5 dažnai pasitaikančios trinkelių klojimo klaidos

Pati pirma klaida, kuri yra susijusi su trinkelių klojimu, dažnai pasitaiko dar pasiruošimo etape, kai yra nepagalvojama apie ilgalaikį planą. Kiekvienas grindinys gali atrodyti gražiai pirmuosius kelis mėnesius ar netgi metus, tačiau trinkelių klojimo klaidos paprastai išryškėja gerokai vėliau. Kad išvaizdžia ir kokybiška danga galima būtų džiaugtis dešimtmečius, reikia vengti šių 5 klaidų.
© Shutterstock

Plano nesudarymas. Užsiimant bet kokiais statybos darbais, visada yra reikalingas aiškus ir detalus darbų planas, kuriuo vadovaujantis, vėliau galima išvengti įvairių problemų.

Nors grindinio klojimui nereikalingas be galo detalus planas, tačiau labai pravartu turėti nedidelį planą, kuriame būtų aiškiai pažymėti būsimos dangos išmatavimai bei nurodytas pagrindo struktūrinis profilis. Tokį planą galima parodyti specialistams bei pažįstamiems, kuriems teko kloti trinkeles, ir pasiteirauti jų nuomonės.

Netinkamų medžiagų pasirinkimas. Kad grindinys džiugintų savo išvaizda, be galo svarbu turėti aiškią viziją ir tinkamai pasirinkti medžiagas. Renkantis tinkamiausias medžiagas savo kiemui, reikia atsižvelgti į tokius aspektus, kaip vietovę, kurioje gyvenate, namo fasadą, kitas konstrukcijas esančias sklype (tvorą, terasą, pavėsinę, ūkinės paskirties pastatus ir pan.) bei biudžetą. Reikia įvertinti tiek funkcionalias, tiek estetines medžiagų savybes ir tik tada pasirinkti sau tinkamiausią variantą.

5 dažnai pasitaikančios trinkelių klojimo klaidos
© Shutterstock

Neatsižvelgimas į pagrindą. Prieš imantis trinkelių klojimo darbų, pirmiausia reikia įvertinti dirvožemio tipą. Taip pat dar reikia atsižvelgti ir į svorį, kurį, kaip tikimasi, turės atlaikyti grindinys. Pavyzdžiui, jeigu apačioje yra molis, jokiu būdu nereikėtų galvoti, kad kadangi tai yra kietas paviršius, ant jo tiesiai galima kloti trinkeles. Jei dugnas yra molinis, prieš pilant žvyro sluoksnį, dugną rekomenduojama padengti maždaug 10 centimetrų storio vibruojamo smėlio sluoksniu.

Trinkelių pamatui yra reikalingas žvyro sluoksnis. Sluoksnio storis priklauso nuo to, koks tai bus grindinys (ar tai bus pėstiesiems skirtas takas, ar automobilių stovėjimo aikštelė). Pavyzdžiui, kelių tiesimui paprastai yra patariama naudoti nemažiau kaip 20 centimetrų stambaus karjerinio, kelinio žvyro. Ant žvyro sluoksnio vėliau yra dedamas dolomito skaldos sluoksnis. Jei tai pėsčiųjų takas, naudojamas 5-7 centimetrų skaldos sluoksnis, o jei tai mašinų aikštelė, patartina naudoti 12-15 centimetrų dolomito skaldos. Paskutinis sluoksnis – atsijos. Šis sluoksnis turėtų būti nedidesnis kaip 4 centimetrai.

5 dažnai pasitaikančios trinkelių klojimo klaidos
© Shutterstock

Netinkamas pagrindo sutankinimas. Grindinio pagrindas privalo būti stabilus, tad reikia pakankamai dėmesio skirti kiekvieno sluoksnio sutankinimui. Dėl sutankinimo rekomenduojama kreiptis į specialistus.

Netinkamas drenažas. Dažnai pasitaiko, kad klodami trinkeles, žmonės neįvertina tinkamo drenažo svarbos ir vėliau turi ant dangos stovinčio vandenes problemą. Tad svarbu pakankamai dėmesio skirti nuolydžiams ir vandens nutekėjimo sistemoms. Pavyzdžiui, jeigu danga yra lygioje vietoje, paprastai nuolydis skaičiuojamas santykiu „1=1“ (1 metras dangos lygus 1 centimetrui nuolydžio).

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Išorės apdaila

5 dažnai pasitaikančios trinkelių klojimo klaidos

Pati pirma klaida, kuri yra susijusi su trinkelių klojimu, dažnai pasitaiko dar pasiruošimo etape, kai yra nepagalvojama apie ilgalaikį planą. Kiekvienas grindinys gali atrodyti gražiai pirmuosius kelis mėnesius ar netgi metus, tačiau trinkelių klojimo klaidos paprastai išryškėja gerokai vėliau. Kad išvaizdžia ir kokybiška danga galima būtų džiaugtis dešimtmečius, reikia vengti šių 5 klaidų.

