Kaip valyti lietvamzdžius ir latakus

 (14)
Lietaus metu nuo stogų ir kitų plokštumų vanduo lietvamzdžiais nubėga žemyn, taip apsaugodamas stogą bei langus, duris, kitas namo vietas nuo galimų pažeidimų. Taip pat gelbėja ir rūsius nuo užtvindymo.
© Shutterstock nuotr.

Valymo reikšmė

Latakai, be abejo, naudingi tik tuomet, jkai jie nėra užsikimšę. Jei lapai ir kitos šiukšlės užkimš lietvamzdžius, vanduo bėgs per sienas ir pridarys daug nuostolio, medinės dalys gali pradėti pūti, o metalinės – rūdyti, todėl būtina lietvamzdžius reguliariai valyti.

Dirbdami mūvėkite pirštines, kad apsaugotumėte rankas nuo aštrių metalinių kampų bei vinių, stovėkite tik ant tvirtų kopėčių, kurios turi būti aukščiau lietvamzdžio.

Pradėkime valyti lietvamzdį

Valyti lietvamzdžius reikėtų ne rečiau kaip du kartus į metus, ypač, jei aplink namą yra medžių. Patys imkitės šio darbo tik tuomet, jei turite atitinkamo aukščio kopėčias bei namas yra vieno aukšto. Jei namas turi daugiau negu vieną aukštą – geriau nerizikuokite.

Pasirinkite tvirtas, patikimas kopėčias, pastatykite ant sauso ir lygaus, tvirto pagrindo. Aukštesnės kopėčios yra dažnai patogesnės, negu kopėčios su prailginimu. Stovėkite ant kopėčių, kad liemuo būtų lygiai tarp kopėčių stipinų, nesisukiokite į šonus. Niekada nestovėkite aukščiau dviejų paskutinių laiptelių.

Jei namo stogas yra nuožulnus, gali būti, jog patogiau bus dirbti nuo stogo, o ne stovint ant kopėčių. Bet būtinai įvertinkite visus pavojus. Niekada nelipkite ant stogo, jei yra drėgna, neseniai lyta, stogas apledėjęs, ar pučia stipriam vėjui. Avėkite batus neslystančiu padu, nepersisverkite per stogo atbrailą bei nedirbkite arti elektros laidų.

Valydami mūvėkite tik storas darbines pirštines, nes labai dažnai yra susižeidžiama į išlindusias vinis, kitas metalines detales. Visada naudinga turėti po ranka kibirėlį šiukšlėms – nereikės rinkti nuo stogo nuvalytų šiukšlių iš kiemo.

Beje, prieš pradedant valyti lietvamzdžius, visų pirma grėbliu nubraukite kiek įmanoma daugiau lapų ir kitų šiukšlių nuo stogo – kitaip kitas lietus jas nuplaus į lietvamzdžius ir gausite vėl valyti.
Kartais yra patogu naudoti lapų pūstuvą. Jei jį naudojate, nepamirškite užsidėti apsauginių akinių bei respiratorių.

Valymo metodai:

1) Išsemkite šiukšles ir nuolaužas rankiniu būdu. Pradėkite nuo žemiausio latako taško, semkite šiukšles plastmasiniu piltuvėliu. Lengviausia valyti, kai šiukšlės yra šiek tiek drėgnos ir lanksčios, o ne pridžiūvusios prie lietvamzdžių sienelių. Kaip minėta, pilkite šiukšles į kibirėlį.

2) Nuplaukite žarna. Panaudokite aukšto slėgio plovimo žarną ir vandens srove nuplaukite visus susikaupusius nešvarumus. Šis metodas yra neitin patogus, nes vanduo taškosi ir galite išsipurvinti pats bei išpurvinti namą.

3) Panaudokite santechninę vielą. Jei vanduo neprateka vamzdžiu, pabandykite atkimšti lazda ar kitu daiktu, jei nepavyks - gali tekti panaudoti santechninę vielą. Ją dažniausiai reikia leisti iš vamzdžio apačios, retais atvejais ji leidžiama nuo viršaus.

Lietvamzdžių priežiūra

Apžiūrėkite lietvamzdžius kiekvieną pavasarį ir rudenį. Jei latakai apsinešę purvu, nušveiskite standžiu šepečiu. Vandens srove nuplaukite, kad purvas nutekėtų žemyn.

Patikrinkite ir lietvamzdžių nuolydį, ar jis nepasikeitęs, ar vanduo laisvai gali nutekėti, neužsistovi.

Papilkite vandens ir stebėkite. Jei vanduo nenubėga tinkamai, perstatykite lietvamzdžių dalis, vienas pakeldami, kitas pažemindami.

Patikrinkite, ar vanduo nuteka pakankamu atstumu nuo namo pamatų, apsaugodamas rūsį. Jei reikia, prailginkite lietvamzdį.

Kadangi Lietuvoje dažniausiai lietaus gausa nesiskundžiame, vertėtų įsirengti požeminio drenažo sistemą, kur sutekėtų lietaus vanduo. Tokiu būdu vanduo nutekėtų saugiu atstumu nuo namo, kur būtų efektyviai panaudojamas. Prieš įsirenginėdami požeminę drenažo sistemą, būtinai pasidomėkite reikiamais leidimais.

Taip pat apžiūrėkite pačių lietvamzdžių būklę: ar neatsiradų rūdžių, įskilimų, ar tvirtinimas vis dar stabilus. Patikrinkite ir namo medines detales, ar neįsimetė puvinys, o esant reikalui, keiskite, nelaukite, kol maži trūkumai virs didesniais.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Išorės apdaila

Granito stalviršiai: kokie yra jų privalumai bei trūkumai?

