Ką reikėtų žinoti renkantis garažo vartus?

 (4)
Nors garažas ir jo vartai daugeliui besistatančių namą atrodo vienas mažiausių galvos skausmų, vertėtų suvokti svarbią taisyklę: garažo vartai yra vienas pirmųjų objektų kieme, pasitinkančių atvykstančius svečius. Negana to, tai mechanizmas, galintis sukelti galvos skausmą skubantiems išvykti.
© Shutterstock nuotr.

Nepasiklysti gausoje

Garažų vartų gausybėje pasiklysti nėra itin sudėtinga. Rinkoje yra bent keleto skirtingų technologijų garažo vartų: plokštuminiai, segmentiniai – pakeliami, segmentiniai – nustumiami ir atveriami. Tiesa, ne visus pardavėjai vertina vienodai palankiai. „Plokštuminiai vartai pagaminti iš vieno skardos lakšto. Šie vartai neturi šiluminės izoliacijos. Taip pat jie nėra tokie saugūs kaip segmentiniai garažo vartai“, - teigia garažo vartais prekiaujantis Remigijus Skeivys.

Kitos garažo vartais prekiaujančios bendrovės direktorius Ričardas Petronis teigia, kad plokštuminiai vartai netinkami individualaus gyvenamojo namo garažui ir pataria naudoti įrengiant sandėlius. Be to, nedideli plokštuminiai vartai nėra brangūs, tačiau norintys įsigyti vartus dviviečiam garažui už tokio dydžio gaminį reikėtų pakloti tiek pat, kiek už neblogus segmentinius – pakeliamus vartus. „Atveriami vartai, kad ir automatiniai, populiarūs tik kaimuose, daugiausia įrengiant ūkines patalpas. Individualaus gyvenamojo namo garažui tai nėra patogus sprendimas. Vien jau pagalvokite, kad bent kiek pasnigus turėsite eiti į lauką ir kasti sniegą, nes kitaip vartai neatsidarys“, - pastebi R. Skeivys.

Populiariausi šiuo metu rinkoje yra segmentiniai – pakeliami vartai. Specialistai teigia, kad palyginti su kitais garažo vartais jie kur kas saugesni. Be to, šie vartai apšiltinti, todėl storis siekia 4–10 centimetrų. „Rinkdamiesi garažo vartus turite sau atsakyti į keletą klausimų. Pirmiausia, kam reikia labai aukštų vartų jei važinėjate ne visureigiu? Juk nuo vartų dydžio priklauso kaina, tad kam permokėti. Architektai priplanuoti gali daug, bet vienviečiam garažui patartina montuoti 3x2,25 metrų išmatavimo vartus, o dviviečiam 5x2,25 metrų išmatavimo vartus. Be to, garažo vartai yra namo veidas, nes jį pirmiausia pamato į kiemą įvažiavę svečiai. Tad jis turi derėti su viso namo dizainu“, - pataria R. Petronis.

Ginčai dėl pavaros

Nors garažo vartus perkantys naujakuriai į tai dažniausia nekreipia dėmesio, vienas pagrindinių ir svarbiausių technologinių aspektų, kuo skiriasi įvairių gamintojų segmentiniai – pakeliami vartai yra pavara. Jos skirstomos į metalo grandinines, diržines, plastikines.
„Viena vertus, metalinė grandinė susidėvi ne taip greitai kaip diržinė pavara, jeigu ją teisingai prižiūri. Tačiau kita vertus, metalinė grandinė žvanga, kelia daugiau triukšmo. Tai itin aktualu, jei virš garažo įrengtas miegamasis arba jeigu vienas iš namo gyventojų jautriai miega, o kitas visuomet išvažiuoja anksti ryte. Tiesa, žmonės pirkdami garažo vartus paprastai į tai neatkreipia dėmesio“, - pastebi R. Skeivys.

Visgi kiti specialistai teigia, kad metalinės grandinės jau atgyvenusi technologija. „Vokietijoje jau kokius 15 metų tokia technologija nenaudojama. Vokiški garažo vartai turi plastiko pagrindu pagamintas pavaras. Skirtingai nei metalinės, jos yra tylios“, - teigia R. Petronis. Tiesa, tokios pavaros yra brangesnės – jų kaina siekia nuo 300 eurų. Tuo tarpu grandininė pavara kainuoja apie 100–150 eurų, o diržinė – 150–200 eurų.

Gedimai dėl prastos priežiūros

Nors nuolat pasikartojančių gedimo priežasčių garažo vartų ekspertai nepastebi, jų teigimu, didžioji dalis gedimų susiję su prasta mechanizmų priežiūra. „Vartų pakėlimo mechanizmą bent kelis kartus per metus reikėtų papurkšti purškiamu tepalu. Tą gali padaryti ir patys šeimininkai. Tačiau negana to kas kelis metus reikia įtempti spyruokles, ypač jei vartai didesni. Teoriškai tai taip pat gali sutvarkyti nagingesnis šeimininkas, tačiau šiuo atveju rekomenduočiau kviesti specialistus“, - pataria R. Petronis.

Negana to, nemaža dalis vartų eksploatacijos problemų prasideda dar nuo jų montavimo. Pirmiausia, prieš atvykstant vartų montuotojams, vidinė garažo siena, ant kurios montuojami vartai jau turi būti nutinkuota ir lygi.„Patarčiau garažo vartus montuoti tuomet, kai jau įrengtos ir grindys. Vartų aukštis ir aukštis nuo grindų iki vartų angos viršaus gali skirtis 1 centimetru, bet ne daugiau. Kai iš pradžių sumontuojami vartai, o tik po to betonuojamos grindys, gali kilti problemų dėl betonuotojų negebėjimo atiderinti aukštį“, - sako R. Petronis.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Išorės apdaila

Granito stalviršiai: kokie yra jų privalumai bei trūkumai?

