Kaip pašalinti dažus nuo plytinės sienos

Jeigu jūsų plytų siena kuriuo nors jos gyvavimo atveju buvo dažyta, tačiau dažus norėtumėte nuimti, egzistuoja paprastas metodas, kaip tai padaryti. Priklausomai nuo darbo apimties, jūs galite užtrukti nuo keleto valandų iki keleto dienų. Tačiau jei susiduriate su menkomis dažų dėmėmis arba mėgstate iššūkius, turime jums gerų žinių: metams bėgant dažų nuėmimo produktai tobulėjo bei tapo ne tokie žalingi sveikatai ir pačiai plytai, tad būtent į šiuos produktus turėtumėte atkreipti dėmesį.
Kaip pašalinti dažus nuo plytinės sienos
© Shutterstock nuotr.

Jums gali kilti pagunda dažus valyti naudojant smėliasrovę ar nuplauti aukšto slėgio vandens srove, tačiau taip tik pažeistumėte plytų paviršių. Natrio hidroksidas (kaustinė soda) veikia panašiu principu. Jei bandysite pašalinti dažus naudojant vieną iš šių metodų, galite susidurti su daug rimtesnėmis problemomis nei dėmės ant mūro sienos.

Jei dirbsite su senomis plytomis, ypač svarbu dažus nuvalyti nepažeidžiant jų paviršiaus. Šiuo metu geriausiais sprendimas būtų dažų valiklis bei plastikinė plėvelė. Dažų valiklis sukelia cheminę reakciją, dėl kurios dažai suminkštėja ir sukimba su plėve. Vėliau ji nuplėšiama ir taip pašalina dalį dažų. Teisingai pasirinktas dažų valiklis yra tik pusė darbo, dažniausiai jums vis tiek teks neblogai paplušėti trinant ir gramdant dažus rankomis.

JUMS REIKĖS:

-Dažų valiklio
-Dažymo juostos
- Audinių ar laikraščių patiesimui
-Plastikinės plėvelės
-Vielinio šlifavimo šepečio
-Glaistiklio arba mūrininko mentelės

Pirmas žingsnis. Pirmiausia reikia išsirinkti dažų valiklį. Jį lengvai rasite statybinių prekių parduotuvėje, tik apsižiūrėkite, ar nusižiūrėtas valiklis skirtas dažų sluoksnio šalinimui nuo plytų. Paprastai gana efektyvūs būna grafičiams naikinti skirti dažai. Prieš jį užtepant, protinga būtų išbandyti jį užtepant ant mažiau pastebimos vietos. Taip galite patikrinti, ar valiklis veikia taip, kaip tikėtasi. O galbūt plytos buvo uždažytos norint paslėpti jų prastą būklę. 

Antras žingsnis. Šis darbas nėra švarus, todėl labai svarbu teisingai paruošti darbo vietą. Iš pradžių patieskite audinius ar nereikalingus laikraščius, kad dažų lupenos kristu ant jų. Naudodami dažymo juostą, prilipdykite laikraščius prie sienos kraštų. Jei nenorite pažeisti šalia esančio dažų sluoksnio ar medinės apdailos, geriausia būtų viską kruopščiai padengti dažymo juosta.

Trečias žingsnis. Prieš tepant nuėmiklį, nuskuskite dažus kurie jau yra atlipę. Tada naudodami glaistiklį ar specialų įrankį, kurį gavote kartu su dažų valikliu, užtepkite mišinį ant vietos, kur norite pašalinti dažus. Įsitikinkite, kad nuėmiklis patenka į visus plytų ar skiedinio plyšius. Sluoksnis po sluoksnio tepkite mišinį, kol pasieksite gamintojų rekomenduojamą storį.

Ketvirtas žingsnis. Susitvarkę su nuėmikliu, pradėkite klijuoti plastikinę plėvę. Ją pridėję stipriai prispauskite ir palaikykite kol plėvė tinkamai prisitvirtins. Pritvirtinę plėvę leiskite mišiniui kurį laiką pastovėti. Daugeliu atvejų, ypač jei kalbame apie keletą dažų sluoksnių, prireiks ne mažiau kaip 24 valandų, kol mišinys sustings ir pradės veikti.

Penktas žingsnis. Praėjus reikiamam laiko tarpui, pradėkite nuėminėti plėvę. Plėvę lupkite lėtai ir apgalvotai. Ten, kur ji prikibusi tvirčiau, naudokite mūrininko mentelę arba glaistiklį. Kartu su plėve turėtu luptis ir dažai. Vietas, kur vis dar liko dažų ar nuėmiklio likučių kruopščiai nuskuskite glaistykliu. O jei visgi, glaistiklis nepadeda, šlifuokite vieliniu šepečiu bei šlapinkite vandeniu.

Nenaudokite dažų nuėmiklio, jei ateinantį mėnesį prognozuojama minusinė temperatūra. Antraip pakenksite plytoms, jei per tą laiką jos nespės tinkamai nudžiūti.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Išorės apdaila

Granito stalviršiai: kokie yra jų privalumai bei trūkumai?

