Reklama

Tai, dėl ko namai per Kalėdas subtiliai spindės

Spindėti gali ne tik žaižaruojanti eglė. Ir miegamajame ant komodos, ir prieškambario nišoje galima sukurti šventinę nuotaiką skleidžiančias kompozicijas.
© A. Narmonto nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

1. Kuriant šventinę iliuminaciją kuo didesnis vyno butelis – tuo geriau. Į šį galima sutalpinti dvi girliandas, nes vienos lyg ir mažoka. Dabar iki kitų metų svarbu nepamiršti, katra girlianda viršuje, kad už reikiamo laido ją pavyktų sėkmingai ištraukti...

Tai, dėl ko namai per Kalėdas subtiliai spindės
© A. Narmonto nuotr.

2. Pasirausus papuošalų dėžutėse (net ir retai atidaromose), tolimesniuose spintos užkaboriuose aptiksite daug šventišką nuotaiką kuriančių daikčiukų, kurie kiekvienas savaip žaižaruoja ir vienas kito spindesį sustiprina.

Tai, dėl ko namai per Kalėdas subtiliai spindės
© A. Narmonto nuotr.

3. Galima tik pasidžiaugti, jei laiku pavyko prisiminti seną paveikslo rėmą. Tiesa, ankstesnę, akį rėžiančią ir sovietinę prabangą simbolizuojančią aukso spalvą tektų patobulinti: rėmą užpurkškite keliais sluoksniais auksaspalvių dažų – jo atspalvis bus gerokai subtilesnis ir šiuolaikiškesnis.

Tai, dėl ko namai per Kalėdas subtiliai spindės
© A. Narmonto nuotr.

Dekoras – Eslandos Kareivaitės ir Rimos Milaševičienės.

Daugiau idėjų įkvėpimui:

Užsakymo nr.: PT_69757564

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Ruošiamės Kalėdoms

Ruošiamės šventėms: išskirtinės dekoro idėjos

Papuoštos miestų aikštės ir parduotuvių vitrinos primena, kad šventės jau ne už kalnų. Daugelis jau spėjo papuošti ir namus, o kiti planuoja tai padaryti netrukus. Nors atrodytų, kad raudonais, baltais ir žaliais žaisliukais žėrinti eglutė – Kalėdų klasika, dizaineriai kasmet ieško naujų idėjų, kaip papuošti namus didžiosioms metų šventėms. Ką naujo jie siūlo šiemet ir ko galėtume pasisemti iš jų idėjų, paklausėme dviejų dizainerių – Linos Kalinauskaitės Forsman ir Agnės Povilonytės.

Tai, dėl ko namai per Kalėdas subtiliai spindės

Spindėti gali ne tik žaižaruojanti eglė. Ir miegamajame ant komodos, ir prieškambario nišoje galima sukurti šventinę nuotaiką skleidžiančias kompozicijas.

Originalios kalėdinės eglutės – netikėti sprendimai, kurie atsieis nedaug (6)

Neįprastos, net šiek tiek ekscentriškos eglutės (tik mūsų vaizduotė padeda išsaugoti sąsajas su žiemą vasarą žaliuojančia, sakais kvepiančia tradicine Kalėdų egle) – tai galimybė eksperimentuoti, įgyvendinti originalias namų dekoravimo idėjas, patirti kūrybos malonumą ir mėgautis smagia švenčių nuotaika.

3 auksiniai patarimai, padėsiantys apsispręsti, kaip išrinkti praktišką dovaną (2)

Artėjant šventėms, daugelis sukame galvą, ką gi padovanoti savo brangiausiesiems. Norime, kad dovana žmogų pradžiugintų ir būtų reikalinga. SPA procedūros kuponą ar kvepiančias žvakes žmogus vienaip ar kitaip sunaudos, o štai jūsų atsakingai rinkta šluota gali būti nugrūsta į spintos kampą ir pamiršta visiems laikams. Aišku, šeimos nariai neretai išsako vieni kitiems savo pageidavimus, belieka išrinkti vieną iš daugybės skirtingų gamintojų skirtumų produktų. Tačiau ką daryti, jei norite padaryti staigmeną? Kaip nesuklysti ir kokiais kriterijais vadovautis renkant praktišką dovaną?

