Keičiame langus žiemą: į ką atsižvelgti?

 (1)
Nesandarūs langai gali praleisti net iki 40 proc. būsto šilumos. Tai itin aktualu šąlant orams, kai iš lauko į namus ima veržtis šaltas oras ir drėgmė. Ar galima senuosius langus naujais keisti žiemą? Į ką atkreipti dėmesį renkantis patvarius ir sandarius plastikinius langus?
© Shutterstock nuotr.

Šaltojo sezono baimintis nereikėtų

Langų montavimui naudojamos izoliacinės putos, priklausomai nuo rūšies, kokybiškai stingsta ne žemesnėje nei -5 arba -15 laipsnių temperatūroje. Todėl, techniniu požiūriu, langų montavimo darbai sėkmingai gali vykti, kai termometro stulpelis nukrenta žemiau 0 ͦC. Pasak „Baltijos Langų Sistemos“ vadovo Mindaugo Mandeikos, šaltesnis sezonas leidžia greičiau pastebėti langų gamybos ar montavimo broką.

„Jei gamintojas siūlo energetiškai neefektyvius plastikinius langus ar montuotojas savo darbą atlieka ne taip, kaip turėtų atlikti, iš lauko plūstantis vėjas ar tam tikrose vietose susikaupęs kondensatas iškart parodo visus brokus ir trūkumus. Tokiu atveju užsakovas gali ir turi reikalauti visų klaidų ištaisymo“, - aiškina M. Mandeika.

Svarbus ne tik stiklas

Du pagrindiniai elementai, nuo kurių priklauso šilumos varža ir garso izoliacija, yra profilis (rėmas) ir stiklo paketas. Plastikinio lango profilis skirstomas į uždaras erdves. Jose esantis oras stabdo šalčio skverbimąsi. Šios konstrukcijos vadinamos kameromis, kurių skaičius turi stiprią įtaką lango šiluminėms savybėms. Dabartinės technologijos leidžia langų profilius gaminti su 3, 4, 5, 6 ar 8 oro kameromis. Optimalus pasirinkimas įprastai yra 5 kamerų profilis.

Didžiąją dalį lango sudaro stiklas, kurio energetinis efektyvumas priklauso nuo šilumos perdavimo koeficiento (Uw). Šis rodiklis susijęs su lango gamyboje naudojamais stiklo paketais. Stiklo paketai būna sudaryti iš dviejų ar trijų hermetiškų stiklų, kurių tarpai pripildomi sauso oro arba argono dujų. Priklausomai nuo stiklo paketo storio ir stiklų išdėstymo šilumos perdavimo koeficientas gali svyruoti tarp 1,5 (žemiausias efektyvumas) ir 0,7 (didžiausias efektyvumas). Rekomenduojama rinktis ne didesnio nei 1,1 koeficiento stiklo paketus.

Kuo svarbūs varstymo mechanizmai?

Net ir didžiausio energetinio efektyvumo langai su optimaliu profilio kamerų skaičiumi nesulaikys šilumos, jei šaltas oras veršis per jų tarpus. Langų sandarumas ir kartu stabilumas stipriai priklauso nuo apkaustų – mechanizmų reguliuojančių kokybišką langų varstymą.

Renkantis plastikinių langų apkaustus, vertėtų atsižvelgti į esamas apkaustų reguliavimo galimybes, apatinio vyrio prispaudimo lygio reguliavimą, mikroventiliacijos priedus, klaidingo rankenos pasukimo apsaugą.

Patariama konsultuotis

Specialistai rekomenduoja prieš užsisakant langus konsultuotis ne su viena langus siūlančia įmone ir pasidomėti, ar įmonė pati gamina siūlomus produktus. „Esminis skirtumas tarp langų gamintojo ir perpardavinėtojo tas, jog perpardavinėtojas neprisiima atsakomybės už gaminio kokybę ar gamybos broką. Tai lemia, kad po dviejų ar trijų metų langų varstymo ir šilumos sulaikymo funkcijos ima strigti“ - teigia pašnekovas.

Įprastai langams turi būti suteikiama ne mažiau nei 5 metų garantija. Langų funkcionalumą ir patvarumą parodo atvėrimo-užvėrimo ciklų skaičius, kuris turėtų siekti 100 000 ciklų.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Išorės apdaila

Medienos puvimas: ką apie jį reikėtų žinoti?

Mediena – natūrali, šilta ir jauki statybinė medžiaga. Nors natūralumas šiais laikais yra ypač vertinamas, tačiau būtent ši savybė lemia, kad tokia medžiaga yra neatspari biologiniams kenkėjams. Puvinys – medžiagos irimas sukeltas grybelių-parazitų. Tad kaip galima būtų jo išvengti?

