Darau Pats: lietaus nuotekos 1 dalis

 (16)
Kol leidžia orai, darome lietaus nuotekų nuvedimą.
Darau Pats: lietaus nuotekos <sup style="color: #ff7f00;">1 dalis</sup>
© Asmeninio albumo nuotr.

Lietaus nuvedimui nuo būsimo namo paruošiau įvadą į lietaus šulinį, kuris yra kaimyno sklype. Tai padariau dabar, nes kaimynas tvarko aplinką ir vėliau nesinorėtų ten kasinėti ir gadinti jo aplinką.

Darau Pats: lietaus nuotekos <sup style="color: #ff7f00;">1 dalis</sup>
© Asmeninio albumo nuotr.

Kad po paklotais vamzdžiais neatsirastų tuštumos, ir laikui bėgant vamzdis nenusėstų, jį paklojus ant viršaus pylėm vandenį, tokių būdu smėliukas pasiskirstydavo, ten kur jam reikia:

Darau Pats: lietaus nuotekos <sup style="color: #ff7f00;">1 dalis</sup>
© Asmeninio albumo nuotr.
Darau Pats: lietaus nuotekos <sup style="color: #ff7f00;">1 dalis</sup>
© Asmeninio albumo nuotr.

Lietaus vandenį nuo pastato stogo prie žemėje užkasto vamzdyno jungsime su HL660E surinkimo trapais. Šie trapai yra universalus, turi aptarnavimo dureles ir tinklelį šiukšlių sulaikymui.

Žemės viršutinis sluoksnis buvo labai kietas, kuri daužėm su sunkiu laužtuvu. Kuo giliau, tuo daugiau būdavo biraus smėlio, kurį gan lengva kasti. Deja, bet kasant toliau, priartėjome prie tokio molingo sluoksnio, kurio prakirsti su laužtuvu sunkiai sekėsi, o ir smėlingas gruntas toje vietoje pasibaigė.

Darau Pats: lietaus nuotekos <sup style="color: #ff7f00;">1 dalis</sup>
© Asmeninio albumo nuotr.

Dabar suku galvą, o kaip toliau užbaigti tranšėjos kasimą, nes rankiniu būdu tai jau neįveikiama. Dar turiu viltį išbandyti savąjį perforatorių, kurį dabar pridaviau į garantinį. Tai, kai jį atsiimsiu, pabandysiu su juo kirsti tą nelemtą gruntą.

Šaltinis: Raituzonamas.blogspot.lt

O kokia Jūsų patirtis šiuo klausimu? Gal turite nuotraukų? Pasidalinkite: info@daraupats.lt

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Išorės apdaila

Granito stalviršiai: kokie yra jų privalumai bei trūkumai?

Granito stalviršiai be jokios abejonės yra išvaizdūs stalviršiai. Taip pat labai patrauklus yra ir jų pasirinkimas – galima rinktis iš įvairių granito atspalvių bei raštų. Tačiau bet koks natūralus akmuo interjere turi ir pliusų, ir minusų. Šiame tekste aptarsime svarbiausius granito stalviršių privalumus bei trūkumus.

Medinės terasos priežiūra žiemą: kaip tinkamai ją valyti

Nors pagrindiniais terasos priežiūros bei atnaujinimo darbais yra užsiimama pavasarį, tačiau kartais iškritęs didesnis sniego sluoksnis ar ryškesni temperatūros svyravimai ima neraminti. Kyla klausimas: ar sniegas nepakenks terasos grindims? Kad pavasario laukti būti ramiau – galima imtis kelių terasos priežiūros būdų.

Būsto dalis, kuri pirmoji pasitiks svečius ne tik per Kalėdas

„Mano namai – mano tvirtovė“ – toks požiūris į būstą būdingas daugeliui lietuvių. Dėl to daugiau savininkų turintis pastatas dažnai primena kelių skirtingų tvirtovių lipdinį. Tačiau šis požiūris kinta, mat vis dažniau pradedame galvoti ne tik apie nuosavybės atsitvėrimą, bet ir estetiką, architektūros vientisumą, kurį ryškiausiai reprezentuoja pastato įėjimas.

