Darau Pats: lietaus nuotekos 1 dalis

 (16)
Kol leidžia orai, darome lietaus nuotekų nuvedimą.
Darau Pats: lietaus nuotekos <sup style="color: #ff7f00;">1 dalis</sup>
© Asmeninio albumo nuotr.

Lietaus nuvedimui nuo būsimo namo paruošiau įvadą į lietaus šulinį, kuris yra kaimyno sklype. Tai padariau dabar, nes kaimynas tvarko aplinką ir vėliau nesinorėtų ten kasinėti ir gadinti jo aplinką.

Darau Pats: lietaus nuotekos <sup style="color: #ff7f00;">1 dalis</sup>
© Asmeninio albumo nuotr.

Kad po paklotais vamzdžiais neatsirastų tuštumos, ir laikui bėgant vamzdis nenusėstų, jį paklojus ant viršaus pylėm vandenį, tokių būdu smėliukas pasiskirstydavo, ten kur jam reikia:

Darau Pats: lietaus nuotekos <sup style="color: #ff7f00;">1 dalis</sup>
© Asmeninio albumo nuotr.
Darau Pats: lietaus nuotekos <sup style="color: #ff7f00;">1 dalis</sup>
© Asmeninio albumo nuotr.

Lietaus vandenį nuo pastato stogo prie žemėje užkasto vamzdyno jungsime su HL660E surinkimo trapais. Šie trapai yra universalus, turi aptarnavimo dureles ir tinklelį šiukšlių sulaikymui.

Žemės viršutinis sluoksnis buvo labai kietas, kuri daužėm su sunkiu laužtuvu. Kuo giliau, tuo daugiau būdavo biraus smėlio, kurį gan lengva kasti. Deja, bet kasant toliau, priartėjome prie tokio molingo sluoksnio, kurio prakirsti su laužtuvu sunkiai sekėsi, o ir smėlingas gruntas toje vietoje pasibaigė.

Darau Pats: lietaus nuotekos <sup style="color: #ff7f00;">1 dalis</sup>
© Asmeninio albumo nuotr.

Dabar suku galvą, o kaip toliau užbaigti tranšėjos kasimą, nes rankiniu būdu tai jau neįveikiama. Dar turiu viltį išbandyti savąjį perforatorių, kurį dabar pridaviau į garantinį. Tai, kai jį atsiimsiu, pabandysiu su juo kirsti tą nelemtą gruntą.

Šaltinis: Raituzonamas.blogspot.lt

O kokia Jūsų patirtis šiuo klausimu? Gal turite nuotraukų? Pasidalinkite: info@daraupats.lt

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Išorės apdaila

Kur dėti statybines atliekas?

Seni trobesiai ar pamatai nugriauti, o kieme pilna nuolaužų ir statybinių atliekų. Galbūt dalį jų galima panaudoti dekoruojant aplinką prie namų – pavyzdžiui, iš didelių lauko akmenų sukurti akmenų sodą. Tačiau kur dėti likusias atliekas ir šiukšles?

5 dažnai pasitaikančios trinkelių klojimo klaidos

Pati pirma klaida, kuri yra susijusi su trinkelių klojimu, dažnai pasitaiko dar pasiruošimo etape, kai yra nepagalvojama apie ilgalaikį planą. Kiekvienas grindinys gali atrodyti gražiai pirmuosius kelis mėnesius ar netgi metus, tačiau trinkelių klojimo klaidos paprastai išryškėja gerokai vėliau. Kad išvaizdžia ir kokybiška danga galima būtų džiaugtis dešimtmečius, reikia vengti šių 5 klaidų.

Medienos puvimas: ką apie jį reikėtų žinoti?

Mediena – natūrali, šilta ir jauki statybinė medžiaga. Nors natūralumas šiais laikais yra ypač vertinamas, tačiau būtent ši savybė lemia, kad tokia medžiaga yra neatspari biologiniams kenkėjams. Puvinys – medžiagos irimas sukeltas grybelių-parazitų. Tad kaip galima būtų jo išvengti?

Keletas patarimų, kaip paruošti medinį fasadą dažymui

Nuosavas medinis namas arba vasarnamis turi ir pliusų, ir minusų. Mediena – natūrali, šilta bei jauki statybinė medžiaga, tačiau kartu ji – neatspari aplinkos veiksniams (UV spinduliams, drėgmei, temperatūros šuoliams), tad tokiam namo fasadui yra reikalinga papildoma priežiūra. Tiems, kurie nusprendė atnaujinti medines savo namo dailylentes, pateikiame keletą patarimų.

Drenažo sistema: svarbiausi įsirengimo aspektai

Namui, kuris yra aukštai esančio gruntinio vandens zonoje, drenažas yra būtinas, nes toks vanduo gali sukelti ne vieną problemą. Jis ne tik po kiekvieno lietaus užtvindo nuosavo sklypo takelius, sukelia vejos ligas, bet ir daro neigiamą poveikį namo rūsiui bei gadina jo pamatus. Šiame tekste aptarsime kelis svarbius drenažo įsirengimo aspektus.

Ko nesuteikia sandarusis šiltinimas?

Tie, kas perskaitė ar perklausė mano straipsnius ir reportažus, greičiausiai jau įsitikino, kad pastato šiltinimo esmė yra sandarumas, suderintas su racionalia varža.

Granito stalviršiai: kokie yra jų privalumai bei trūkumai?

Granito stalviršiai be jokios abejonės yra išvaizdūs stalviršiai. Taip pat labai patrauklus yra ir jų pasirinkimas – galima rinktis iš įvairių granito atspalvių bei raštų. Tačiau bet koks natūralus akmuo interjere turi ir pliusų, ir minusų. Šiame tekste aptarsime svarbiausius granito stalviršių privalumus bei trūkumus.

Medinės terasos priežiūra žiemą: kaip tinkamai ją valyti

Nors pagrindiniais terasos priežiūros bei atnaujinimo darbais yra užsiimama pavasarį, tačiau kartais iškritęs didesnis sniego sluoksnis ar ryškesni temperatūros svyravimai ima neraminti. Kyla klausimas: ar sniegas nepakenks terasos grindims? Kad pavasario laukti būti ramiau – galima imtis kelių terasos priežiūros būdų.

Būsto dalis, kuri pirmoji pasitiks svečius ne tik per Kalėdas

„Mano namai – mano tvirtovė“ – toks požiūris į būstą būdingas daugeliui lietuvių. Dėl to daugiau savininkų turintis pastatas dažnai primena kelių skirtingų tvirtovių lipdinį. Tačiau šis požiūris kinta, mat vis dažniau pradedame galvoti ne tik apie nuosavybės atsitvėrimą, bet ir estetiką, architektūros vientisumą, kurį ryškiausiai reprezentuoja pastato įėjimas.

Betono plyšiai: kaip su jais susidoroti

Plyšių remontas yra itin svarbus, siekiant atkurti įtrūkusio betono konstrukcijos funkcionalumą ir veiksmingumą eksploatacijos metu. Planuojant ir vykdant tokius remonto darbus ypač svarbu parinkti tinkamas medžiagas. Tačiau šiuo klausimu inžinieriams trūksta išsamių gairių. Straipsnyje apžvelgiamos skirtingos betono plyšių remonto medžiagos ir paaiškinami remonto medžiagų pasirinkimą lemiantys veiksniai.