Dekoratyviniai tinkai fasadui: pagrindinės jų savybės

 (5)
Fasado tinkavimas atrodo vienas paprasčiausių būdų pernelyg neapkraunant namo fasado suteikti jam išvaizdą. Tačiau dekoratyvinių tinkų pasaulis pilnas pasirinkimų ir rūšių, todėl prieš imantis darbų, naudinga žinoti kiekvienos jų savybes.
Dekoratyviniai tinkai fasadui: pagrindinės jų savybės
© Shutterstock nuotr.

Dekoratyvinius tinkus priimtina skirstyti pagal cheminę sudėtį.

Akriliniai tinkai. Tai polimerų – akrilatų pagrindu gaminami dispersiniai tinkai. Didžiausi jų privalumai yra prastas drėgmės įgeriamumas, įvairi ir plati spalvinė gama ir, žinoma, kaina. Tačiau šis tinkas turi ir trūkumų - greičiau užsiteršia bei tinka ne ant visų fasadų. Tarkime, tiems fasadams, kurie buvo šiltinti akmens vata, geriau rinktis kitą sprendimą. Parduodami kibiruose, šlapios konsistencijos.

Mineraliniai tinkai. Seniausi ir geriausiai žinomi iš dekoratyvinių tinkų. Jie parduodami kaip sausi milteliai, jų rišiklis – cementas. Tokių tinkų privalumai yra žema kaina (dažniausiai pati pigiausia iš visų rūšių), tačiau toks tinkas ilgiau džiūsta, taip pat jį įrengti trunka ilgiau, kadangi tokie tinkai paprastai dar uždažomi fasado dažais.

Silikoniniai tinkai. polimerų pagrindu gaminamas tinkas (sudaro silikono dervos ir akrilatai). Vienas didžiausių privalumų yra tokio tinko ilgaamžiškumas dėl savo elastingumo - dėl šios savybės jis gali atlaikyti daugiau sezonų. Taip pat toks fasadas lėčiau užsiteršia. Gerai praleidžia vandens garus, todėl puikus sprendimas akmens vata šiltintiems fasadams. Tuo pat metu, toks tinkas prasčiau įgeria vandenį. Tačiau kaip ir visi produktai, šis turi ir trūkumų: aukštesnė kaina (toks tinkas vidutiniškai yra brangiausias) ir siauresnė nei kai kurių kitų rūšių spalvinė gama. Taip pat tokio tinko padengimas reikalauja įgudusios rankos.

Siloksaniniai tinkai. Polimerų – akrilatų pagrindu gaminamas tinkas su siloksano derva ir kalio silikatais. Pasižymi puikiomis vandens atstūmimo savybėmis, tačiau prastai praleidžia vandens garus, be to, turi gana siaurą spalvinę gamą. Parduodami šlapi - kibiruose.

Silikatiniai tinkai. Šių kalio silikatų pagrindu gaminamų tinkų privalumai yra geras garų pralaidumas, stiprumas, tokiu tinkai tampa sistemų su aukštais priešgaisriniais reikalavimais dalimi. Tačiau tokie tinka gerai praleidžia vandenį, nėra elastingi ir pasižymi siauresne spalvine gama. Lyginant su visų rūšių tinkais yra vidutiniškai brangūs.

Kriterijai.

Svarbiausia, kad pasirinktas tinkas būtų ilgaamžis ir tiktų jūsų pasirinktai sistemai. Daug lemia tai, ar fasadas šiltintas - tokiu atveju reikėtų rinktis elastingesnį tinką.Neretai fasadams, šiltintiems polistirolu, pasirenkami akriliniai, akmens vata - silikoniniai tinkai. Atkreipkite dėmesį į tinko spalvos atsparumą UV spinduliuotei.

Produkcijos gamintojas irgi yra svarbu. Patyrę ir ilgai rinkoje esantys gamintojai yra nelinkę rizikuoti savo vardu, todėl stengiasi pasiūlyti itin kokybiškus produktus. Savo savybėmis gali skirtis ne tik tos pačios rūšies tinkai, pagaminti skirtingų gamintojų - netgi tas tinkas, standartiškai pasižymintis prastesnėmis savybėmis, gero gamintojo asortimente gali būti efektyvesnis už pranašesnių rūšių tinkus.

Kas yra samanėlė ir lietutis? Tai šnekamojoje kalboje paplitę dviejų tinko sudaromų faktūrų pavadinimai. Skirtumas slypi tinko grūdelių formoje, tad pardavėjai kartais nurodo, kokį raštą galima išgauti. Lietutis sudaro raižytą, tarsi kiek nubėgusią paviršiaus faktūrą, o samanėlė pasižymi vienodu krypties neturinčiu paviršiumi. Raštas su kryptimi (lietutis) vizualiai gali ištempti namo proporcijas - jis gali atrodyti aukštesnis ar ilgesnis. Tinko rašto stambumas būna nuo 1 mm iki 5-6 mm.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Išorės apdaila

Granito stalviršiai: kokie yra jų privalumai bei trūkumai?

