Kaip pašalinti dažus nuo plytinės sienos

Jeigu jūsų plytų siena kuriuo nors jos gyvavimo atveju buvo dažyta, tačiau dažus norėtumėte nuimti, egzistuoja paprastas metodas, kaip tai padaryti. Priklausomai nuo darbo apimties, jūs galite užtrukti nuo keleto valandų iki keleto dienų. Tačiau jei susiduriate su menkomis dažų dėmėmis arba mėgstate iššūkius, turime jums gerų žinių: metams bėgant dažų nuėmimo produktai tobulėjo bei tapo ne tokie žalingi sveikatai ir pačiai plytai, tad būtent į šiuos produktus turėtumėte atkreipti dėmesį.
Kaip pašalinti dažus nuo plytinės sienos
© Shutterstock nuotr.

Jums gali kilti pagunda dažus valyti naudojant smėliasrovę ar nuplauti aukšto slėgio vandens srove, tačiau taip tik pažeistumėte plytų paviršių. Natrio hidroksidas (kaustinė soda) veikia panašiu principu. Jei bandysite pašalinti dažus naudojant vieną iš šių metodų, galite susidurti su daug rimtesnėmis problemomis nei dėmės ant mūro sienos.

Jei dirbsite su senomis plytomis, ypač svarbu dažus nuvalyti nepažeidžiant jų paviršiaus. Šiuo metu geriausiais sprendimas būtų dažų valiklis bei plastikinė plėvelė. Dažų valiklis sukelia cheminę reakciją, dėl kurios dažai suminkštėja ir sukimba su plėve. Vėliau ji nuplėšiama ir taip pašalina dalį dažų. Teisingai pasirinktas dažų valiklis yra tik pusė darbo, dažniausiai jums vis tiek teks neblogai paplušėti trinant ir gramdant dažus rankomis.

JUMS REIKĖS:

-Dažų valiklio
-Dažymo juostos
- Audinių ar laikraščių patiesimui
-Plastikinės plėvelės
-Vielinio šlifavimo šepečio
-Glaistiklio arba mūrininko mentelės

Pirmas žingsnis. Pirmiausia reikia išsirinkti dažų valiklį. Jį lengvai rasite statybinių prekių parduotuvėje, tik apsižiūrėkite, ar nusižiūrėtas valiklis skirtas dažų sluoksnio šalinimui nuo plytų. Paprastai gana efektyvūs būna grafičiams naikinti skirti dažai. Prieš jį užtepant, protinga būtų išbandyti jį užtepant ant mažiau pastebimos vietos. Taip galite patikrinti, ar valiklis veikia taip, kaip tikėtasi. O galbūt plytos buvo uždažytos norint paslėpti jų prastą būklę. 

Antras žingsnis. Šis darbas nėra švarus, todėl labai svarbu teisingai paruošti darbo vietą. Iš pradžių patieskite audinius ar nereikalingus laikraščius, kad dažų lupenos kristu ant jų. Naudodami dažymo juostą, prilipdykite laikraščius prie sienos kraštų. Jei nenorite pažeisti šalia esančio dažų sluoksnio ar medinės apdailos, geriausia būtų viską kruopščiai padengti dažymo juosta.

Trečias žingsnis. Prieš tepant nuėmiklį, nuskuskite dažus kurie jau yra atlipę. Tada naudodami glaistiklį ar specialų įrankį, kurį gavote kartu su dažų valikliu, užtepkite mišinį ant vietos, kur norite pašalinti dažus. Įsitikinkite, kad nuėmiklis patenka į visus plytų ar skiedinio plyšius. Sluoksnis po sluoksnio tepkite mišinį, kol pasieksite gamintojų rekomenduojamą storį.

Ketvirtas žingsnis. Susitvarkę su nuėmikliu, pradėkite klijuoti plastikinę plėvę. Ją pridėję stipriai prispauskite ir palaikykite kol plėvė tinkamai prisitvirtins. Pritvirtinę plėvę leiskite mišiniui kurį laiką pastovėti. Daugeliu atvejų, ypač jei kalbame apie keletą dažų sluoksnių, prireiks ne mažiau kaip 24 valandų, kol mišinys sustings ir pradės veikti.

Penktas žingsnis. Praėjus reikiamam laiko tarpui, pradėkite nuėminėti plėvę. Plėvę lupkite lėtai ir apgalvotai. Ten, kur ji prikibusi tvirčiau, naudokite mūrininko mentelę arba glaistiklį. Kartu su plėve turėtu luptis ir dažai. Vietas, kur vis dar liko dažų ar nuėmiklio likučių kruopščiai nuskuskite glaistykliu. O jei visgi, glaistiklis nepadeda, šlifuokite vieliniu šepečiu bei šlapinkite vandeniu.