Granito stalviršiai be jokios abejonės yra išvaizdūs stalviršiai. Taip pat labai patrauklus yra ir jų pasirinkimas – galima rinktis iš įvairių granito atspalvių bei raštų. Tačiau bet koks natūralus akmuo interjere turi ir pliusų, ir minusų. Šiame tekste aptarsime svarbiausius granito stalviršių privalumus bei trūkumus.

Medinės terasos priežiūra žiemą: kaip tinkamai ją valyti

Nors pagrindiniais terasos priežiūros bei atnaujinimo darbais yra užsiimama pavasarį, tačiau kartais iškritęs didesnis sniego sluoksnis ar ryškesni temperatūros svyravimai ima neraminti. Kyla klausimas: ar sniegas nepakenks terasos grindims? Kad pavasario laukti būti ramiau – galima imtis kelių terasos priežiūros būdų.

Būsto dalis, kuri pirmoji pasitiks svečius ne tik per Kalėdas

„Mano namai – mano tvirtovė“ – toks požiūris į būstą būdingas daugeliui lietuvių. Dėl to daugiau savininkų turintis pastatas dažnai primena kelių skirtingų tvirtovių lipdinį. Tačiau šis požiūris kinta, mat vis dažniau pradedame galvoti ne tik apie nuosavybės atsitvėrimą, bet ir estetiką, architektūros vientisumą, kurį ryškiausiai reprezentuoja pastato įėjimas.

Betono plyšiai: kaip su jais susidoroti

Plyšių remontas yra itin svarbus, siekiant atkurti įtrūkusio betono konstrukcijos funkcionalumą ir veiksmingumą eksploatacijos metu. Planuojant ir vykdant tokius remonto darbus ypač svarbu parinkti tinkamas medžiagas. Tačiau šiuo klausimu inžinieriams trūksta išsamių gairių. Straipsnyje apžvelgiamos skirtingos betono plyšių remonto medžiagos ir paaiškinami remonto medžiagų pasirinkimą lemiantys veiksniai.

Reikšmingas pastato aksesuaras – balkonas

Balkonas visuomet buvo vienas svarbiausių architektūrinių elementų, suteikiančių pastatui išskirtinumo ir kuriančių savitą atmosferą, kartais net būdingą ne tik pačiam objektui, bet ir rajonui ar net visam miestui. Balkonas turi galią pakeisti namo ar buto nuotaiką – suteikti autentikos arba, priešingai, sugadinti puikų estetinį vaizdą. Šis pastato aksesuaras yra toks reikšmingas, kad geba formuoti objekto veidą, o šis – daryti įtaką visuomenei.

Lietvamzdžių ir vandens latakų valymo ypatybės

Lietaus nuvedimo sistema yra skirta surinkti lietaus vandenį ir jį nukreipti reikalinga kryptimi. Tačiau šiai sistemai užsikimšus, ištirpusio sniego ar lietaus vanduo pradeda bėgti tiesiai per sienas, darydamas žalą namo konstrukcijai, medinėms bei metalinėms jos dalims. Taip pat dėl užsikimšusio lietvamzdžio gali būti užtvindytas rūsys. Kad to galima būtų išvengti, lietaus nuvedimo sistemą reikia tinkamai prižiūrėti ir valyti.

Pagrindiniai žingsniai, kaip paruošti vasarnamį žiemai (1)

Pasibaigus šiltajam sezonui vasarnamių durys ir langai yra sandariai uždaromi ir paprastai taip paliekami iki kito sezono. Tačiau, kad pavasarį namelyje nerastumėte nemalonių staigmenų (trūkusių vandentiekio vamzdžių, užlietų patalpų, nemalonaus priplėkusio oro), reikia jį tinkamai paruošti žiemai.

Plastikinės fasado dailylentės: pliusai bei minusai

Namo fasado dengimo būdų yra iš tiesų nemažai. Dailylentės – vienas iš jų. Individualių namų savininkai gali rinktis iš medinių bei plastikinių dailylenčių. Apie medinių dailylenčių privalumus bei trūkumus rašėme visai neseniai, tad šioje publikacijoje aptarsime plastikinių dailylenčių ypatumus.

Kokie yra medinių lauko dailylenčių privalumai bei trūkumai? (1)

Medinės dailylentės yra seniausia dailylenčių rūšis, kuri ir šiandien yra populiarus pasirinkimas namo fasado apdailai. Dailylenčių populiarumas yra siejamas su natūralia ir ekologiška jų išvaizda. Jos daugiausiai yra naudojamos privačių namų pilnam arba daliniam apkalimui. Paklausėm specialistų, ką reikėtų žinoti apie šią fasado apdailos rūšį.

Klinkerio plytelių fasadas: pliusai ir minusai (2)

Renkantis lauko sienų apdailą, svarbu atsižvelgti tiek į medžiagos funkcines savybes (atsparumą, tvirtumą), tiek į estetines, juk norime, kad namo išvaizda bylotų apie gerą savininkų skonį. Klinkerinės plytelės – pasižymi ilgaamžiškumu bei išskirtine išvaizda, tačiau, kaip ir bet kuri kita sienų apdailos medžiaga, šios plytelės turi savų trūkumų. Tad kokie yra klinkerio plytelių pliusai bei minusai?