Granito stalviršiai be jokios abejonės yra išvaizdūs stalviršiai. Taip pat labai patrauklus yra ir jų pasirinkimas – galima rinktis iš įvairių granito atspalvių bei raštų. Tačiau bet koks natūralus akmuo interjere turi ir pliusų, ir minusų. Šiame tekste aptarsime svarbiausius granito stalviršių privalumus bei trūkumus.

Medinės terasos priežiūra žiemą: kaip tinkamai ją valyti

Nors pagrindiniais terasos priežiūros bei atnaujinimo darbais yra užsiimama pavasarį, tačiau kartais iškritęs didesnis sniego sluoksnis ar ryškesni temperatūros svyravimai ima neraminti. Kyla klausimas: ar sniegas nepakenks terasos grindims? Kad pavasario laukti būti ramiau – galima imtis kelių terasos priežiūros būdų.

Būsto dalis, kuri pirmoji pasitiks svečius ne tik per Kalėdas

„Mano namai – mano tvirtovė“ – toks požiūris į būstą būdingas daugeliui lietuvių. Dėl to daugiau savininkų turintis pastatas dažnai primena kelių skirtingų tvirtovių lipdinį. Tačiau šis požiūris kinta, mat vis dažniau pradedame galvoti ne tik apie nuosavybės atsitvėrimą, bet ir estetiką, architektūros vientisumą, kurį ryškiausiai reprezentuoja pastato įėjimas.

Betono plyšiai: kaip su jais susidoroti

Plyšių remontas yra itin svarbus, siekiant atkurti įtrūkusio betono konstrukcijos funkcionalumą ir veiksmingumą eksploatacijos metu. Planuojant ir vykdant tokius remonto darbus ypač svarbu parinkti tinkamas medžiagas. Tačiau šiuo klausimu inžinieriams trūksta išsamių gairių. Straipsnyje apžvelgiamos skirtingos betono plyšių remonto medžiagos ir paaiškinami remonto medžiagų pasirinkimą lemiantys veiksniai.

Reikšmingas pastato aksesuaras – balkonas

Balkonas visuomet buvo vienas svarbiausių architektūrinių elementų, suteikiančių pastatui išskirtinumo ir kuriančių savitą atmosferą, kartais net būdingą ne tik pačiam objektui, bet ir rajonui ar net visam miestui. Balkonas turi galią pakeisti namo ar buto nuotaiką – suteikti autentikos arba, priešingai, sugadinti puikų estetinį vaizdą. Šis pastato aksesuaras yra toks reikšmingas, kad geba formuoti objekto veidą, o šis – daryti įtaką visuomenei.

Lietvamzdžių ir vandens latakų valymo ypatybės

Lietaus nuvedimo sistema yra skirta surinkti lietaus vandenį ir jį nukreipti reikalinga kryptimi. Tačiau šiai sistemai užsikimšus, ištirpusio sniego ar lietaus vanduo pradeda bėgti tiesiai per sienas, darydamas žalą namo konstrukcijai, medinėms bei metalinėms jos dalims. Taip pat dėl užsikimšusio lietvamzdžio gali būti užtvindytas rūsys. Kad to galima būtų išvengti, lietaus nuvedimo sistemą reikia tinkamai prižiūrėti ir valyti.

Pagrindiniai žingsniai, kaip paruošti vasarnamį žiemai (1)

Pasibaigus šiltajam sezonui vasarnamių durys ir langai yra sandariai uždaromi ir paprastai taip paliekami iki kito sezono. Tačiau, kad pavasarį namelyje nerastumėte nemalonių staigmenų (trūkusių vandentiekio vamzdžių, užlietų patalpų, nemalonaus priplėkusio oro), reikia jį tinkamai paruošti žiemai.

Plastikinės fasado dailylentės: pliusai bei minusai

Namo fasado dengimo būdų yra iš tiesų nemažai. Dailylentės – vienas iš jų. Individualių namų savininkai gali rinktis iš medinių bei plastikinių dailylenčių. Apie medinių dailylenčių privalumus bei trūkumus rašėme visai neseniai, tad šioje publikacijoje aptarsime plastikinių dailylenčių ypatumus.

Kokie yra medinių lauko dailylenčių privalumai bei trūkumai? (1)

Medinės dailylentės yra seniausia dailylenčių rūšis, kuri ir šiandien yra populiarus pasirinkimas namo fasado apdailai. Dailylenčių populiarumas yra siejamas su natūralia ir ekologiška jų išvaizda. Jos daugiausiai yra naudojamos privačių namų pilnam arba daliniam apkalimui. Paklausėm specialistų, ką reikėtų žinoti apie šią fasado apdailos rūšį.

Klinkerio plytelių fasadas: pliusai ir minusai (2)

Renkantis lauko sienų apdailą, svarbu atsižvelgti tiek į medžiagos funkcines savybes (atsparumą, tvirtumą), tiek į estetines, juk norime, kad namo išvaizda bylotų apie gerą savininkų skonį. Klinkerinės plytelės – pasižymi ilgaamžiškumu bei išskirtine išvaizda, tačiau, kaip ir bet kuri kita sienų apdailos medžiaga, šios plytelės turi savų trūkumų. Tad kokie yra klinkerio plytelių pliusai bei minusai?