Betono plyšiai: kaip su jais susidoroti

Plyšių remontas yra itin svarbus, siekiant atkurti įtrūkusio betono konstrukcijos funkcionalumą ir veiksmingumą eksploatacijos metu. Planuojant ir vykdant tokius remonto darbus ypač svarbu parinkti tinkamas medžiagas. Tačiau šiuo klausimu inžinieriams trūksta išsamių gairių. Straipsnyje apžvelgiamos skirtingos betono plyšių remonto medžiagos ir paaiškinami remonto medžiagų pasirinkimą lemiantys veiksniai.

Reikšmingas pastato aksesuaras – balkonas

Balkonas visuomet buvo vienas svarbiausių architektūrinių elementų, suteikiančių pastatui išskirtinumo ir kuriančių savitą atmosferą, kartais net būdingą ne tik pačiam objektui, bet ir rajonui ar net visam miestui. Balkonas turi galią pakeisti namo ar buto nuotaiką – suteikti autentikos arba, priešingai, sugadinti puikų estetinį vaizdą. Šis pastato aksesuaras yra toks reikšmingas, kad geba formuoti objekto veidą, o šis – daryti įtaką visuomenei.

Lietvamzdžių ir vandens latakų valymo ypatybės

Lietaus nuvedimo sistema yra skirta surinkti lietaus vandenį ir jį nukreipti reikalinga kryptimi. Tačiau šiai sistemai užsikimšus, ištirpusio sniego ar lietaus vanduo pradeda bėgti tiesiai per sienas, darydamas žalą namo konstrukcijai, medinėms bei metalinėms jos dalims. Taip pat dėl užsikimšusio lietvamzdžio gali būti užtvindytas rūsys. Kad to galima būtų išvengti, lietaus nuvedimo sistemą reikia tinkamai prižiūrėti ir valyti.

Pagrindiniai žingsniai, kaip paruošti vasarnamį žiemai (1)

Pasibaigus šiltajam sezonui vasarnamių durys ir langai yra sandariai uždaromi ir paprastai taip paliekami iki kito sezono. Tačiau, kad pavasarį namelyje nerastumėte nemalonių staigmenų (trūkusių vandentiekio vamzdžių, užlietų patalpų, nemalonaus priplėkusio oro), reikia jį tinkamai paruošti žiemai.

Plastikinės fasado dailylentės: pliusai bei minusai

Namo fasado dengimo būdų yra iš tiesų nemažai. Dailylentės – vienas iš jų. Individualių namų savininkai gali rinktis iš medinių bei plastikinių dailylenčių. Apie medinių dailylenčių privalumus bei trūkumus rašėme visai neseniai, tad šioje publikacijoje aptarsime plastikinių dailylenčių ypatumus.

Kokie yra medinių lauko dailylenčių privalumai bei trūkumai? (1)

Medinės dailylentės yra seniausia dailylenčių rūšis, kuri ir šiandien yra populiarus pasirinkimas namo fasado apdailai. Dailylenčių populiarumas yra siejamas su natūralia ir ekologiška jų išvaizda. Jos daugiausiai yra naudojamos privačių namų pilnam arba daliniam apkalimui. Paklausėm specialistų, ką reikėtų žinoti apie šią fasado apdailos rūšį.

Klinkerio plytelių fasadas: pliusai ir minusai (2)

Renkantis lauko sienų apdailą, svarbu atsižvelgti tiek į medžiagos funkcines savybes (atsparumą, tvirtumą), tiek į estetines, juk norime, kad namo išvaizda bylotų apie gerą savininkų skonį. Klinkerinės plytelės – pasižymi ilgaamžiškumu bei išskirtine išvaizda, tačiau, kaip ir bet kuri kita sienų apdailos medžiaga, šios plytelės turi savų trūkumų. Tad kokie yra klinkerio plytelių pliusai bei minusai?