5 būdai padėsiantys pataisyti dažymo klaidas

Atrodo, nudažėte namą gražiai, tvarkingai. Likote patenkintas. Tačiau po kurio laiko pradėjote pastebėti nelabai malonius faktus: dažų pūslelės, atsilupimai, trūkinėjimai, ar dažai susisluoksniavo, susigarankščiavo kaip krokodilo oda... Paprastai dažai turi gerą apsauginę plėvelę, yra atsparūs aplinkos poveikiui, saugo namo sienas ilgus metus. Bet visgi pasitaiko dažų problemų – gal netinkamai padengėte, gal įtakojo kiti veiksniai. Bet kokiu atveju – štai keli patarimai.
5 būdai padėsiantys pataisyti dažymo klaidas
© Shutterstock nuotr.

Atšokę dažai

Pašalinkite atšokusios dažus grandikliu. Dažai dažniausiai atšoka dėl prasto sukibimo – galbūt dažėte ne visiškai sausą sieną, o gal ji buvo purvina ar nenuriebalinta? Teks perdažyti. Kruopščiai nuplaukite, nusausinkite, įsitikinkite, jog nugramdėte tikrai visus atšokusius dažus. Užsandarinkite plyšelius ir tarpelius. Dažykite tik esant sausam orui.

Dažų pūslelės

Įpjaukite pūsleles, jas pašalinkite grandikliu. Jei pastebite, jog po pūslelėmis mediena papilkėjusi – vadinasi, siena buvo drėgna, ir pūslelė susidarė todėl, jog ten pradėjo kauptis vanduo, kuriam nebuvo kur nutekėti ar išgaruoti. Jei mediena po pūslele tepa, dažo – vadinasi, dėl dažų tirpiklio dažai nespėjo išdžiūti, viršutinis sluoksnis išdžiūvo greičiau už apatinį.

Pūslelės neturi savybės plisti, tad visų dažų šalinti nėra būtina. Panaikinkite pūsleles, nutrinkite smėliu, įsitikinkite, jog siena visiškai sausa, ir uždažykite. Jei norite ateityje išvengti pūslelių, nepamirškite, jog dažyti reikia tik ant švaraus, lygaus ir visiškai sauso pagrindo.

Dažai kalkių pagrindu

Jei namas buvo dažytas kalkiniais dažais, gali susidaryti kalkių apnašos, kaip kad kreida. Tai yra normalu, ir paprastai lietus jas nuplauna. Kalkės „prigesina“ spalvą, tad, jei nesulaukiate lietaus, plaukite patys. Jei visgi kalkės nenusiplauna, teks perdažyti.

Gumbai, raukšlės, nutekėjimai

Šie trūkumai atsiranda, jei buvo dažoma skubotai, nerūpestingai, teptukas buvo laikomas neteisingai, ar dažoma buvo per storu sluoksniu. Turėsite perdažyti. Atidžiai perskaitykite rekomendacijas ant dažų pakuotės.

Suskilinėję dažai

Jei dažai suskilinėjo kaip krokodilo oda, gali būti viena iš trijų priežasčių: dažai jau yra tokie seni, jog tapo nebeatsparūs aplinkos veiksniams; viršutinis dažų sluoksnis netiko prie grunto; arba dažai buvo tepami dar nenudžiūvus apatiniam sluoksniui. Bet kokiu atveju reikės perdažyti: pašalinkite senus dažus, prieš dažant įsitikinkite, jog dažai dera su turimu gruntu, ir dažykite tik ant visiškai išdžiūvusio grunto.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Išorės apdaila

Drenažo sistema: svarbiausi įsirengimo aspektai

Namui, kuris yra aukštai esančio gruntinio vandens zonoje, drenažas yra būtinas, nes toks vanduo gali sukelti ne vieną problemą. Jis ne tik po kiekvieno lietaus užtvindo nuosavo sklypo takelius, sukelia vejos ligas, bet ir daro neigiamą poveikį namo rūsiui bei gadina jo pamatus. Šiame tekste aptarsime kelis svarbius drenažo įsirengimo aspektus.

Ko nesuteikia sandarusis šiltinimas?

Tie, kas perskaitė ar perklausė mano straipsnius ir reportažus, greičiausiai jau įsitikino, kad pastato šiltinimo esmė yra sandarumas, suderintas su racionalia varža.