Nenaudokite dažų nuėmiklio, jei ateinantį mėnesį prognozuojama minusinė temperatūra. Antraip pakenksite plytoms, jei per tą laiką jos nespės tinkamai nudžiūti.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Išorės apdaila

Kur dėti statybines atliekas?

Seni trobesiai ar pamatai nugriauti, o kieme pilna nuolaužų ir statybinių atliekų. Galbūt dalį jų galima panaudoti dekoruojant aplinką prie namų – pavyzdžiui, iš didelių lauko akmenų sukurti akmenų sodą. Tačiau kur dėti likusias atliekas ir šiukšles?

5 dažnai pasitaikančios trinkelių klojimo klaidos

Pati pirma klaida, kuri yra susijusi su trinkelių klojimu, dažnai pasitaiko dar pasiruošimo etape, kai yra nepagalvojama apie ilgalaikį planą. Kiekvienas grindinys gali atrodyti gražiai pirmuosius kelis mėnesius ar netgi metus, tačiau trinkelių klojimo klaidos paprastai išryškėja gerokai vėliau. Kad išvaizdžia ir kokybiška danga galima būtų džiaugtis dešimtmečius, reikia vengti šių 5 klaidų.

Medienos puvimas: ką apie jį reikėtų žinoti?

Mediena – natūrali, šilta ir jauki statybinė medžiaga. Nors natūralumas šiais laikais yra ypač vertinamas, tačiau būtent ši savybė lemia, kad tokia medžiaga yra neatspari biologiniams kenkėjams. Puvinys – medžiagos irimas sukeltas grybelių-parazitų. Tad kaip galima būtų jo išvengti?

Keletas patarimų, kaip paruošti medinį fasadą dažymui

Nuosavas medinis namas arba vasarnamis turi ir pliusų, ir minusų. Mediena – natūrali, šilta bei jauki statybinė medžiaga, tačiau kartu ji – neatspari aplinkos veiksniams (UV spinduliams, drėgmei, temperatūros šuoliams), tad tokiam namo fasadui yra reikalinga papildoma priežiūra. Tiems, kurie nusprendė atnaujinti medines savo namo dailylentes, pateikiame keletą patarimų.

Drenažo sistema: svarbiausi įsirengimo aspektai

Namui, kuris yra aukštai esančio gruntinio vandens zonoje, drenažas yra būtinas, nes toks vanduo gali sukelti ne vieną problemą. Jis ne tik po kiekvieno lietaus užtvindo nuosavo sklypo takelius, sukelia vejos ligas, bet ir daro neigiamą poveikį namo rūsiui bei gadina jo pamatus. Šiame tekste aptarsime kelis svarbius drenažo įsirengimo aspektus.

Ko nesuteikia sandarusis šiltinimas?

Tie, kas perskaitė ar perklausė mano straipsnius ir reportažus, greičiausiai jau įsitikino, kad pastato šiltinimo esmė yra sandarumas, suderintas su racionalia varža.

Granito stalviršiai: kokie yra jų privalumai bei trūkumai?

Granito stalviršiai be jokios abejonės yra išvaizdūs stalviršiai. Taip pat labai patrauklus yra ir jų pasirinkimas – galima rinktis iš įvairių granito atspalvių bei raštų. Tačiau bet koks natūralus akmuo interjere turi ir pliusų, ir minusų. Šiame tekste aptarsime svarbiausius granito stalviršių privalumus bei trūkumus.

Medinės terasos priežiūra žiemą: kaip tinkamai ją valyti

Nors pagrindiniais terasos priežiūros bei atnaujinimo darbais yra užsiimama pavasarį, tačiau kartais iškritęs didesnis sniego sluoksnis ar ryškesni temperatūros svyravimai ima neraminti. Kyla klausimas: ar sniegas nepakenks terasos grindims? Kad pavasario laukti būti ramiau – galima imtis kelių terasos priežiūros būdų.

Būsto dalis, kuri pirmoji pasitiks svečius ne tik per Kalėdas

„Mano namai – mano tvirtovė“ – toks požiūris į būstą būdingas daugeliui lietuvių. Dėl to daugiau savininkų turintis pastatas dažnai primena kelių skirtingų tvirtovių lipdinį. Tačiau šis požiūris kinta, mat vis dažniau pradedame galvoti ne tik apie nuosavybės atsitvėrimą, bet ir estetiką, architektūros vientisumą, kurį ryškiausiai reprezentuoja pastato įėjimas.

Betono plyšiai: kaip su jais susidoroti

Plyšių remontas yra itin svarbus, siekiant atkurti įtrūkusio betono konstrukcijos funkcionalumą ir veiksmingumą eksploatacijos metu. Planuojant ir vykdant tokius remonto darbus ypač svarbu parinkti tinkamas medžiagas. Tačiau šiuo klausimu inžinieriams trūksta išsamių gairių. Straipsnyje apžvelgiamos skirtingos betono plyšių remonto medžiagos ir paaiškinami remonto medžiagų pasirinkimą lemiantys veiksniai.