Keletas patarimų, kaip paruošti medinį fasadą dažymui

Nuosavas medinis namas arba vasarnamis turi ir pliusų, ir minusų. Mediena – natūrali, šilta bei jauki statybinė medžiaga, tačiau kartu ji – neatspari aplinkos veiksniams (UV spinduliams, drėgmei, temperatūros šuoliams), tad tokiam namo fasadui yra reikalinga papildoma priežiūra. Tiems, kurie nusprendė atnaujinti medines savo namo dailylentes, pateikiame keletą patarimų.

Drenažo sistema: svarbiausi įsirengimo aspektai

Namui, kuris yra aukštai esančio gruntinio vandens zonoje, drenažas yra būtinas, nes toks vanduo gali sukelti ne vieną problemą. Jis ne tik po kiekvieno lietaus užtvindo nuosavo sklypo takelius, sukelia vejos ligas, bet ir daro neigiamą poveikį namo rūsiui bei gadina jo pamatus. Šiame tekste aptarsime kelis svarbius drenažo įsirengimo aspektus.

Ko nesuteikia sandarusis šiltinimas?

Tie, kas perskaitė ar perklausė mano straipsnius ir reportažus, greičiausiai jau įsitikino, kad pastato šiltinimo esmė yra sandarumas, suderintas su racionalia varža.

Granito stalviršiai: kokie yra jų privalumai bei trūkumai?

Granito stalviršiai be jokios abejonės yra išvaizdūs stalviršiai. Taip pat labai patrauklus yra ir jų pasirinkimas – galima rinktis iš įvairių granito atspalvių bei raštų. Tačiau bet koks natūralus akmuo interjere turi ir pliusų, ir minusų. Šiame tekste aptarsime svarbiausius granito stalviršių privalumus bei trūkumus.

Medinės terasos priežiūra žiemą: kaip tinkamai ją valyti

Nors pagrindiniais terasos priežiūros bei atnaujinimo darbais yra užsiimama pavasarį, tačiau kartais iškritęs didesnis sniego sluoksnis ar ryškesni temperatūros svyravimai ima neraminti. Kyla klausimas: ar sniegas nepakenks terasos grindims? Kad pavasario laukti būti ramiau – galima imtis kelių terasos priežiūros būdų.

Būsto dalis, kuri pirmoji pasitiks svečius ne tik per Kalėdas

„Mano namai – mano tvirtovė“ – toks požiūris į būstą būdingas daugeliui lietuvių. Dėl to daugiau savininkų turintis pastatas dažnai primena kelių skirtingų tvirtovių lipdinį. Tačiau šis požiūris kinta, mat vis dažniau pradedame galvoti ne tik apie nuosavybės atsitvėrimą, bet ir estetiką, architektūros vientisumą, kurį ryškiausiai reprezentuoja pastato įėjimas.

Betono plyšiai: kaip su jais susidoroti

Plyšių remontas yra itin svarbus, siekiant atkurti įtrūkusio betono konstrukcijos funkcionalumą ir veiksmingumą eksploatacijos metu. Planuojant ir vykdant tokius remonto darbus ypač svarbu parinkti tinkamas medžiagas. Tačiau šiuo klausimu inžinieriams trūksta išsamių gairių. Straipsnyje apžvelgiamos skirtingos betono plyšių remonto medžiagos ir paaiškinami remonto medžiagų pasirinkimą lemiantys veiksniai.

Reikšmingas pastato aksesuaras – balkonas

Balkonas visuomet buvo vienas svarbiausių architektūrinių elementų, suteikiančių pastatui išskirtinumo ir kuriančių savitą atmosferą, kartais net būdingą ne tik pačiam objektui, bet ir rajonui ar net visam miestui. Balkonas turi galią pakeisti namo ar buto nuotaiką – suteikti autentikos arba, priešingai, sugadinti puikų estetinį vaizdą. Šis pastato aksesuaras yra toks reikšmingas, kad geba formuoti objekto veidą, o šis – daryti įtaką visuomenei.

Lietvamzdžių ir vandens latakų valymo ypatybės

Lietaus nuvedimo sistema yra skirta surinkti lietaus vandenį ir jį nukreipti reikalinga kryptimi. Tačiau šiai sistemai užsikimšus, ištirpusio sniego ar lietaus vanduo pradeda bėgti tiesiai per sienas, darydamas žalą namo konstrukcijai, medinėms bei metalinėms jos dalims. Taip pat dėl užsikimšusio lietvamzdžio gali būti užtvindytas rūsys. Kad to galima būtų išvengti, lietaus nuvedimo sistemą reikia tinkamai prižiūrėti ir valyti.