Granito stalviršiai be jokios abejonės yra išvaizdūs stalviršiai. Taip pat labai patrauklus yra ir jų pasirinkimas – galima rinktis iš įvairių granito atspalvių bei raštų. Tačiau bet koks natūralus akmuo interjere turi ir pliusų, ir minusų. Šiame tekste aptarsime svarbiausius granito stalviršių privalumus bei trūkumus.

Medinės terasos priežiūra žiemą: kaip tinkamai ją valyti

Nors pagrindiniais terasos priežiūros bei atnaujinimo darbais yra užsiimama pavasarį, tačiau kartais iškritęs didesnis sniego sluoksnis ar ryškesni temperatūros svyravimai ima neraminti. Kyla klausimas: ar sniegas nepakenks terasos grindims? Kad pavasario laukti būti ramiau – galima imtis kelių terasos priežiūros būdų.

Būsto dalis, kuri pirmoji pasitiks svečius ne tik per Kalėdas

„Mano namai – mano tvirtovė“ – toks požiūris į būstą būdingas daugeliui lietuvių. Dėl to daugiau savininkų turintis pastatas dažnai primena kelių skirtingų tvirtovių lipdinį. Tačiau šis požiūris kinta, mat vis dažniau pradedame galvoti ne tik apie nuosavybės atsitvėrimą, bet ir estetiką, architektūros vientisumą, kurį ryškiausiai reprezentuoja pastato įėjimas.

Betono plyšiai: kaip su jais susidoroti

Plyšių remontas yra itin svarbus, siekiant atkurti įtrūkusio betono konstrukcijos funkcionalumą ir veiksmingumą eksploatacijos metu. Planuojant ir vykdant tokius remonto darbus ypač svarbu parinkti tinkamas medžiagas. Tačiau šiuo klausimu inžinieriams trūksta išsamių gairių. Straipsnyje apžvelgiamos skirtingos betono plyšių remonto medžiagos ir paaiškinami remonto medžiagų pasirinkimą lemiantys veiksniai.

Reikšmingas pastato aksesuaras – balkonas

Balkonas visuomet buvo vienas svarbiausių architektūrinių elementų, suteikiančių pastatui išskirtinumo ir kuriančių savitą atmosferą, kartais net būdingą ne tik pačiam objektui, bet ir rajonui ar net visam miestui. Balkonas turi galią pakeisti namo ar buto nuotaiką – suteikti autentikos arba, priešingai, sugadinti puikų estetinį vaizdą. Šis pastato aksesuaras yra toks reikšmingas, kad geba formuoti objekto veidą, o šis – daryti įtaką visuomenei.

Lietvamzdžių ir vandens latakų valymo ypatybės

Lietaus nuvedimo sistema yra skirta surinkti lietaus vandenį ir jį nukreipti reikalinga kryptimi. Tačiau šiai sistemai užsikimšus, ištirpusio sniego ar lietaus vanduo pradeda bėgti tiesiai per sienas, darydamas žalą namo konstrukcijai, medinėms bei metalinėms jos dalims. Taip pat dėl užsikimšusio lietvamzdžio gali būti užtvindytas rūsys. Kad to galima būtų išvengti, lietaus nuvedimo sistemą reikia tinkamai prižiūrėti ir valyti.

Pagrindiniai žingsniai, kaip paruošti vasarnamį žiemai (1)

Pasibaigus šiltajam sezonui vasarnamių durys ir langai yra sandariai uždaromi ir paprastai taip paliekami iki kito sezono. Tačiau, kad pavasarį namelyje nerastumėte nemalonių staigmenų (trūkusių vandentiekio vamzdžių, užlietų patalpų, nemalonaus priplėkusio oro), reikia jį tinkamai paruošti žiemai.

Plastikinės fasado dailylentės: pliusai bei minusai

Namo fasado dengimo būdų yra iš tiesų nemažai. Dailylentės – vienas iš jų. Individualių namų savininkai gali rinktis iš medinių bei plastikinių dailylenčių. Apie medinių dailylenčių privalumus bei trūkumus rašėme visai neseniai, tad šioje publikacijoje aptarsime plastikinių dailylenčių ypatumus.

Kokie yra medinių lauko dailylenčių privalumai bei trūkumai? (1)

Medinės dailylentės yra seniausia dailylenčių rūšis, kuri ir šiandien yra populiarus pasirinkimas namo fasado apdailai. Dailylenčių populiarumas yra siejamas su natūralia ir ekologiška jų išvaizda. Jos daugiausiai yra naudojamos privačių namų pilnam arba daliniam apkalimui. Paklausėm specialistų, ką reikėtų žinoti apie šią fasado apdailos rūšį.

Klinkerio plytelių fasadas: pliusai ir minusai (2)

Renkantis lauko sienų apdailą, svarbu atsižvelgti tiek į medžiagos funkcines savybes (atsparumą, tvirtumą), tiek į estetines, juk norime, kad namo išvaizda bylotų apie gerą savininkų skonį. Klinkerinės plytelės – pasižymi ilgaamžiškumu bei išskirtine išvaizda, tačiau, kaip ir bet kuri kita sienų apdailos medžiaga, šios plytelės turi savų trūkumų. Tad kokie yra klinkerio plytelių pliusai bei minusai?