Kaip išrinkti geriausias dovanas šioms Kalėdoms? (2)

Visi žinome posakį, kad dovanotam arkliui į dantis nežiūrima. Ar tikrai? Be abejo, tai visiškai atgyvenęs požiūris. Dovana nėra vien materialus daiktas – tai ir dėmesys, ir emocija, ir prisiminimai, o galbūt ir užuominos apie ateitį. O kad jums būtų lengviau išrinkti, ką šiemet dovanoti tėvams, vaikui, mylimajam ar kolegai, pakalbinome dizaino specialistus, kurie davė patarimų, kaip išrinkti tinkamą dovaną.

Kalėdiniai patiekalai, kurie atneš sėkmę ir laimę į jūsų namus (2)

Kūčių vakarą paprastai valgome tradicinius, lengvus valgius, o Kalėdų rytą galime nudžiuginti save ir artimuosius gardžiais kepsniais ir saldžiais desertais. Kai kurie jų nuo seno populiarūs Lietuvoje, kiti – atkeliavę iš užsienio. Žinoma, ne mažiau svarbus patiekimas į stalą. Štai keletas receptų, kurie neabejotinai pagardins šventinį laikotarpį.

7 tendencijos, kaip puošime namus per šias Kalėdas (1)

Ruošdamiesi didžiosioms metų šventėms nepamirštame pasižvalgyti ir į tai, ką siūlo įvairūs dizaino namai. Dizainerės Julija Maksimova iš „Skandinaviškų interjerų“ ir Oksana Hyttel iš UAB „Interio Baltic“, kurie yra įsikūrę interjero ir baldų prekybos centre „Domus galerija“, pasakoja apie pagrindines šių metų šventinio dekoro tendencijas ir kaip paprastais būdais galime jas įgyvendinti savo namuose.

5 klaidos, kurias darome serviruodami Kalėdų stalą (2)

Siekdami paversti savo šventę tobula ir priversti svečius pasijusti lyg tikroje pasakoje, kartais nejučiomis persistengiame. Išskyrėme penkias dažniausiai daromas klaidas, kurias galima išspręsti taip, kad dekoratyviniai sprendimai netrukdytų mėgautis maistu ir buvimu drauge. Šiuo klausimu patarė Julija Zakrevskaja iš „Simetria“ salono, kuris yra įsikūręs interjero ir baldų prekybos centre „Domus galerija“, o nuotraukuose iškart išvysite, kaip ištaisyti aptariamas klaidas.

Ką daryti, kad namuose pakviptų Kalėdomis?

Žiemos švenčių laikotarpis – tikra kvapų simfonija jūsų namuose. Nuo ką tik iš lauko parneštos, dar šalčiu kvepiančios eglutės, iki kepamų gardėsių, prieskonių ir žvakių skleidžiamų aromatų – šie sumišę kvapai daugeliui primena vaikystę ir padeda kurti džiaugsmingą nuotaiką.

Pataria dizainerė: kaip nesuklysti puošiant namus Kalėdoms? (13)

Kalėdų laikotarpis – tai tas metas, kai taip smagu pabėgti nuo kasdienių rūpesčių ir pasinerti į kitus, visai malonius šventinius iššūkius. Kaip papuošti namus Kalėdoms? Kaip serviruoti stalą Kūčių vakarui? Kokių klaidų nekartoti? Viso to paklausėme dizainerės Linos Kalinauskaitės-Forsman, jau keliolika metų vadovaujančios savo įkurtiems interjero dizaino namams „Retroforma“, kurie įsikūrę interjero ir baldų prekybos centre „Domus galerija“.

Aksesuaras, be kurio į namus gali neateiti Kalėdos (1)

Mes į vadinamąjį sniego rutulį galime žvelgti tarsi atsiriboję: geriau žinome jį iš kino filmų ar reklamų, bet daugelyje pasaulio šalių jau antrą savo gyvavimo šimtmetį įpusėjusiam savotiškam daiktui (kalėdiniam aksesuarui, žaislui, suvenyrui...) skirtas ir puošybinis, ir emocinis vaidmuo.