Medienos puvimas: ką apie jį reikėtų žinoti?

Mediena – natūrali, šilta ir jauki statybinė medžiaga. Nors natūralumas šiais laikais yra ypač vertinamas, tačiau būtent ši savybė lemia, kad tokia medžiaga yra neatspari biologiniams kenkėjams. Puvinys – medžiagos irimas sukeltas grybelių-parazitų. Tad kaip galima būtų jo išvengti?

Keletas patarimų, kaip paruošti medinį fasadą dažymui

Nuosavas medinis namas arba vasarnamis turi ir pliusų, ir minusų. Mediena – natūrali, šilta bei jauki statybinė medžiaga, tačiau kartu ji – neatspari aplinkos veiksniams (UV spinduliams, drėgmei, temperatūros šuoliams), tad tokiam namo fasadui yra reikalinga papildoma priežiūra. Tiems, kurie nusprendė atnaujinti medines savo namo dailylentes, pateikiame keletą patarimų.

Drenažo sistema: svarbiausi įsirengimo aspektai

Namui, kuris yra aukštai esančio gruntinio vandens zonoje, drenažas yra būtinas, nes toks vanduo gali sukelti ne vieną problemą. Jis ne tik po kiekvieno lietaus užtvindo nuosavo sklypo takelius, sukelia vejos ligas, bet ir daro neigiamą poveikį namo rūsiui bei gadina jo pamatus. Šiame tekste aptarsime kelis svarbius drenažo įsirengimo aspektus.

Ko nesuteikia sandarusis šiltinimas?

Tie, kas perskaitė ar perklausė mano straipsnius ir reportažus, greičiausiai jau įsitikino, kad pastato šiltinimo esmė yra sandarumas, suderintas su racionalia varža.

Granito stalviršiai: kokie yra jų privalumai bei trūkumai?

Granito stalviršiai be jokios abejonės yra išvaizdūs stalviršiai. Taip pat labai patrauklus yra ir jų pasirinkimas – galima rinktis iš įvairių granito atspalvių bei raštų. Tačiau bet koks natūralus akmuo interjere turi ir pliusų, ir minusų. Šiame tekste aptarsime svarbiausius granito stalviršių privalumus bei trūkumus.

Medinės terasos priežiūra žiemą: kaip tinkamai ją valyti

Nors pagrindiniais terasos priežiūros bei atnaujinimo darbais yra užsiimama pavasarį, tačiau kartais iškritęs didesnis sniego sluoksnis ar ryškesni temperatūros svyravimai ima neraminti. Kyla klausimas: ar sniegas nepakenks terasos grindims? Kad pavasario laukti būti ramiau – galima imtis kelių terasos priežiūros būdų.

Būsto dalis, kuri pirmoji pasitiks svečius ne tik per Kalėdas

„Mano namai – mano tvirtovė“ – toks požiūris į būstą būdingas daugeliui lietuvių. Dėl to daugiau savininkų turintis pastatas dažnai primena kelių skirtingų tvirtovių lipdinį. Tačiau šis požiūris kinta, mat vis dažniau pradedame galvoti ne tik apie nuosavybės atsitvėrimą, bet ir estetiką, architektūros vientisumą, kurį ryškiausiai reprezentuoja pastato įėjimas.

Betono plyšiai: kaip su jais susidoroti

Plyšių remontas yra itin svarbus, siekiant atkurti įtrūkusio betono konstrukcijos funkcionalumą ir veiksmingumą eksploatacijos metu. Planuojant ir vykdant tokius remonto darbus ypač svarbu parinkti tinkamas medžiagas. Tačiau šiuo klausimu inžinieriams trūksta išsamių gairių. Straipsnyje apžvelgiamos skirtingos betono plyšių remonto medžiagos ir paaiškinami remonto medžiagų pasirinkimą lemiantys veiksniai.

Reikšmingas pastato aksesuaras – balkonas

Balkonas visuomet buvo vienas svarbiausių architektūrinių elementų, suteikiančių pastatui išskirtinumo ir kuriančių savitą atmosferą, kartais net būdingą ne tik pačiam objektui, bet ir rajonui ar net visam miestui. Balkonas turi galią pakeisti namo ar buto nuotaiką – suteikti autentikos arba, priešingai, sugadinti puikų estetinį vaizdą. Šis pastato aksesuaras yra toks reikšmingas, kad geba formuoti objekto veidą, o šis – daryti įtaką visuomenei.