenažo įsirengimo aspektus.

Ko nesuteikia sandarusis šiltinimas?

Tie, kas perskaitė ar perklausė mano straipsnius ir reportažus, greičiausiai jau įsitikino, kad pastato šiltinimo esmė yra sandarumas, suderintas su racionalia varža.

Granito stalviršiai: kokie yra jų privalumai bei trūkumai?

Granito stalviršiai be jokios abejonės yra išvaizdūs stalviršiai. Taip pat labai patrauklus yra ir jų pasirinkimas – galima rinktis iš įvairių granito atspalvių bei raštų. Tačiau bet koks natūralus akmuo interjere turi ir pliusų, ir minusų. Šiame tekste aptarsime svarbiausius granito stalviršių privalumus bei trūkumus.

Medinės terasos priežiūra žiemą: kaip tinkamai ją valyti

Nors pagrindiniais terasos priežiūros bei atnaujinimo darbais yra užsiimama pavasarį, tačiau kartais iškritęs didesnis sniego sluoksnis ar ryškesni temperatūros svyravimai ima neraminti. Kyla klausimas: ar sniegas nepakenks terasos grindims? Kad pavasario laukti būti ramiau – galima imtis kelių terasos priežiūros būdų.

Būsto dalis, kuri pirmoji pasitiks svečius ne tik per Kalėdas

„Mano namai – mano tvirtovė“ – toks požiūris į būstą būdingas daugeliui lietuvių. Dėl to daugiau savininkų turintis pastatas dažnai primena kelių skirtingų tvirtovių lipdinį. Tačiau šis požiūris kinta, mat vis dažniau pradedame galvoti ne tik apie nuosavybės atsitvėrimą, bet ir estetiką, architektūros vientisumą, kurį ryškiausiai reprezentuoja pastato įėjimas.

Betono plyšiai: kaip su jais susidoroti

Plyšių remontas yra itin svarbus, siekiant atkurti įtrūkusio betono konstrukcijos funkcionalumą ir veiksmingumą eksploatacijos metu. Planuojant ir vykdant tokius remonto darbus ypač svarbu parinkti tinkamas medžiagas. Tačiau šiuo klausimu inžinieriams trūksta išsamių gairių. Straipsnyje apžvelgiamos skirtingos betono plyšių remonto medžiagos ir paaiškinami remonto medžiagų pasirinkimą lemiantys veiksniai.