Granito stalviršiai be jokios abejonės yra išvaizdūs stalviršiai. Taip pat labai patrauklus yra ir jų pasirinkimas – galima rinktis iš įvairių granito atspalvių bei raštų. Tačiau bet koks natūralus akmuo interjere turi ir pliusų, ir minusų. Šiame tekste aptarsime svarbiausius granito stalviršių privalumus bei trūkumus.

Medinės terasos priežiūra žiemą: kaip tinkamai ją valyti

Nors pagrindiniais terasos priežiūros bei atnaujinimo darbais yra užsiimama pavasarį, tačiau kartais iškritęs didesnis sniego sluoksnis ar ryškesni temperatūros svyravimai ima neraminti. Kyla klausimas: ar sniegas nepakenks terasos grindims? Kad pavasario laukti būti ramiau – galima imtis kelių terasos priežiūros būdų.

Būsto dalis, kuri pirmoji pasitiks svečius ne tik per Kalėdas

„Mano namai – mano tvirtovė“ – toks požiūris į būstą būdingas daugeliui lietuvių. Dėl to daugiau savininkų turintis pastatas dažnai primena kelių skirtingų tvirtovių lipdinį. Tačiau šis požiūris kinta, mat vis dažniau pradedame galvoti ne tik apie nuosavybės atsitvėrimą, bet ir estetiką, architektūros vientisumą, kurį ryškiausiai reprezentuoja pastato įėjimas.

Betono plyšiai: kaip su jais susidoroti

Plyšių remontas yra itin svarbus, siekiant atkurti įtrūkusio betono konstrukcijos funkcionalumą ir veiksmingumą eksploatacijos metu. Planuojant ir vykdant tokius remonto darbus ypač svarbu parinkti tinkamas medžiagas. Tačiau šiuo klausimu inžinieriams trūksta išsamių gairių. Straipsnyje apžvelgiamos skirtingos betono plyšių remonto medžiagos ir paaiškinami remonto medžiagų pasirinkimą lemiantys veiksniai.

Reikšmingas pastato aksesuaras – balkonas

Balkonas visuomet buvo vienas svarbiausių architektūrinių elementų, suteikiančių pastatui išskirtinumo ir kuriančių savitą atmosferą, kartais net būdingą ne tik pačiam objektui, bet ir rajonui ar net visam miestui. Balkonas turi galią pakeisti namo ar buto nuotaiką – suteikti autentikos arba, priešingai, sugadinti puikų estetinį vaizdą. Šis pastato aksesuaras yra toks reikšmingas, kad geba formuoti objekto veidą, o šis – daryti įtaką visuomenei.

Lietvamzdžių ir vandens latakų valymo ypatybės

Lietaus nuvedimo sistema yra skirta surinkti lietaus vandenį ir jį nukreipti reikalinga kryptimi. Tačiau šiai sistemai užsikimšus, ištirpusio sniego ar lietaus vanduo pradeda bėgti tiesiai per sienas, darydamas žalą namo konstrukcijai, medinėms bei metalinėms jos dalims. Taip pat dėl užsikimšusio lietvamzdžio gali būti užtvindytas rūsys. Kad to galima būtų išvengti, lietaus nuvedimo sistemą reikia tinkamai prižiūrėti ir valyti.

Pagrindiniai žingsniai, kaip paruošti vasarnamį žiemai (1)

Pasibaigus šiltajam sezonui vasarnamių durys ir langai yra sandariai uždaromi ir paprastai taip paliekami iki kito sezono. Tačiau, kad pavasarį namelyje nerastumėte nemalonių staigmenų (trūkusių vandentiekio vamzdžių, užlietų patalpų, nemalonaus priplėkusio oro), reikia jį tinkamai paruošti žiemai.

Plastikinės fasado dailylentės: pliusai bei minusai

Namo fasado dengimo būdų yra iš tiesų nemažai. Dailylentės – vienas iš jų. Individualių namų savininkai gali rinktis iš medinių bei plastikinių dailylenčių. Apie medinių dailylenčių privalumus bei trūkumus rašėme visai neseniai, tad šioje publikacijoje aptarsime plastikinių dailylenčių ypatumus.

Kokie yra medinių lauko dailylenčių privalumai bei trūkumai? (1)

Medinės dailylentės yra seniausia dailylenčių rūšis, kuri ir šiandien yra populiarus pasirinkimas namo fasado apdailai. Dailylenčių populiarumas yra siejamas su natūralia ir ekologiška jų išvaizda. Jos daugiausiai yra naudojamos privačių namų pilnam arba daliniam apkalimui. Paklausėm specialistų, ką reikėtų žinoti apie šią fasado apdailos rūšį.

Klinkerio plytelių fasadas: pliusai ir minusai (2)

Renkantis lauko sienų apdailą, svarbu atsižvelgti tiek į medžiagos funkcines savybes (atsparumą, tvirtumą), tiek į estetines, juk norime, kad namo išvaizda bylotų apie gerą savininkų skonį. Klinkerinės plytelės – pasižymi ilgaamžiškumu bei išskirtine išvaizda, tačiau, kaip ir bet kuri kita sienų apdailos medžiaga, šios plytelės turi savų trūkumų. Tad kokie yra klinkerio plytelių pliusai bei minusai?