Granito stalviršiai: kokie yra jų privalumai bei trūkumai?

Granito stalviršiai be jokios abejonės yra išvaizdūs stalviršiai. Taip pat labai patrauklus yra ir jų pasirinkimas – galima rinktis iš įvairių granito atspalvių bei raštų. Tačiau bet koks natūralus akmuo interjere turi ir pliusų, ir minusų. Šiame tekste aptarsime svarbiausius granito stalviršių privalumus bei trūkumus.

Medinės terasos priežiūra žiemą: kaip tinkamai ją valyti

Nors pagrindiniais terasos priežiūros bei atnaujinimo darbais yra užsiimama pavasarį, tačiau kartais iškritęs didesnis sniego sluoksnis ar ryškesni temperatūros svyravimai ima neraminti. Kyla klausimas: ar sniegas nepakenks terasos grindims? Kad pavasario laukti būti ramiau – galima imtis kelių terasos priežiūros būdų.

Būsto dalis, kuri pirmoji pasitiks svečius ne tik per Kalėdas

„Mano namai – mano tvirtovė“ – toks požiūris į būstą būdingas daugeliui lietuvių. Dėl to daugiau savininkų turintis pastatas dažnai primena kelių skirtingų tvirtovių lipdinį. Tačiau šis požiūris kinta, mat vis dažniau pradedame galvoti ne tik apie nuosavybės atsitvėrimą, bet ir estetiką, architektūros vientisumą, kurį ryškiausiai reprezentuoja pastato įėjimas.

Betono plyšiai: kaip su jais susidoroti

Plyšių remontas yra itin svarbus, siekiant atkurti įtrūkusio betono konstrukcijos funkcionalumą ir veiksmingumą eksploatacijos metu. Planuojant ir vykdant tokius remonto darbus ypač svarbu parinkti tinkamas medžiagas. Tačiau šiuo klausimu inžinieriams trūksta išsamių gairių. Straipsnyje apžvelgiamos skirtingos betono plyšių remonto medžiagos ir paaiškinami remonto medžiagų pasirinkimą lemiantys veiksniai.

Reikšmingas pastato aksesuaras – balkonas

Balkonas visuomet buvo vienas svarbiausių architektūrinių elementų, suteikiančių pastatui išskirtinumo ir kuriančių savitą atmosferą, kartais net būdingą ne tik pačiam objektui, bet ir rajonui ar net visam miestui. Balkonas turi galią pakeisti namo ar buto nuotaiką – suteikti autentikos arba, priešingai, sugadinti puikų estetinį vaizdą. Šis pastato aksesuaras yra toks reikšmingas, kad geba formuoti objekto veidą, o šis – daryti įtaką visuomenei.

Lietvamzdžių ir vandens latakų valymo ypatybės

Lietaus nuvedimo sistema yra skirta surinkti lietaus vandenį ir jį nukreipti reikalinga kryptimi. Tačiau šiai sistemai užsikimšus, ištirpusio sniego ar lietaus vanduo pradeda bėgti tiesiai per sienas, darydamas žalą namo konstrukcijai, medinėms bei metalinėms jos dalims. Taip pat dėl užsikimšusio lietvamzdžio gali būti užtvindytas rūsys. Kad to galima būtų išvengti, lietaus nuvedimo sistemą reikia tinkamai prižiūrėti ir valyti.

Pagrindiniai žingsniai, kaip paruošti vasarnamį žiemai (1)

Pasibaigus šiltajam sezonui vasarnamių durys ir langai yra sandariai uždaromi ir paprastai taip paliekami iki kito sezono. Tačiau, kad pavasarį namelyje nerastumėte nemalonių staigmenų (trūkusių vandentiekio vamzdžių, užlietų patalpų, nemalonaus priplėkusio oro), reikia jį tinkamai paruošti žiemai.

Plastikinės fasado dailylentės: pliusai bei minusai

Namo fasado dengimo būdų yra iš tiesų nemažai. Dailylentės – vienas iš jų. Individualių namų savininkai gali rinktis iš medinių bei plastikinių dailylenčių. Apie medinių dailylenčių privalumus bei trūkumus rašėme visai neseniai, tad šioje publikacijoje aptarsime plastikinių dailylenčių ypatumus.